Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Pareri produse vetter.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,842
  • Înscris: 17.09.2003
Bună seara. A achiziționat cineva pana acum produse de la ei? An văzut ca au adaptoare, încărcătoare, huse de protecție etc. ce par foarte calitative. Sunt foarte multe componente inclusiv pentru IPhone, baterii Magsafe. As vrea sa cumpăr o baterie Magsafe de la ei, dar nu știu dacă va afecta în timp bateria telefonului.

#2
adanulea

adanulea

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 24.09.2021
Majoritatea produselor branduite vetter sunt private labeled din China. Recunosc multe modele de pe AE.

off topic: gimmickurile astea de shopify de trust si FOMO ("cineva a cumparat nu stiu ce chiar acum" in colt jos) sunt amatoare rau. Dar nah, asta e vremea in care traim :)

#3
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Husele de iphone sunt bune. Numai de la ei cumpar de ani buni.

#4
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
Am eu două baterii MagSafe de 10.000mAh de prin februarie, super mulțumit de ele până acum. Un iPhone 12 îl încarc cam de 3-4 ori de la 20-25% la 80-85% prin wireless charging și ceva mai mult prin cablu. Mi se pare și super rezistentă, una dintre cele două a luat câteva trânte destul de serioase și în afara unor zgârieturi, totul merge absolut perfect. Bonus, parcă asta zgâriată încarcă ceva mai mult decât cea care arată ca nouă :))
De obicei când merg în locuri în care știu că nu voi avea posibilitatea(timp/prize) să încarc bateria externă, o folosesc prin cablu cu dispozitivele mele pentru a profita cât mai mult de energia stocată. Prin încărcare wireless pierzi destul de multă energie, este normal.

Legat de afectarea bateriei telefonului, cred că singurul mod în care poți face cu una din aceste baterii este să folosești telefonul în timp ce îl încarci wireless. Încărcarea wireless generează destul de multă de căldură, plus căldura generată din folosirea telefonului, iar toată această căldură afectează sănătatea bateriei. Dar nu este ceva ieșit din comun, este absolut normal să se întâmple așa și e fix același lucru și când ții telefonul la încărcat în priză.

Acum, dacă folosești bateria externă cum trebuie, la fel și telefonul, nu cred că vei avea vreo problemă. Și când zic cum trebuie, mă refer la ținut bateria telefonului între 20% și 85%, nu îl folosești pentru lucruri care necesită putere mare de procesare în timpul încărcării (sau îl răcești cumva dacă ai neapărat nevoie) și nu ții telefonul/bateria constant la temperaturi ridicate, etc.

Fiind o baterie de 10.000mAh, durează câteva ore să ajungă la 100%, chiar și cu un încărcător cu fast-charge, deci este obligatoriu să nu uiți să o încarci când ajungi lângă o priză.
Că tot menționam adineaori despre faptul că bateria mea este super uzată și a iubitei aproape nouă. Eu am folosit mult mai mult timp bateria decât ea și cu toate astea ține mai mult pentru că probabil a fost întreținută mai bine. Eu și bateria externă o țin pe la 50-60% când știu că nu o voi mai folosi ceva timp, cealaltă fiind constant la 100%.

Bonus, bateria merge pe orice dispozitiv care suportă wireless charging. Noi o folosim la iPhone-ul meu, la S21 prietenei căruia i-am băgat un magnet Magsafe într-o husă mai groasă și stă lipită bateria și de el, am mai încărcat căștile de câteva ori cu ea, prin cablu mi-am încărcat Nintendo Switch-ul de câteva, bateriile de la dronă. Acum că am scris toate astea, chiar mi se pare un deal foarte bun. La început eram oarecum dezamăgit că nu pot să încarc prin wireless de 5 ori telefonul de la 0 la 100, după am mai învățat puțină fizică, iar acum realizez că bateria asta chiar m-a scos din niște rahaturi.

#5
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,842
  • Înscris: 17.09.2003

 whiteboy, on 12 august 2022 - 09:21, said:

Am eu două baterii MagSafe de 10.000mAh de prin februarie, super mulțumit de ele până acum. ...
Va multumesc pentru raspuns,

Eram la inceput sceptic, vroiam sa merg pe bateria originala Apple Magsafe, dar are pret dublu si la jumatate puterea de incarcare.
Voi lua atunci si o baterie Magsafe Vetter.

Edited by Ciubex, 13 August 2022 - 17:44.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate