Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Notificare Anaf pentru venituri d...

Router wirelles care sa stie de V...

ETL one to many relationship from...

Trust Wallet
 Inmulțire pomi cu flori (meliferi...

Întrebare, facebook in Rusia

Excel scriere numar condensat

Camera auto DVR PNI Voyager S1700...
 PC pentru editare video si putin ...

Sistem de navigatie GPS PNI L710 ...

OnePlus Watch 2

Costuri 150 mp parter vs 170 p+1
 Turcia - cea mai apropiata statiu...

[UNDE] Prelungitor cablu 3-PINI

Duminica, "sportivii" si ...

Infecția cu virusul Epstein-Barr

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
772 replies to this topic

liberlamare

liberlamare

Senior Member

• Grup: Senior Members
antrenamentul automat imi place, locatia nu-i vad rostul,
Nu au ce evolutie sa mai bage de la o generatie la alta,  nici la telefoane nu mai au, dapoi la ceasuri. Telefoanele le mai vand cu iluzia sistemelor noi de operare si a pachetelor de securitate, altfel poti tine un telefon si 5-6 ani fara nicio problema si niciun impediment in utilizarea zilnica.

Edited by liberlamare, 15 September 2023 - 17:15.

ionut_blue

ionut_blue

Senior Member

Prin evolutie ma refer in special la acuratetea masuratorilor, nu la baterie.
Cand ultimul model masoara pulsul mai prost decat Gw5 sau Gw4 si il bate o bratara de 150 lei de la Huawei...arata ca marketingul bate pwrformanta astazi.

liberlamare

liberlamare

Senior Member

la ce naiba ajuta curateatea aia, sa fim seriosi, nu sunt aparate medicale, mie imi ajung pasii si caloriile. Eu folosesc ceasul la apeluri fara telefon, restul face orice bratata fitness.

Edited by liberlamare, 15 September 2023 - 18:00.

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

View Postionut_blue, on 15 septembrie 2023 - 17:33, said:

Prin evolutie ma refer in special la acuratetea masuratorilor, nu la baterie.
Cand ultimul model masoara pulsul mai prost decat Gw5 sau Gw4 si il bate o bratara de 150 lei de la Huawei...arata ca marketingul bate pwrformanta astazi.
Nu o fi optimizat cum trebuie, poate fi și asta... Probabil vor rezolva cu următoarele update-uri.

Legat de acuratețea GPS-ului, al meu se conectează în câteva secunde la 30, 30 și ceva sateliți, cu o acuratețe maximă de 3-4 m, eu zic că e mai mult decât ok... Da, dual-band GPS mai elimină din interferențe. Puteți folosi aplicația WearGPS Fix pentru calibrare. Mai pun ceasul și pe bicicletă să înregistreze, periodic, pe Strava sau Samsung Health și nu observ probleme cu acuratețea. da, posibil ca un Garmin sau AW să aibă în curbe, pădure, oraș etc., să aibă traseul puțin mai drept, acele linii, dar în rest...

Înregistrează +/- cam aceeași distanță ca un Amazfit Bip 3 Pro.

Edited by Vlad_22, 15 September 2023 - 18:53.

ionut_blue

ionut_blue

Senior Member

Busola ai incercat-o?
Cum arata fata de cea de pe telefon?Eu am probat cu doua telef s21U care arata la fel.Cea de pe ceas e pe alta religie.
Sa nu fiu inteles gresit precizez ca una peste alta ceasul imi place, nu am ce sa iau mai bun pe segmentul cu android.Dar are si multe bug-uri, consider ca daca Huawei nu avea embargou, Apple si mai ales Samsung transpirau serios.

Edited by ionut_blue, 15 September 2023 - 19:09.

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

Da, de pildă acum telefon indică direcția N 353 grade, ceasul +/- 1 grad sau la fel... Deci sunt asemănătoare. Observ o abatere de maxim 20-30 grade pe ceas.

Huawei pierde la capitolul soft, degeaba au senzori buni...

Edited by Vlad_22, 15 September 2023 - 19:15.

manic_user

manic_user

Slightly Older Member

View PostVlad_22, on 15 septembrie 2023 - 19:18, said:

Da, de pildă acum telefon indică direcția N 353 grade, ceasul +/- 1 grad sau la fel... Deci sunt asemănătoare. Observ o abatere de maxim 20-30 grade pe ceas.

Huawei pierde la capitolul soft, degeaba au senzori buni...

Neînsoțiți de un soft capabil, niște senzori buni devin inutili, pentru că informația va fi viciată. Nu se poate una fără cealaltă, cercul trebuie să fie perfect.

bikermanro

bikermanro

Vitezoman pe internet

Varianta LTE, cumpărat de la Samsung România

Attached Files

liberlamare

liberlamare

Senior Member

acum am vazut si eu, 1.757.09 MB

Edited by liberlamare, 19 September 2023 - 12:52.

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

A apărut ieri și pentru Watch 4 LTE... Totuși, am remarcat lipsa Samsung Pay și sunt probleme și la back-up. A mai primit careva și un update mai mic, de 1-200 MB după acesta de 1700? Update-uri la fețele de ceas?

Edited by Vlad_22, 20 September 2023 - 16:50.

liberlamare

liberlamare

Senior Member

imi place ca la incarcare arata mare procentul la care este, altceva nu am gasit interesant si folositor pana acum, parca sunt mai multe optiuni in setari.

Edited by liberlamare, 20 September 2023 - 16:59.

r3my_cc

r3my_cc

Active Member

• Grup: Members

View PostVlad_22, on 20 septembrie 2023 - 16:50, said:

A apărut ieri și pentru Watch 4 LTE... Totuși, am remarcat lipsa Samsung Pay și sunt probleme și la back-up. A mai primit careva și un update mai mic, de 1-200 MB după acesta de 1700? Update-uri la fețele de ceas?

Hmmm, eu lipsa Samsung Pay nu am constatat-o decât acum, că ai zis tu. Oricum, nu o foloseam, deci nu consider că e o pierdere, nici măcar nu este oficial pe România, poate de-aia a dispărut; posibil pe altă țară să fie.
La back-up, așa e. Au vrut să facă o chestie deșteaptă, dar cred că au belit-o de tot cu noua aplicație de migrat și back-up. Asta e chiar nașpa.
Nu am primit vreun update mic, ulterior, să fie ceva dedicat lte?

Edited by r3my_cc, 20 September 2023 - 18:53.

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

Care e noua aplicație de backup?

r3my_cc

r3my_cc

Active Member

Când dai să faci back-up, te pune să instalezi Smart Switch, cumva vor să facă prin asta, dar nu am reușit.

liberlamare

liberlamare

Senior Member

m-a mancat undeva sa umblu la serviciile gogu si mi-am pierdut legaturile cu ceasurile, zic nu-i stres exista functie noua fara resetare. Din pacate nu am resit sa transfer ceasurile cu ea, tot cu resetare am facut pana la urma.

Edited by liberlamare, 22 September 2023 - 17:39.

r3my_cc

r3my_cc

Active Member

Nu am reușit nici eu să înțeleg cum se face backup & restore cu noua aplicație 👎

altair_xms

altair_xms

Active Member

Buna intrebare ...

bakucsp

bakucsp

Member

Face automat backup pe telefon. Cam odata pe saptamana daca telefonul este conectat la incarcator si ceasul are peste 30% baterie. Suplimentar, poti bifa sa faca backup si in cloud (asemanator cum era si pana acum).
Daca dai resetare la ceas prima data face un backup dupa aceea reseteaza. Poti repune totul in cateva minute (am incercat). Singurul lucru la care nu am putut face restore este fata de ceas actual folosita (desi zice ca e ok, nu e, pune fata de default).
Eu ce am observat e ca cu noua UI5 Watch se misca mai bine, probabil au umblat cu managementul memoriei.
Ceea ce insa (cel putin la mine) s-a dat peste cap este sleep tracking. Folosesc mult aceasta functie si pana inainte de update era impecabil. Acum, dupa ce ma trezesc, nu opreste perioada de somn. Cat ma misc pune in sectiunea de veghe, dar nu opreste contorul. Daca de ex ma trezesc la 6.30 si intru in aplicatie la somn la 10, imi va arata ora totala de somn pana la ora 10 insa cu perioada de veghe de la 6.30 pana la 10. Detectia orei de culcare este ok.
Din acest motiv primul lucru cand ma trezesc e ca intru in "Somn" de pe telefon astfel incat sa opreasca contorul.

Apropo, am Watch 5 Pro

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate