Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
System data 100GB din 256GB

Pot sa schimb routerul?

Taxa pod " Sold peaje neexpir...

Problema stabilizator tensiune cu...
 VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?

Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi
 Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...
 Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
809 replies to this topic

liberlamare

liberlamare

Senior Member

• Grup: Senior Members
e la nadlac, coada mare, poate voi putea sa descarc si eu fete gratis din aplicatie.

Edited by liberlamare, 29 August 2023 - 15:48.

diabolyk

diabolyk

Member

• Grup: Members
Va salut. Sunt posesor de Galaxy watch 5 LTE , in prezent cu number share de la orange si vreau sa va relatez o situatie si bineinteles un sfat la final.
in 99% din situatii ceasul sta pe bluetooth pt ca mereu telefonul este cu mine (il folosesc si in regim de business, si personal, deci e important sa il am cu mine).
Astazi, totusi, am uitat telefonul acasa si cand am primit notificare de la ceas, am zis ca nu ma mai intorc dupa el.
Am avut treaba cam 1 ora prin oras. Ceasul a trecut, normal, in mod LTE cu semnal si net si tot ce trebuie.
Dupa cam 5 minute de vorbit la ceas, am ajuns undeva unde trebuia sa fac o plata. Cat asteptam sa imi faca factura, am zis sa umblu putin si am gasit vreo 4 update-uri la aplicatii samsung (fete de ceas) si am dat sa le faca. dupa nici 1 minut, am primit notificare ca ceasul e fierbinte si a intrat in mod de avarie (adica era pe mod avion si fata de ceas a devenit neagra si cu scrisul alb, cumva doar ceasul imi mai arata). pe mana nu se simte nimic, dar cand am pus display-ul pe fata, intr-adevar frigea. Dupa 5 minute de asteptare (in care imi cautam cardul sa platesc pt ca ceasul era nefunctional pt plati in momentul ala), am primit alta notificare ca poate fi folosit, si a iesit din mod de avarie, a aparut fata normala la loc. Lag incredibil, nu va zic, si inainte sa intre in mod avarie, si 4 minute dupa ce a iesit din mod avarie.
Ce vreau sa spun este ca:
- Ce vedeti pe net cu O ZI O SA TESTEZ DACA POT SA FOLOSESC DOAR CEASUL FARA TELEFON e o mare vrajeala. Eu nici 1 ora nu am reusit (si nu am facut nimic pe el, 5 minute apeluri telefonice si niste amarate de update-uri de fete de ceas). nici nu vreau sa ma gandes daca uit telefonul si plec 5-6 ore, cred ca pe langa faptul ca nu pot face nimic pe el, mai dau si cu el de pamanant ca atunci cand ai nevoie, intra in mod avarie.
- Pentru cine se gandeste ca mine, sa ia un ceas LTE pt momentele in care pleaca la alergat fara telefon si asculta muzica pe ceas, eu zic sa va ganditi mai bine. Eu unul consider ca nici 300 lei diferenta intre unul cu LTE si unul fara nu merita, mi-a demonstrat asta in 1 ora fara telefon azi.

Nu stiu ce procesor au ceasurile astea, nu stiu ce sistem de management al caldurii au, dar eu sunt dezamagit profund. Efectiv nu pot pleca deloc fara telefon (desi e LTE) sau daca plec, doar pt mesaje si cam atat, eventual 2-3 minute apeluri dupa care trebuie lasat sa se raceasca
Nu stiu cum sunt alte modele, poate al meu are un defect ceva. E cumparat din altex, nou, nu a fost scapat, nu a fost trantit, folosit cu grija, si cu toate astea, nu ma pot baza deloc pe functia LTE.
Aaaa si inca ceva. ce naiba fac astia cu optimizarea softului ca ceasul in 95% din timp are lag, fie la deschiderea meniului, fie in aplicatii, efectiv zici ca e un model de acum 5 ani si e depasit. Are abia 1 an si nici un update mare de soft, numai chestii mici, si deja se misca oribil. De fapt de la inceput s-a miscat asa...

liberlamare

liberlamare

Senior Member

noroc ca number share ala il poti anula dupa o luna, in curand vin si cei cu seria 6 cu astfel de probleme, mai apoi cei cu seria 7 etc.

Edited by liberlamare, 01 September 2023 - 12:45.

liberlamare

liberlamare

Senior Member

vad ca merge cu telefonul Samsung apelul de pe ceas preluat de telefon prin casca bluetooth, pana la urma sunt multumit, pentru mine acest aspect face cat 10 zile de autonomie.

r3my_cc

r3my_cc

Active Member

La mine nu merge. Tot în ceas se aude. Xiaomi + Plantronics + GW4

liberlamare

liberlamare

Senior Member

se pare ca trebuie Telefon samsung - ceas samsung,nici  la mine cu xiaomi nu mergea, apelul ramanea in ceas.

r3my_cc

r3my_cc

Active Member

Ahaaaaa 😭

Edited by r3my_cc, 02 September 2023 - 08:06.

liberlamare

liberlamare

Senior Member

cel putin asa a rezultat la mine, eram dezamagit dupa ce am dat o caruta de bani pe ceasuri ca nu merge functia pe care o foloseam cel mai mult cu ceasurile Samsung

Edited by liberlamare, 02 September 2023 - 08:53.

r3my_cc

r3my_cc

Active Member

Eu credeam că vrea musai căști Samsung. Dar, parcă și tu ai tot PLT.

liberlamare

liberlamare

Senior Member

da, l-am testat cu cu jabra, inca nu am testat cu xiaomi, huawei, samsung, dar sigur merg.
Cred ca daca ceasul simte ca ai casca activa (la PLT- singurii dealtfel se conecteaza cand o pui in ureche, ce rau imi pare ca nu mai exista edge, 3200) sau conectata la telefon comuta apelul in telefon, iar acolo se desfasoara ca si  cum ai fi sunat pe telefon, Xiaomi nu stie asta nici cu ceasurile lor, am rezistat 2 ani cu ei, dar imi lipsea functia asta.

r3my_cc

r3my_cc

Active Member

Într-adevăr, ar fi folositoare - comod de utilizat, fără să scoți telefonul. Posibil să trec și eu cu telefonul la Samsung, în primul rând pentru asta.

liberlamare

liberlamare

Senior Member

plus ca riscul de a scapa telefonul pe jos scade, mai ales in miscare pe strada, unde cazaturile ii pot fi fatale, asa sta cuminte in buzunar, rucsac, geanta, poseta, borseta, ai mainile libere si te simti confortabil. Dupa o luna de utilizare 5 pro imi pare cel mai reusit ceas facut de Samsung  de la Gear S3 incoace, arata bine, are autonomie multumitoare, incarcare rapida, e ceea ce trebuie.

Edited by liberlamare, 02 September 2023 - 18:27.

manic_user

manic_user

Slightly Older Member

Ceasurile Samsung Galaxy Watch 5 și Galaxy Watch 5 Pro fac trecerea la Wear OS 4.
Iată ce aduce update-ul!

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

A avut loc rollout-ul la sud-coreeni, de vreo 2 zile e și în State, poate săptămâna viitoare ajunge și în Europa.

Edited by Vlad_22, 02 September 2023 - 19:18.

ionut_blue

ionut_blue

Senior Member

Se descarca actualizarea.Verificati ceasurile.

wild_one_ro

wild_one_ro

Member

one ui5 pt gw5pro

Attached Files

liberlamare

liberlamare

Senior Member

nimic interesant sau cu adevarat folositor dupa mine.

Edited by liberlamare, 04 September 2023 - 11:35.

ionut_blue

ionut_blue

Senior Member

Al meu dupa actualizarea asta mi-a dat msj ca s-a supaincalzit...a intrat singur pe mod avion.
Prima data cand vad asa ceva la el...deci arata promitator, inginerii aia probabil sunt aceasi care mi-au stricat si Frontierul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate