Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...
 Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....
 Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya
 Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3

Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
809 replies to this topic

swantonbmb

swantonbmb

Member

• Grup: Members

View Postionut_blue, on 13 august 2023 - 18:24, said:

Voua va vin notificarile tarziu de la Wsp dupa ce ati instalat aplicatia pe ceas?

Da. Am instalat aplicatia cand a aparut oficial si imi veneau cu intarziere notificarile, dar am renuntat la ea.

mlaurp84

mlaurp84

Member

Salut! Au apărut fețele de ceas (oficial) de la Watch 6 și pentru Watch 5. Pentru a le putea folosi, trebuie deschisă aplicația Galaxy Wearable, apoi cele 3 liniuțe din stânga, pe panoul care se deschide alegeți rotița din stânga, despre Galaxy Wearable și apoi update. După update fețele de ceas vor apărea lângă cele stock, împărțite pe categorii.
Și tot astăzi s-a lansat oficial și actualizarea la Wear OS 4. Să vedem în cât timp ajunge și la noi.

Edited by mlaurp84, 16 August 2023 - 17:53.

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

• Grup: Senior Members
Probabil până la final de August, va ajunge actualizarea cam la toți.

omg99

omg99

Senior Member

Fara sa fac nici o setare, m-am trezit azi bruc cu ceasul setat pe 12ore, deci in loc de ora 17 apare ora 5 si jur ca nu gasesc setarea pentru time format pe ceas. Ceasul e sincronizat cu telefonul, pe telefon apare ora corecta.

altair_xms

altair_xms

Active Member

Voodoo...sau poate un update la fata/tema pe care o folosesti: incerca optinea Personalizeaza din meniul principal pe tel (in app Werable)

liberlamare

liberlamare

Senior Member

testeaza cineva daca poate descarca fata de ceas frontier?
Eu nu reusesc de cand am ceasurile.
Multumesc

PS
la mine nu sunt noutati la aplicatie, care sunt fetele specifice seriei 6?

Edited by liberlamare, 17 August 2023 - 17:14.

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

Vezi poate ai update la Wearable în app. Se instalează și primești fețele de la 6.

Edited by Vlad_22, 17 August 2023 - 21:31.

liberlamare

liberlamare

Senior Member

exista ceasuri smart cu sistemul Wear OS  care sa aiba autonomie macar de 3 zile?
versiunea 5 nu tine doua zile

mediterraneeo

mediterraneeo

Junior Member

Ticwach 3 pro tine 3 zile. Mobvoi spune ca si noul 5 pro tine cateva zile.

liberlamare

liberlamare

Senior Member

tine 2 si ceva, ala il folosesc in majoritatea timpului cu 5 ma duc la sport si dorm, dar trebuie incarcat la 36 de ore daca vrei sa te bazezi pe el

Edited by liberlamare, 25 August 2023 - 09:21.

ionut_blue

ionut_blue

Senior Member

Huawei tine de uiti de el.Dar partea smart nu e asa de smart.
Eu m-am impacat cu bateria la 5(44mm).Asta pt ca il folosesc doar ocazional, mai ales vara.Cred ca incepe sa faca sertarul cam des.G-shock e baza la mare si piscine.

liberlamare

liberlamare

Senior Member

am amazfit pentru baterie, dar totusi nu vad la Samsung sa faca nimic pentru autonomie, Gear S3 Frontier tine si acum mai mult ca 5 ul, asta dupa 5 ani de viata

Edited by liberlamare, 25 August 2023 - 09:52.

ionut_blue

ionut_blue

Senior Member

Amazfit T-rex am avut si eu, tot pt baterie si pt rezistenta.Dar am renuntat, e slab rau pe soft si dotari.Partea smart e inexistenta, are cativa senzori care si aia sunt pe aratura cu masuratorile.

liberlamare

liberlamare

Senior Member

eu nu simt nicio diferenta intre ce masoara samsung si amazfiturile, aplicatia Zepp este net superioara Samsung health, am reluat colaborarea cu samsung pentru apeluri, dar nu mai pot sa fac cu astea noi ce faceam cu S3-ul, din pacate. Pentru apelat ceasurile nu sunt folositoare pentru mine, tot trebuie sa scot telefonul sa apelez pe cineva, cu S3-ul nici nu atingeam telefonul, totul faceam de pe ceas.Formam de pe ceas si vorbeam la casca legata la telefon, acum de unde formezi de acolo vorbesti, iar miei imi pare aberant sa vorbesc la un ceas

r3my_cc

r3my_cc

Active Member

Eu am imperecheat casca și direct cu ceasul gw4, tot nu merge. Posibil să meargă cu Galaxy Buds, eu am PLT Voyager.

liberlamare

liberlamare

Senior Member

la mine cu Plantronics mergea, casca era legata la telefon, inca functioneaza cu S3-ul, parca si la active 2 mergea, nu am mai testat acum.Plantronicsul e fain ca stie sa raspunda automat cand il bagi in ureche, nu am gasit pana acum inlocuitor, la cele mici

eusebiu b

eusebiu b

Junior Member

r3my_cc, on 25 august 2023 - 18:50, said:

Eu am imperecheat casca și direct cu ceasul gw4, tot nu merge. Posibil să meargă cu Galaxy Buds, eu am PLT Voyager.

Cand aveam GW4 mergea fara probleme, castile erau Galaxy Buds. Acum am GW5, merg fara probleme o pereche de Huawei Pro

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

OneUI 5 bazat pe WearOS 4 ar trebui să ajungă pe Watch 4 și 5 în această săptămână...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate