Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
809 replies to this topic

#37
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Păi asta zic, fix asta e și tactica producătorilor... În loc să lanseze ceva la 2-3 ani, dar substanțial, ne dau cu lingurița, porționat, an de an. Nu judec, probabil așa aș proceda și eu, dacă aș fi în poziția lor, doar că pe termen lung, nu e o practică sănătoasă, nici pt noi, dar nici pt planetă. O zic fiindcă tot ei vor să fie "eco".

Edited by Vlad_22, 14 August 2022 - 15:50.


#38
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 10.01.2007

 Vlad_22, pe 14 august 2022 - 15:42, a scris:

Senzorul respectiv de temperatură, este cvasi-inutil, dpmdv. Nimic nu se compară cu mercurul din termometre.
Dar, a mai bagăt Samsung o funcție, alea alea și vinde ceasul ca fiind super-ultra-mega "revoluționar" și lumea sare cu banul, aplaudând.

Eu nu imi caut temperatura, nici nu cred ca o ia corect de la incheietura mainii. Eu imi cumpar pro-ul pentru baterie , navigatie , si materiale , titan + safir..

Mai sunt cateva dar astea m-au determinat sa il schimb

#39
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 11.07.2006
Sincer pana nu apare unul ca frontier raman la galaxy watch ul meu care a facut 4 ani si ma tine bateria inca 3 spre 4 zile bine merci setat pentru nevoile mele.

#40
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Dacă ai Watch-ul original, ori 2 sau 3, Active etc., probabil că merită un upgrade la 5, altfel, cu 4, nu știu ce să spun. Maxim dacă găsești un deal bun, de tip trade-in, să dai Watch 4-ul și, la schimb, să iei 5-ul mai ieftin, cu 30-40%, să spunem.

Edited by Vlad_22, 14 August 2022 - 17:47.


#41
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
L-am luat eu azi, Pro 5 titanium gri LTE. Îl folosesc cu un S22 Ultra. Impresii la cald:

-au înlocuit rotita cu un sistem cretin, dai cu degetul pe ecran pe lângă marginea de metal, circular. Nu e același lucru și precizia mișcării aleia e shit
- cureaua de cauciuc cu care vine are sistemul ăla nou de clasp cu reglare continua, foarte mișto și e și foarte confortabila
- bateria ma îndoiesc puternic sa țină 80 h ale lui Samsung, la mine după primele 24h (dar frecat intens, dormit cu el etc) ajunsese la 30%.
- acuratețea senzorilor mi se pare identică cu 4. Tensiunea in continuare e hit and miss, la fel și SPO2. Sleep tracking-ul fata de un inel Oura arată complet altceva, mai vad in noaptea asta
- ca software nu vad nici o diferența fata de 4; toate punctele bune și rele sunt acolo, Samsung in continuare forțează aplicațiile sale pt ceas vs Google (no Google calendar, no Gmail etc)

Asa cum s-a zis mai sus, cred ca principalul motiv pt care ar fi de luat fără de 4 e design-ul si materialele. Bateria….nu ma pronunt încă.

#42
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Poți face o comparație, într-o zi, când ai timp, între senzorii și conductivitatea de pe cele 2. Sunt curios, pe partea de GPS, în special, de exemplu să înregistrezi pe ambele un traseu random, partea de BT (dacă 5-ul are rază mai mare decât 4).

#43
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PQdSOIXNwws?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#44
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Da, referitor la sleep și SPO2 coincide cu tot ce am măsurat eu zilele astea. Comparativ cu Oura ring la sleep e slăbuț rau la detectat fazele iar SPO2 e mai jos decât orice am testat : Apple Watch 7, Fenix 6, Oura.


#45
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 10.01.2007
Senzorul de temperatura e functional?
Folosesti LTE?  Sunt curios la sembal f.
slab daca intra in modul avion ca watch4.

Edited by nelutu79, 15 August 2022 - 17:52.


#46
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Citisem undeva că încă mai are problemele cu conexiune LTE, cu supraîncălzirea. Sincer, nu mai știu, dacă pe GSMArena sau în altă parte.

#47
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Senzorul de temperatura nu e funcțional încă.
Nu folosesc LTE.

#48
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 10.01.2007

 dtancu, pe 15 august 2022 - 18:26, a scris:

Senzorul de temperatura nu e funcțional încă.
Nu folosesc LTE.

Mersi.  Abia astept sa imi apara...

#49
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006

 Vlad_22, pe 15 august 2022 - 18:26, a scris:

Citisem undeva că încă mai are problemele cu conexiune LTE, cu supraîncălzirea. Sincer, nu mai știu, dacă pe GSMArena sau în altă parte.
Dacă și cu ăsta tot așa se întâmplă e clar; îi doare în cot de clienți, bine că se vinde.


#50
mlaurp84

mlaurp84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2011
@dtancu: de unde l-ai comandat de a sosit așa repede?

#51
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
De la Samsung din Megamall. A sosit duminica deja.

Attached Files


Edited by dtancu, 16 August 2022 - 10:58.


#52
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 10.01.2007
Frumos, sa il stapanesti sanatos. Eu am comandat pe negru...vad ca nu s-a mai schimbat statusul comenzii, cel putin la mine.

 dtancu, pe 16 august 2022 - 10:56, a scris:

De la Samsung din Megamall. A sosit duminica deja.
Aceeasi fata o folosesc si eu pe Watch 4
:)

#53
mlaurp84

mlaurp84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2011
am primit mesaj de la curier. azi o sa vina ceasul. o zi placuta!

#54
emilcioran99

emilcioran99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 07.06.2012
La mine nu s-a schimbat nimic.
Mesajul a ramas acelasi: "Livrarea incepand cu 26 august".
Probabil ca varianta Pro black bluetooth au putine (sau deloc) si nu pot onora comenzile pana in 26 august.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate