Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

The Sandman (2022- )

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017
Mi-ar fi plăcut mai mult dacă ar fi revenit Keanu Reaves in rolul lui Constantine.

#20
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 12.03.2010
Episodul bonus, same shit, o idee buna (criza de inspiratie, toata lumea i se caca-n cap lui GRRM, dar daca omul CHIAR NU STIE CUM SA TERMINE CARTEA?) pusa in scena intr-un mod ieftin si infantil.

Ultimele 5 secunde din segmentul cu pisicile e mai fain decit tot episodul.

#21
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Sterilizati-va pisicile.

 hellmarvel, on 20 august 2022 - 12:55, said:

toata lumea i se caca-n cap lui GRRM, dar daca omul CHIAR NU STIE CUM SA TERMINE CARTEA?)
Cine il obliga sa termine cartea? Sa zica adevarul ca nu mai are chef de ea, si gata. Dar el continua sa-si minta cititorii, lipsa crasa de respect.

Edited by Mizu, 21 August 2022 - 16:26.


#22
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,343
  • Înscris: 23.05.2003
Îs la episodul 5 și surprinzător îmi place ce văd.
LGBTQPLM nu mă zgârie pe retină până acum.

#23
adds

adds

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 08.10.2007

 Mizu, on 20 august 2022 - 06:57, said:

Jenna Coleman mi-a placut, consider ca personajul ei a fost mai bine construit decat John Constantine. As fi vrut sa apara in mai multe episoade.

Tu vorbsti serios? Ai vazut o constructie a acestui personaj? Sa nu mai spun de relevanta relatiei ei homosexuale, cu negara aia, in poveste. Btw, nu exista nici un cuplu care sa nu fie inter-rasial in acest serial..
Ma asteptam la porcarii woke, fiind facut de netflix, dar nu in halul asta.

Edited by adds, 22 August 2022 - 10:30.


#24
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004

 hellmarvel, on 20 august 2022 - 12:55, said:

Episodul bonus, same shit, o idee buna
Eu acum am aflat ca exista si asa ceva...

Legat de serial, cu mare efort am reusit sa-l vad pana la final - mai putin pisicle - probabil le caut diseara.

Cred ca daca s-ar taia din el sa-l faca la 8 eisoade de 42 de minute fiecare, ar schimba din muzica si ar mai baga niste refilmari cu ceva umor, nu ar fi rau.
Dar asa e plictisitor de-a binelea. E stilul englezesc care oricum e la limita plictisului, dar asta a depasit limita. Nici macar o glumita in tot serialul. Plus ca in final cred ca nu a fost niciun personaj "normal" in el. Numai perversi si criminali.

Good Omens e tot de Gaiman, dar facut de Amazon. Tot stil englezesc, adr muzica mai vioaie, are umor destul... Abia astept sezonul 2.

#25
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017
Banuiesc ca asa sunt si benzile desenate, mai lipsite de umor. Vad ca in general fanii au fost multumiti de primul sezon.

Si rating-ul pentru audienta a fost foarte ridicat, 18+. Au tintit doar audienta matura, spre deosebire de productiile Marvel.

Altfel, episodul ala cu cantina (parca 5 daca nu ma insel) mi s-a parut foarte deplasat.

Edited by george_alexandru, 22 August 2022 - 11:41.


#26
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Ala cu cantina a fost lungit rau.
A avut ceva de spus in poveste, dar nu era nevoie de un episod intreg - 3-4 minute erau suficiente.

Hai 10. Dar nu 50...

#27
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
A fost episod demn de Zona Crepusculara, chiar iese in evidenta.

#28
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Da, dar alea fara reclame au 25 de minute :D
Asta a fost cam dublu.

#29
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
mie sincer mi-a placut. intr`adevar, bagat rau de tot pe gat lgbt`u si aici, da mai inchizi ochii cateodata ce sa faci! Posted Image
au fost si cateva episoade mai plictisitoare dar per total e bunicel, chiar imi place cum l`au facut pe Morpheus.
doar mi s-a parut sau lucifer e birenne din game of thrones?

Edited by raydenel, 24 August 2022 - 21:16.


#30
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017
E Brienne din GoT. Mi se pare ca a jucat bine personajul, chiar daca asteptarile erau ca pe Lucifer sa-l interpreteze un barbat.

#31
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008

 george_alexandru, on 24 august 2022 - 21:17, said:

E Brienne din GoT. Mi se pare ca a jucat bine personajul, chiar daca asteptarile erau ca pe Lucifer sa-l interpreteze un barbat.

dupa cum zice vorba romanului, "femeia e dracu", merge Posted Image)

/edit: ce e fain la serialu asta e ca are cast bunicel, ceva actori din GOT, Doctor Who, DC Universe, si or mai fi si din altele pe care nu le urmaresc eu

Edited by raydenel, 24 August 2022 - 21:21.


#32
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Nu neapărat. Lucifer ar fi trebuit să fie mereu o femeie în unele interpretări, fiind Venus. Doar ea nu mi se pare potrivită pentru Venus.

Oricum văd că-l supralicitează.
Există "discuții" dacă va mai exista un sezon 2. Unii spun că s-au apucat să-l scrie, Gaiman că totuși nu are randament suficient de bun și că dacă nu se întâmplă ceva cu cifrele, s-ar putea să nu mai existe alt sezon și că trebuie să îl vadă mai mulți prieteni, adică să aducă oameni. Așa că vă încurajează să vă încurajați prietenii ca să se apuce să-l vadă integral. Cred că e numai o mișcare de imagine.

#33
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
anulat nu e oricum, teoretic o sa avem macar sezonu 2.

#34
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Netflix are o istorie nefericită. Nu m-ar mira nimic. Nici prea bine nu o duc.

#35
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Vazut, placut, sper sa fie si sezonul 2.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate