Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Olivia Newton-John va ramane printre noi.

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006

View Posthellmarvel, on 09 august 2022 - 05:15, said:

In "Antologia anilor '80" de pe National Geographic (cred) se zicea ca ea (cu casetele ei de fitness) e unul din principalele motive* pentru care s-a trecut de la aparatele video ca simple masini de inregistrat emisiuni, filme si seriale si vizionat la ore mai convenabile, la aparate de vizionat casete preinregistrate. Si m-am mirat, pentru ca la noi video-urile erau DOAR pentru vazut filme (de fapt la moda erau player-ele, nu recorder-ele, astea erau pentru cei care copiau filme). A, si pentru moda aia very extremely gay la imbracamintea sportiva. Altfel, o stiu (de pe vremea aia) doar din almanahuri si melodia Xanadu.

Despre moartea ei, ce sa zic, sa-i fie de bine. Eu am o alta filosofie despre viata si moarte, si cred ca orice virsta de la care doar vietuiesti si te vestejesti e una buna de murit. Nu e o tragedie, nu e ca si cum ar mai fi cintat sau activat cumva daca ar mai fi trait (nu cred ca am mai auzit de ea de vreo 30 de ani incoace).

Sorry de eulogy (sint un porc, nu-i asa?)

Spoiler

A facut pionierat in industria muzicala facand videoclipuri pt. toate melodiile din albumul Physical din 1981 si inca 3 anterioare.
Pt. ca Physical era considerat prea sexy si a fost interzis in Utah, a facut special un videoclip care la misto se facea ca se refera la aerobica, si a ajuns astfel dublat in topul preferintelor muzicale - atat in general  cat si separat pt. muzica de fond la aerobica.
O confunzi cu Jane Fonda - aia era cu aerobica si casetele cu tematica asta.

A avut una din cele mai vaste cariere muzicale, de cand avea 14 ani in 1962 si pana in 2021 - anul trecut - cand a lansat un nou single.
A avut turnee si showuri pana in decembrie 2019 inclusiv cel putin daca nu si 2020, cu toate ca a avut cancer agresiv cu metastaze din 2017. (a avut si in 2013 cancer, si in 1992)



#20
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
R I P ONJ, usor, usor se duc valorile lumii noastre.
Nu cred ca se vor naste altii, Fredy Mercury, Charly Chaplin, Stan si Bran etc.
Raman panaramele cu manele, dusmani si bani....

#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006
Odihneasca-se in pace

#22
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Sorry fata, ca tare mi-ai placut...!

#23
tudorel2000

tudorel2000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 19.07.2022
Am vazut de mai multe ori filmul grease. In tinerete arata bine  si avea o voce frumoasa.Pacat ca nu a jucat in mai multe filme sau seriale de succes. Rip

#24
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,855
  • Înscris: 11.01.2006
|Cred ca ati uitat ca este considerata cea mai buna cantareata pop din anii 70s ,fiind detronata de abia la inceputul anilor 80s de MADONNA!
Pe timpul comunismului aveam ora la scoala de "MUZICA" si chiar am putui citi in manuale de artistii in voga in acei ani,iar OLIVIA NEWTON JOHN era cea mai in voga.

Edited by CABLE MAN, 09 August 2022 - 19:50.


#25
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Dumnezeu să o odihnească în pace!😭

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate