Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

One plus 9 Pro sau Realme GT2 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 30.12.2007
Nu stiam ca e "Google", nu am nicio Motorola prin preajma. La toate modelele/seriile e valabil 5 ani? Daca e asa e bine de stiut si de luat in calcul acest brand. Auzisem in trecut ca nu erau tocmai ok cu actualizarile, dar nu m-a interesat. In privinta pretului ar fi normal sa se respecte cel de la momentul achizitiei.

#20
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Am greșit puțin. Motorola a fost cumpărată de Lenovo de la Google, dar a rămas cu "ajutor" de la el.
Din ce am citit cică din 2022 orice producător de telefoane este obligat să mențină actualizat telefonul minim 5 ani.

#21
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 18.05.2010
Nimic mai fals legat de update-uri. Motorola o să dea maxim 2 ani de update-uri majore și 3 de securitate. A cam rămas în urmă deși oferă un android curat.

Motorola flagships generally receive two software upgrades and two (or sometimes three) years of patches. The company’s budget phones usually see just one upgrade and two years of patches.
Motorola has a problematic past when it comes to phone updates. When it launched the premium Motorola Edge series in 2020, for example, it promised just one Android upgrade and two years of patches. After public outcry (including from Android Authority), it amended its promise to two upgrades and two years of patches.

https://www.androida...licies-1658633/

Edited by xtremealex15, 10 September 2022 - 23:27.


#22
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Cât timp ai bootloader deblocat și există XDA nu trebuie să-ți faci griji de update-uri.
Oricum pentru mine nu este o problemă, nu țin un telefon mai mult de 3 ani.

#23
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Avand in vedere ca la telefon ma intereseaza camera, clipul video de mai jos m-a facut sa anulez comanda si sa mai astept recenzii de la utilizatori.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NaWb1V6_paQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
thedude00009

thedude00009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 24.07.2022
Nu merita nici un telefon recent banii . Cele de anul trecut au 888 de termina bateria de parca e 777 și te încălzești cu ele iarna ,iar cele de anul asta au zero îmbunătățiri dar preturi mărite cu 20%. Motorola edge 30 ultra mi se pare doar de reclama cu cei 200mp,foarte slabe rezultatele . Nici anul asta nu cred că schimb telefonul ,prea multe praștii pe piata .

#25
Tidel_wave

Tidel_wave

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 17.10.2019
si eu il asteptam, si tot pt camera mai mult, dupa video ala....m-a cam dezamagit la cetegoria poze, dar maivedem si la altii, poate vor aduge un update la ceva si situatia se va schimba. poate astepta pana apare si pixel 7, pe 6 oct cand e lansarea...sa vedem ce este si de telefonul ala.

Edited by Tidel_wave, 13 September 2022 - 13:23.


#26
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postxtremealex15, on 10 septembrie 2022 - 23:26, said:

Nimic mai fals legat de update-uri. Motorola o să dea maxim 2 ani de update-uri majore și 3 de securitate. A cam rămas în urmă deși oferă un android curat.

Motorola flagships generally receive two software upgrades and two (or sometimes three) years of patches. The company’s budget phones usually see just one upgrade and two years of patches.
Motorola has a problematic past when it comes to phone updates. When it launched the premium Motorola Edge series in 2020, for example, it promised just one Android upgrade and two years of patches. After public outcry (including from Android Authority), it amended its promise to two upgrades and two years of patches.

https://www.androida...licies-1658633/

si realitatea bate filmul!

#27
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Nu știu ce să mai cred, in clipul de mai jos se bate cu iPhone 14 pro și chiar îi face față.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tv6tg_b9YvM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
Tidel_wave

Tidel_wave

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 17.10.2019
greseala mea

Edited by Tidel_wave, 14 September 2022 - 08:25.


#29
Tidel_wave

Tidel_wave

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 17.10.2019
Motorola Edge 30 Ultra Unboxing în Limba Română
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Pkbgcw6sazs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
camera de 200Mpx
asta merita? e cam 4000lei

#30
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Tare topicul, care e mai bun dintre aceste două modele, inițiatorul alege cu totul altul, și anulează apoi comanda... 🤣🤣🤣

Altfel e greu de primit un răspuns real la astfel de întrebări, tre' să găsești pe cineva care a avut ambele modele.

Dacă faci comparații sintetice și alegi o camera foto pe criteriul megapixelilor, poți să iei o țeapă răsunătoare.
La 1+9p fac, de departe, cele mai faine poze macro, dintre toate telefoanele familiei. Soția are 21ultra și nu e la nivelul lui 1+. La partea de foto.
1+ e jale la suportul software și tre' să butonezi puternic la el să îl faci să meargă, cât de cât, pe partea de telefonie.
Ip-ul e ceva relativ, se mai aburesc pe interior protecțiile camerelor, pe când la Samsung nu am avut niciodată o asemenea problema

#31
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Am repus din nou comanda ��
Per total merită cei 4000 lei.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NEUWvlnFv74?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
thedude00009

thedude00009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 24.07.2022

View Postkiario, on 15 septembrie 2022 - 20:14, said:

Am repus din nou comanda...
Și eu eram interesat la un moment dat ,înainte să apară .După am aflat că update-urile vin din paste (cailor) in craciun și camera e slabă rău comparativ cu competiția la același preț .  E penibil să scoți un telefon in 2022 ,sa te lauzi cu 200mpx și să facă poze mai proaste ca un midrange de acum 3 ani ,aici incluzând margini rotunjite și softness , performanta slabă pe lowlight și barca pe valuri la filmat .

Edited by Ciubex, 19 September 2022 - 15:51.


#33
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Mai intră în preț sau puțin peste, Xiaomi Mi 12 Pro sau ultimul apărut Mi 12T Pro, care sunt peste Moto.

#34
Tidel_wave

Tidel_wave

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 17.10.2019

View Postthedude00009, on 16 septembrie 2022 - 21:02, said:

Și eu eram interesat la un moment dat ,înainte să apară .După am aflat că update-urile vin din paste (cailor) in craciun și camera e slabă rău comparativ cu competiția la același preț .  E penibil să scoți un telefon in 2022 ,sa te lauzi cu 200mpx și să facă poze mai proaste ca un midrange de acum 3 ani ,aici incluzând margini rotunjite și softness , performanta slabă pe lowlight și barca pe valuri la filmat .
zi-mi un telefon cu camera mai buna ca asta?

#35
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Il am de vreo 3 zile.

#36
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Sa ne faci si un review .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate