Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Google Pixel 7 & 7 Pro

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
2600 replies to this topic

#1099
SADIQ

SADIQ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 29.05.2021

 geosm1, on 25 ianuarie 2023 - 23:09, said:

Salutare Pixelisti,

M-ati putea ajuta cu o informatie privind imperecherea USB-ului telefonului (P7) cu niste casti in ear ?
Am vazut ca sunt mai multe variante de adaptoare, doar ca unele sunt cu ceva..... DAC (?).
Este obligatoriu la P7 sa aiba aceasta caracteristica, sau merge orice, de calitate (ceva de la Samsung sau altceva profi cu review-uri bune) ?
Vreau sa comand de pe emag si-s multe acolo. Nu as investi in buds-urile alea ale lui ci vreau un compromis acceptabil pt. ocazii.
Multumesc anticipat pentru ajutor!
Samsung Galaxy Buds+ s-au imperecheat instant , ca si smatwatch-ul. La chinezisme nu ce sa zic, dar eu cred ca merg toate, mai ales la E-Mag, dai retur, in caz de.

#1100
geosm1

geosm1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 23.06.2014
Multumesc pentru raspuns, doar ca e o mica confuzie.
Scuze, poate nu am fost destul de explicit.
Eu doresc sa "leg" niste casti mai vechi, cu fir, cu mufa jack la Pixel 7.
Intrebam de un adaptor USB-Jack. Deci nu Bluetooth.
Stie cineva ceva despre DAC, ce sa caut ?
Sau, e obligatoriu sa fie cu DAC sau nu ?
Multumesc !

#1101
cris_balan

cris_balan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 22.06.2006
Eu am împerecheat căști Samsung simple cu fir si un adaptor de la 3.5 la Usb C luat de la chinezi. Merge perfect.

#1102
EuNN

EuNN

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 11.11.2022

 Lucian_x, on 05 ianuarie 2023 - 15:38, said:


m-as bucura sa raspunda cineva care-i pe Vodafone. Mi-a spus o persoana ca pe Vodafone ar functiona, insa nu stiu daca pe cartela sau abonament.

Eu il folosesc in Vodafone, nu functioneaza.

#1103
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.10.2006

 geosm1, on 26 ianuarie 2023 - 19:01, said:

Multumesc pentru raspuns, doar ca e o mica confuzie.
Scuze, poate nu am fost destul de explicit.
Eu doresc sa "leg" niste casti mai vechi, cu fir, cu mufa jack la Pixel 7.
Intrebam de un adaptor USB-Jack. Deci nu Bluetooth.
Stie cineva ceva despre DAC, ce sa caut ?
Sau, e obligatoriu sa fie cu DAC sau nu ?
Multumesc !

Se poate cu adaptor USB-C la jack. Am luat eu, de la Carrefour, vreo 40-60 ron, pentru P50 Pro. Se aude .... de 2 lei. Ori P50 Pro scoate extrem de prost pe USB-C, ori adaptor extrem de slab calitativ. Pe Bluetooth, ar fi altceva, se aude foarte bine. Daca ai casti care chiar merita calitate mare, iti trebuie un DAC, eventual cu amplificator de sunet, sunt pe avstore, vorbesti cu cei de acolo si iti recomanda ceva.
Ceva de genul ai nevoie: Fiio KA1 USB-C MQA

Depinde cata "calitate" vrei, castile pe care le ai etc. Poate DAC-ul sa fie mult mai scump decat telefonul Posted Image . Asta, e doar inceputul.

@ geosm1 - decat sa dai bani doar pe un "adaptor" de 2 lei cu un sunet ... bleah, mai bine cumperi niste Samsung Galaxy Buds, cum a recomandat colegul pe Bluetooth sau ceva de genul. Scapi de cabluri si ramai cu bani. Daca vrei calitate, platesti, mult.

Edited by lopi, 28 January 2023 - 01:31.


#1104
geosm1

geosm1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 23.06.2014
Multumesc pentru raspuns,
M-am hotarat sa merg pe asta:
Adaptor audio DAC USB-C la Jack 3.5mm + Type-C Yesido YAU22, negru - CatMobile .
Cred ca va fi ok, nu am zis ca vreau calitate in mod expres sau hi-fi. Doar sa ascult cam in aceleasi conditii pe Pixel 7 ca si pe ce am avut anterior - S9, dar prin fir.
Nu vreau sa-mi bat capul cu (dis)confortul castilor BT si nici cu stresul privind bateria.
Multumesc inca o data pentru sprijin si rabdare !

Edited by geosm1, 28 January 2023 - 21:14.


#1105
SADIQ

SADIQ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 29.05.2021
Eu am buds+ de la Samsung si merg 10 ore cel putin, continuu, am folosit la un zbor, am vazut un sezon pe Netflix descarcat. Caseta mai incarca inca de 1,5 ori , sunt confortabile, pe marimi. Este o alegere buna crede-ma. Nu as insista altfel, dar alegera fiecaruia este buna pt el.

#1106
Rexob

Rexob

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 25.02.2012
Deja ma obosesc comentariile despre semnal asa ca va promit ca data viitoare cand merg la laborator la munca, unde avem camera izolata cu scut si simulator de retea, o sa fac teste reale vs un iphone, s22, ce alte telefoane gasesc si va transmit rezultatele. Din ce am observat cand inchideam reteaua sau o lasam mai jos se comporta fix ca telefoanele colegilor, dar n-am date exacte.
Pixel-ul e mai conservator cand vine vorba de semnal. Ceilalti mai mint.

Inainte sa intrebati nu, nu lucrez la niciun operator.

Edited by Rexob, 28 January 2023 - 23:48.


#1107
C0rn3l25

C0rn3l25

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.02.2022
Salut. Azi-noapte telefonul meu in idle in 7 ore a consumat 50% din baterie. Ați avut un drain așa de agresiv cu agregatele voastre ?

Attached Files



#1108
SADIQ

SADIQ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 29.05.2021

 C0rn3l25, on 30 ianuarie 2023 - 10:42, said:

Salut. Azi-noapte telefonul meu in idle in 7 ore a consumat 50% din baterie. Ați avut un drain așa de agresiv cu agregatele voastre ?
nu am patit niciodata. Daca a ramas conectat la net, mai ales la wifi si s-au facut niste update-uri majore e posibil. Eu pierd maxim 7% intr-o noapte, dar nu se face niciun updat, asa am setat. Daca ai tel nou de cateva zile e posibil sa mai indexeze cate cv acolo.

#1109
C0rn3l25

C0rn3l25

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.02.2022
Am telefonul de la sfârșitul lunii Octombrie, este prima oară când am pățit asta, nu și-a făcut update.

#1110
xseven

xseven

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 29.08.2007
Adaptorul asta de casti merge bine - https://www.aliexpre...4657234057.html

#1111
SADIQ

SADIQ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 29.05.2021

 C0rn3l25, on 30 ianuarie 2023 - 14:47, said:

Am telefonul de la sfârșitul lunii Octombrie, este prima oară când am pățit asta, nu și-a făcut update.
am patit cu Samsung dar nu chiar 50% poate a ramas o aplicatie "agatata" in fundal.

#1112
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CJyV9u3-wUA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1113
balenax

balenax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 08.02.2004
Azi m-au apucat dracii și l-am rootat (P7p). Am activat Volte/Vowifi cu modulul de Magisk, 5G cu aplicația Network Signal Guru, după care am făcut mica măgărie cu certificarea și ascuns Root. Merge brici (Orange). Cel mai fericit sunt că am putut pune și Adaway și gata cu reclamele, că erau enervante. De folosit folosesc doar Revolut, care merge bine merci, la fel că Google Wallet, l-am și folosit, de test. Nu știu de ce m-am tot abținut atât ;), practic e super simplu, rămâne să îi fac actualizările manual și cam asta e, acum nu prea mai am motive să mă plâng ;)

#1114
xseven

xseven

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 29.08.2007

 balenax, on 01 februarie 2023 - 14:14, said:

Azi m-au apucat dracii și l-am rootat (P7p). Am activat Volte/Vowifi cu modulul de Magisk, 5G cu aplicația Network Signal Guru, după care am făcut mica măgărie cu certificarea și ascuns Root. Merge brici (Orange). Cel mai fericit sunt că am putut pune și Adaway și gata cu reclamele, că erau enervante. De folosit folosesc doar Revolut, care merge bine merci, la fel că Google Wallet, l-am și folosit, de test. Nu știu de ce m-am tot abținut atât Posted Image, practic e super simplu, rămâne să îi fac actualizările manual și cam asta e, acum nu prea mai am motive să mă plâng Posted Image
Ce ghid ai folosit? :)

#1115
balenax

balenax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 08.02.2004
Ghidurile de pe xda, odată pentru Root și odată pentru a ascunde Root. Le găsești ușor la o căutare pe Google.

PS: am mai făcut ceva, dacă tot am făcut Root, am scos pilula aia de navigare de jos, altă viață acum cu full screen adevărat

#1116
snapdesign

snapdesign

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 01.02.2016
Salut, se simte vreo diferență la semnal/baterie? Mulțumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate