Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Caracteristici tehnice trotinete electrice

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
belvue

belvue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.10.2015
Intentionez sa-mi cumpar o trotineta electrica si as fi interesata cam care ar fi niste caracteristici tehnice acceptabile. Ce putere ar trebui sa aiba motorul pentru un demaraj rapid?

#2
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 11.07.2006
https://mediagalaxy....RONINEKICKF30E/
Modelul acesta am luat,acum 2 saptamani am prins la oferta la 2500lei.Motor de 300w si roti de 10" fac comparatie cu un xiaomi mi 3 care tot pe acolo era dar roti mai mici si locul unde tii picioarele mai ingust,care pentru mine conteaza avand47.

#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ti-am mutat topicul in aria corecta

ca idee, roti cat mai mari, tubeless, motor spate cat mai puternic in bugetul alocat, bateria cat mai puternica in buget (pt autonomie) si suspensie pe ambele roti de preferat, platforma e dupa cum gasesti, dar mai lunga daca se poate

nu-ti trebuie viteza mare, legal e 25, peste, deja sunt prea mari riscurile. ti-o zic din experienta

 belvue, on 01 august 2022 - 21:25, said:

Ce putere ar trebui sa aiba motorul pentru un demaraj rapid?

puterea nu e pt demaraj, ci pt a nu lesina motorul daca da de vreun deal sau cu o persoana mai corpolenta pe trotineta

#4
belvue

belvue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.10.2015
La trotinetele inchiriate pe care le-am folosit am apreciat faptul ca in 2-3 secunde atingeam viteza maxima de 25 km/h . Aspectul asta mi se pare important mai ales cand mergi pe strada.
Ceea ce nu mi-a placut la cele inchiriate e ca se simt toate denivelarile,iar cand mergi pe piatra cubica e dezastru, ,n-au suspense deloc sau au roti pline.

#5
iulian_1976

iulian_1976

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,576
  • Înscris: 10.05.2008
Depinde cat mergi cu ea, pe ce distante, in ce buget, urci pante...

Eu aveam nevoie sa mearga minim 20 de km fara probleme de autonomie , sa urce pante destul de abrupte 300 metri, autonomie declarata 45 de km, reala cu viteza constanta de 25 km/ora- 20 km real autonomie asa ca am mers pe Xiaomi Pro.

Edited by iulian_1976, 02 August 2022 - 00:12.


#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 belvue, on 01 august 2022 - 21:25, said:

Ce putere ar trebui sa aiba motorul pentru un demaraj rapid?
In principiu depinde de incarcare.
Nu ai mentionat daca mergi in zona plata, sau cu dealuri si vai, daca terenul/drumul e accidentat,  unde o sa o depozitezi/parchezi, daca conteaza greutatea  ei, si nici un buget.

#7
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Trotinetele pentru închiriat sunt construite pentru a fi cat mai durabile, fara suspensii și alte figuri. Nu cred că vrei să-ți cumperi o trotineta no name la care să-ți pice vreo piesa și să nu găsești pe piata de înlocuit.
Dacă găsești una cu acumulator cu mai mult de 500 de cicluri de încărcare ar fi ideal. De obicei, un acumulator costa jumătate din valoarea trotinetei și 500 de cicluri sunt un an jumătate, max 2.

#8
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 17.01.2012
bună ideea cu verificarea ciclurilor de-ncărcare!
dar, apare această caracteristică în fo' descriere? :o

#9
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Nu

Daca mergi pe piatra cubica, indiferent de penu, o sa te zgaltaie...

Amortizoarele sunt insa f. utile...

#10
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
M-am interesat si eu de treaba,dupa ce mi-au luat carnetul(aaaaaauchi).  Baterie cat mai mare>asta implica platforma generoasa si e okish/suspensii pe roti real/caucioace pe aer/frane pe roti/ lumini fata spate.   +Casca.  Total> (am vazut in Bacau recent una serioasa si am intrebat):cca 5000 lei.  Configurata pe desk, comanda data in C.E.(aka China).  Ps. Plimb Boxerul si I40 numai pe 2 strazi,sa nu zica lumea ca-s abandonate.Inca 2 luni!!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate