Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Ce ar trebui sa fac?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022

View Postsgn30, on 02 august 2022 - 13:36, said:



F frumos! Și crezi că ea te a plăcut tocmai pt că ai ignorat o la început? Că colegu' Yoda asta zice și i învață p ăștia mai tinerei. :D

#56
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Postsgn30, on 02 august 2022 - 13:36, said:

Ceva de genul mi s-a intamplat mie, nu in sensul ca am vorbit cu 2-3 fete o data ci ca am vorbit cu una pe care am neglijat-o....

Pana sa intru la facultate am avut scurte relatii cu diferite tipe dar nimic serios... odata ajuns la facultate totul s-a schimbat si orice as fi facut nu reuseam sa imi fac o relatie. Avem in jurul meu o gramada de tipe(deh eram inscris la o facultate unde 70% erau fete si 30% baieti), dar eram vazut ca si tipul ok la care apelau cand aveau o problema.
Deja ma resemnasem cu ideea ca tipa care e pentru mine o sa apara la un moment dat si nu ma stresam cu asta...

Apoi dupa vreo 2 ani de la terminarea facultatii mi-am schimbat jobul si eram foarte implicat la noul job, nu aveam timp de nimic, i-am scris unei tipe ca as vrea sa ne intanlim la o cafea/suc sa stam putin de vorba...
M-am intanlit cu ea, ne-am prezentat, am zis fiecare cu ce ne ocupam, etc. Cand am ajuns acasa i-am scris ca m-am simtit bine in prezenta ei si in rest am ignorat-o total.
Tipa a inceput sa imi scrie, eu ii raspundeam cand aveam timp, dupa 4-5-6 ore, uneori dupa 2-3 zile. Ea tot insista sa ne intanlim, eu tot amanam ca sunt ocupat cu jobul, etc, pur si simplu nu mai scapam de ea. Tipa foarte simpatica, scolita, cu un job bun, parea o tipa mult prea buna pentru mine.
Usor usor mi s-a mai eliberat si mie  jobul si am reusit sa am ceva mai mult timp pentru mine, si am inceput sa ne vedem mai des. Dupa vreo 6 luni de intanliri (dar destul de rar, vina fiind a mea) am decis sa ne mutam impreuna. La 3 luni dupa ce ne-am mutat impreuna am mers intr-un concediu, undeva in afara tarii, si din magazine in magazine am intrat intr-un magazin de bijuterii. A vazut un inel de logodna care i-a placut si mi-a zis ca ala e inelul de logodna pe care si-l doreste. Bineinteles ca i l-am cumparat si oferit. Sub nici o forma nu m-am gandit ca o sa plec in concediu si o sa ii dau inelul de logodna acolo.
Acum avem vreo 8 ani de relatie si 6 de casnicie si lucrurile merg foarte bine. O iubesc extrem de mult, si nici acum nu imi vine sa cred cat de mult am ignorat-o la inceputul relatiei.

pisoooi, tu crezi ca ea a insistat pentru ca tu o ignorai? :)

#57
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Da' di ce, era amorezată de la prima întâlnire când i-a prezentat jobul?

#58
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostJayanti, on 02 august 2022 - 15:32, said:

Da' di ce, era amorezată de la prima întâlnire când i-a prezentat jobul?

nu stiu, pune-te tu in rochita ei de 25 de ani (cu grija, da?) si vezi daca ignoratul e motivul pentru care insisti la nefericit :)

#59
sgn30

sgn30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 20.08.2016

View PostEv_eee, on 02 august 2022 - 14:30, said:

F frumos! Și crezi că ea te a plăcut tocmai pt că ai ignorat o la început? Că colegu' Yoda asta zice și i învață p ăștia mai tinerei. Posted Image

tind sa cred ca femeilor nu le place sa fie sufocate, nu cred ca m-a placut ca am ignorat-o.

View PostDeathRipple, on 02 august 2022 - 14:35, said:

pisoooi, tu crezi ca ea a insistat pentru ca tu o ignorai? Posted Image

acelas raspuns ca si mai sus...

View PostJayanti, on 02 august 2022 - 15:32, said:

Da' di ce, era amorezată de la prima întâlnire când i-a prezentat jobul?

Daca citesti cu atentie textul am scris, consider ca avea job mai bun ca al meu.

#60
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View Postsgn30, on 02 august 2022 - 15:41, said:

Daca citesti cu atentie textul am scris, consider ca avea job mai bun ca al meu.
Da, nu-ți răspundeam ție.


View PostDeathRipple, on 02 august 2022 - 15:38, said:

nu stiu, pune-te tu in rochita ei de 25 de ani (cu grija, da?) si vezi daca ignoratul e motivul pentru care insisti la nefericit Posted Image
Păi tre să știi la ce te gândeai tu.

Mie mi se pare plauzibil să contribuie ignoratul (adică aparent un interes al lui nu așa mare, dar existent) la creșterea interesului ei. Aaaa, deci nu e disperat, îmi zice că i-a plăcut dar nu propune o întâlnire nouă, e ocupat cu serviciul deci e serios, posibil mai are alte gagici prin preajmă, nu stă după curu meu ca un papagal, e interesant.

Bineînțeles, putea să aibă și ea un desfășurător cu întâlniri cu N alții și să și uite de domnul sgn30, dar circumstanțele și right time l-au favorizat.

#61
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostJayanti, on 02 august 2022 - 15:49, said:

Mie mi se pare plauzibil să contribuie ignoratul (adică aparent un interes al lui nu așa mare, dar existent) la creșterea interesului ei. Aaaa, deci nu e disperat, îmi zice că i-a plăcut dar nu propune o întâlnire nouă, e ocupat cu serviciul deci e serios, posibil mai are alte gagici prin preajmă, nu stă după curu meu ca un papagal, e interesant.

Bineînțeles, putea să aibă și ea un desfășurător cu întâlniri cu N alții și să și uite de domnul sgn30, dar circumstanțele și right time l-au favorizat.

deci sa mori tu ca asa gandeste o mizda la 25 :)
am avut si 2 joburi, ani de zile, si niciodata nu am ajuns in situatia in care sa nu am timp sa raspund uneia. nu am avut asemenea trairi. am amici cu biznisuri cu multe zerouri, care sunt zi-lumina la jobbing, nici unu' nu mi-a spus vreodata ca 'n-are timp'. conceptul asta ma depaseste. daca sunteti p-aici vreuna care cadeti in admiratie ca barbatusu' munceste de n-are timp de voi, don't :)
nu e mai simplu cu ma placi, te plac, hai sa vedem unde ne oprim? ce plm atatea jedi shit?

#62
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Deci de ce a insistat tipa și nu l-a lăsat în plata domnului?

Nu se exclude deloc că i-ar fi dat semnale c-o place sau că i-ar fi zis direct și probabil nu a părut o strategie asta, cu ignoratu, că dacă pare fake și joculeț de dat șmecher atunci chiar nu mai e interesant.

#63
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
ca are instincte bune si stie destul de repede ce vrea de la el la 25. si atata vreme cat nu simtea pericolul sa-i fie sutit de alta, l-a asteptat p-ala sa se trezeasca. clever girl.

ignoratu' cu siguranta nu a fost o strategie, dar a fost dat ca exemplu ca functioneaza. cam atata.

#64
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View Postsgn30, on 02 august 2022 - 13:36, said:

Acum avem vreo 8 ani de relatie si 6 de casnicie si lucrurile merg foarte bine.
Doamne-ajuta! Fericitilor. Sa fiti sanatosi sa va bucurati de norocul vostru.
sa nu uiti totusi ca norocul mai e si dupa cum si-l face omul.

View PostJayanti, on 02 august 2022 - 16:47, said:

Deci de ce a insistat tipa și
Pt ca i-a luat fișa si era perfect match. Femeile simt asta.
Barbatii sunt logici, femeile intuitive. Oamenii de stiint abritanici au demonstrat ca intuitia feminina da rezultate mai bune decat logica masculina. Pt simplul motiv ca....

#65
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
.

Edited by viotl, 02 August 2022 - 23:27.


#66
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022

View Postsgn30, on 02 august 2022 - 15:41, said:

tind sa cred ca femeilor nu le place sa fie sufocate, nu cred ca m-a placut ca am ignorat-o.

Nu ne place să fim sufocate de ăia cu care nu avem nicio treabă. Altfel, normal că vrem să fim băgate n seamă de ăla după care tânjim. :D

#67
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005

View PostTsunnnami, on 01 august 2022 - 19:54, said:



Vrei sa fii fericit?
A fi liniștit e mai important decât a fi fericit.

A zis un chinez (bătrân), acum câteva mii de ani.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate