Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Ce ar trebui sa fac?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#37
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015

 viotl, on 01 august 2022 - 20:57, said:

Deci, @initiator: ai Mobra sau nu? Ca daca n-ai Mobra....

Dupa ce-am citit lui ii trebuie mai multe Mobre

 viotl, on 01 august 2022 - 21:01, said:

Poate ca d-asta te iubeste...
Ma, poate prost nu esti, da' nărod.... cu siguranta. Da' esti narodul ei....

like i fu**ing care

#38
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Hmmm... eu zic ca daca urmeaza Invatamintele lui Tsunnammi catre colegul sau, s-ar putea sa rezolve cu una.
Dar da, la momentul astta pare-se ca trebuie mai multe Mobre.
Sau o scara sa coboare cu picioarele pe pamant.

 Munst, on 01 august 2022 - 13:44, said:

Problema care ma framanta pe mine in momentul acesta, este ca [....]
Ma, colegu... noi astia mai ofiliti credem ca nu e nici o problema unde te uiti tu. Ti se pare tie ca ar fi, dar nu e.

Stai chill.
Jumatatea ta e pe undeva si te asteapta.
Cu putin noroc si ceva lupta s-ar putea sa o gasesti. Accepta simplu ca esti un mascut beta si asta e. Ca majoritatea, daca nu stii ce zic ia-o axiomic si teorema o sa vina singura mai târliu. Pune-ti urmatoarea asteptare - daca nu rezolv dupa 20 de incercari, tre sa schimb metoda.

 Tsunnnami, on 01 august 2022 - 21:02, said:

like i fu**ing care
You care but you don't know yet.
Si nu-ti bate capul cu asta. ia-o asa cum e.... ca in Superman, cand s-a pus in locul motorului si a redresat avionul.... si pilotul care l-a vazut.... stii ce zic.
You care, mate, you care. You liar.

#39
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015

 viotl, on 01 august 2022 - 21:11, said:

Ma, colegu... noi astia mai ofiliti credem ca nu e nici o problema unde te uiti tu. Ti se pare tie ca ar fi, dar nu e.

Stai chill.

Tu crezi ca e asa simplu?

Aoleo cand te citesc....
Man, cand intra sentimentul, S-A TERMINAT, nu mai mananci, nu mai dormi..
Las-o dreaq de treaba..

#40
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
==================
Si daca tot am deschis cutia Pandorei: $initiator, fara un pic de nărozie care sa dea sare si piper zilei viata e mai trista. Le distreaza tare sa aibe de ce se lega. Un pic, am zis.

#41
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,332
  • Înscris: 28.07.2008

 viotl, on 01 august 2022 - 21:14, said:

Hmmm... eu zic ca daca urmeaza Invatamintele lui Tsunnammi catre colegul sau, s-ar putea sa rezolve cu una.
Dar da, la momentul astta pare-se ca trebuie mai multe Mobre.
Sau o scara sa coboare cu picioarele pe pamant.

Hm. Eu zic ca nevoia initiatorului e sa isi inmoaie trandafirul.
Cel putin o data de doua ori si o data de trei ori
Fara gluma
Dupa aia mai vorbim. Ca sunt multe

#42
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

 Tsunnnami, on 01 august 2022 - 21:15, said:

Man, cand intra sentimentul, S-A TERMINAT, nu mai mananci, nu mai dormi..
Ooof, stimate coleg..tineretea asta.... nu te grabi asa, bre. Cand am patit-o eu prima data serios... a fost acum 40 de ani. Eu aveam 16 si ea 13. "Esti un fals, un nereusit". Maica-mea a cazut pe ganduri si era gata sa ma duca la doctor. S-a luat de mine urat atunci, revino-ti ma omule.

Si uite ca au trecut 40 de ani de atunci, din care 33 de casnicie... Intre timp au crescut copiii si si-au luat-o si ei.... pe sentiment, vorba ta.... Si guess what, pisici, daca ar fi sa aleg iar, tot pe ea o caut. Daca iti spun ca dupa 33 de ani de casnicie n-am vazut alta femeie despre care sa pot spune/gandi ca mi-ar fi fost consoarta mai buna, crezi?

 Atreides7, on 01 august 2022 - 21:21, said:

Hm. Eu zic ca nevoia initiatorului e sa isi inmoaie trandafirul.
Cel putin o data de doua ori si o data de trei ori
Fara gluma
Dupa aia mai vorbim. Ca sunt multe
Ti-a zis tie cineva? Posted Image Posted ImagePosted Image

Edited by viotl, 01 August 2022 - 21:28.


#43
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,332
  • Înscris: 28.07.2008

 viotl, on 01 august 2022 - 21:26, said:


Ti-a zis tie cineva? Posted Image Posted ImagePosted Image
dubioase toate emoticoanele alea impreuna , dar ca sa iti raspund

[ https://scontent.ftsr1-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/295833566_10225277828426176_8641810683788566814_n.jpg?stp=dst-jpg_s960x960&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=bcUGf5-quskAX8Qfvf8&_nc_ht=scontent.ftsr1-2.fna&oh=00_AT-YKX2Z3GTGNq0Z-jL3VeXdIYZp24StvjuUX1qAC1YpWg&oe=62EDE08D - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#44
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015

 viotl, on 01 august 2022 - 21:26, said:

Ooof, stimate coleg..tineretea asta.... nu te grabi asa, bre. Cand am patit-o eu prima data serios... a fost acum 40 de ani. Eu aveam 16 si ea 13. "Esti un fals, un nereusit". Maica-mea a cazut pe ganduri si era gata sa ma duca la doctor. S-a luat de mine urat atunci, revino-ti ma omule.

Si uite ca au trecut 40 de ani de atunci, din care 33 de casnicie... Intre timp au crescut copiii si si-au luat-o si ei.... pe sentiment, vorba ta.... Si guess what, pisici, daca ar fi sa aleg iar, tot pe ea o caut. Daca iti spun ca dupa 33 de ani de casnicie n-am vazut alta femeie despre care sa pot spune/gandi ca mi-ar fi fost consoarta mai buna, crezi?


Ti-a zis tie cineva? Posted Image Posted ImagePosted Image

Ai sa-mi bag...
te-ai insurat in anul caderii celei mari...
Well, noi cu un an in fata ta, :lol:
Cam pustani, ce sa zic.
Nebunule!

#45
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

 Munst, on 01 august 2022 - 13:44, said:

... Ce ar trebui sa fac...
tu doar visezi.
dupa ce f cateva incepi sa intelegi cum sta treaba.

#46
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

 Munst, on 01 august 2022 - 20:28, said:

În calitate de... Nu știu, pun prea mult suflet, în unele chestii în care nu cred ca ar trebui. Tind sa cred ca, oamenii care ne fac sa simțim stari și emoții sunt niște mesageri. Sunt niște mesageri care sa ne arate ce parti trebuie sa vindecam. Încerc sa nu mai îmi pese și sa devin mai indiferent, chiar dacă nu e genul meu. Nu știu de unde sa incep

Ai încercat să nu zici nimic concret. Ok.

Dacă crezi că nu ar trebui să faci anumite lucruri, nu le face, nu? Te asigur că te poți controla, îți poți controla lucrurile pe care te concentrezi și gândurile, și acțiunile.

Tu trebuie să te construiești și, pe drumul tău de a deveni o persoană cu care să nu te jenezi și care să nu plângă noaptea în pernă aiurea, trebuie să nu faci aceeași greșeală de două ori. Adică practic să înveți. Să-ți fie cât mai bine ție cu fiecare zi, și să nu calci în picioare nici pe ceilalți.

#47
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Ce ar fi daca , sa zicem de la a doua intalnire...sa nu fie considerata agresivitate la prima , sa le intrebi ''vrei sa fii prietena mea?'' sau cum s-o spune acum Posted Image !
Si atunci primesti un raspuns fara sa te mai amagesti perioade mai lungi !

#48
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,332
  • Înscris: 28.07.2008

 Alltrack, on 01 august 2022 - 22:12, said:

Ce ar fi daca , sa zicem de la a doua intalnire...sa nu fie considerata agresivitate la prima , sa le intrebi ''vrei sa fii prietena mea?'' sau cum s-o spune acum Posted Image !
Si atunci primesti un raspuns fara sa te mai amagesti perioade mai lungi !
Cea mai sigura metoda sa le pui pe fuga pe aproape toate, in afara de 0,1% de ultra disperate care ar raspunde Da

#49
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

 Munst, on 01 august 2022 - 13:44, said:

Problema care ma framanta pe mine in momentul acesta, este ca ma atasez foarte mult de unele persoane(fete) si imi pasa prea mult, dar mai apoi sa fiu dezamagit. Ce ar trebui sa fac ca sa schimb asta la mine? Ma gandeam la un pshiolog, dar nu stiu daca ma va ajuta.

Încearcă să vorbeşti cu 2-3 fete în acelaşi timp. Invariabil, vei neglija 1-2 dintre ele. Din motive neelucidate - şi am o jumătate de secol de existenţă - faptul că le neglijezi le va face să fie mai atrase de tine. Trust me! La final, vei alege ceea ce îţi va plăcea, dar va fi gata "rumenită" emoţional.

#50
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018

 Munst, on 01 august 2022 - 18:48, said:


Ar trebui sa nu mai asteptari de la nimeni?
într-o zi v-a veni una care se  lipește de tine ca marca de scrisoare.până atunci profită și tu de ele.de fiecare ce-o prinzi chiar iar la despărțire ura și la gară.alta la rând

peste ani vei gândi ca noi.dar trebuie să treci prin astea cum fiecare am trecut la rândul nostru

#51
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Bine ti s-a zis ca asteptarile tale de la alte persoane si proiectiile pe care le creezi iti creeaza problemele.
Atasarea rapida nu e tragica. Asa sunt multi oameni si pana la urma, daca stii sa controlezi trairea asta in beneficiul tau, poate fi ceva pozitiv.
Eu am trecut bine de 30 de ani si dintotdeauna doar asa am inceput o relatie, la nivel mental, sa imi placa de cineva enorm. Am incercat si cu fete/femei care nu-mi inspirau atat de mult dar m-am prins repede ca n-are sens pentru mine.
Ceea ce banuiesc eu ca gresesti e ca te atasezi direct de o fata/femeie si apoi ori esti foarte timid si nu faci nimic in acest sens, ori devii sufocant.
Daca nu faci nimic, te frustrezi ca n-ai cojones sa faci ceva. Daca faci prea mult (ceea ce nu inseamna aproape niciodata ca faci bine ce faci), te frustrezi ca te-ai grabit.

Imi amintesc de una din cele mai mari gafe facute de mine in interactiunea cu femei. Eram exact de varsta ta si am cunoscut o fata de 19 ani, m-am indragostit la prima vedere. Ieseam in gasca destul de des, imi placea de ea foarte mult, nu schimbasem prea multe vorbe direct, dar in capul meu deja era subinteles ca daca eu stau cu gandul la ea non stop, trebuie sa fie ceva si reciproc - greseala imensa. Nu eram timid, sau nu paream dar tot amanam sa vorbesc direct. Pana la urma am facut ce am stiut mai bine - intr-o seara de iesire mi-am facut curaj (din pahar) si cand o conduceam spre caminul unde locuia i-am zis tot ce (credeam eu ca) simteam.
Rezultat - n-am mai vorbit cu ea niciodata.

Inutil sa spun cat de frustrat ma simteam.

Ulterior am inceput sa ma maturizez emotional cat de cat. Desi greseli am mai facut si am suferit aiurea. Uneori pentru atasamentul din capul meu, alteori pentru relatii "pe bune" dar care s-au sfarsit repede. Am si tras de relatii lungi si fara a fi implinit doar din frica de a fi singur. Treaba asta cu atasamentul fata de o persoana am pastrat-o, dar am constientizat ca 1. scanteia nu e obligatoriu reciproca 2. cand cunosti pe cineva si iti place, vezi o versiune idealizata a ei  3. daca o persoana nu (mai) doreste sa fie cu mine, prea multe nu-s de facut si nu trebuie dramatizat.

Solutia vine cu experienta. Dupa ani am inteles ca nu trebuie nici sa astepti sa vina zana din cer, dar nici sa fii disperat si sa sufoci o persoana pe care ti s-a pus pata. Iar daca merge o relatie si esti implinit, e foarte bine, daca nu merge, indiferent de vechimea ei, nu tragi singur la jug pentru ca n-ai nimic de castigat.

#52
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014

 Yoda, on 02 august 2022 - 00:06, said:



Încearcă să vorbești cu 2-3 fete în același timp. Invariabil, vei neglija 1-2 dintre ele. Din motive neelucidate - și am o jumătate de secol de existență - faptul că le neglijezi le va face să fie mai atrase de tine. Trust me! La final, vei alege ceea ce îți va plăcea, dar va fi gata "rumenită" emoțional.

Stii vorba aia cu vinatorul care alearga dupa mai multe iepuroaice odata si nu prinde niciuna in bataia pustii ? :lol:

Eu cred ca ai avut un noroc orb sa dai peste niste fete cam prostute, care nu prea aveau cautare. Altfel o fata isteata nu accepta sa fie neglijata sau sa o consideri a tzshpea roata la caruta. Iti da urgent cu praf de mers. :P

#53
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

 honeybee, on 02 august 2022 - 10:55, said:

Stii vorba aia cu vinatorul care alearga dupa mai multe iepuroaice odata si nu prinde niciuna in bataia pustii ? Posted Image

noroc orb sa dai peste niste fete cam prostute, Posted Image
Ooooofff, hani, hani..... tu crezi ce vrei, da' un mosh batran trecut prin multe si vazute multe iti zice asa: astea doua chestii nu prea se potrivesc. Nu-ti trebuie deloc noroc chior sa dai peste ce zici tu acolo. Dai la nimereala si imposibil sa nu se agate una. Ca alea neprostute se feresc. Problema initiatorului e, asa cum zic unii oameni de stiinta pe aici, asteptarile.

Doo chestiuni.
Prin vara 86 pe-acolo, cativa soldenti de la Institutul de Marina se preumblau agale pe niste strazi prin Bucuresti... intre doua trenuri, mergeau in vacanta. Permisie, pardon. Cand deodata primul din sir se opreste brusc si ailalti vin gramada peste el, ca-n cei 7 pitici. Ce-i ma. Asta arata cu degetul peste strada.... trecea una mama-mama, sa-i bei apa din... asa. Pfoaaa ce bunaciune etc. La care, "Nenea" (colegul nostru cu 7 ani mai mare, incerca a treia facultate), fuge peste strada si o agata. Schimba doua vorbe, aia pleaca mai departe razand ca-n Toparceanu, si Nenea a ramas blocat, stana de piatra. Trec si ceilalti repede strada.... ce ti-a facut ma Nene. Baaa, cica. Eu? Moi? care nu-mi rezista nimic, sa mi-o iau asa? Cica, am intrebat-o (Nenea cica smecher): Fata frumoasa, cine te fwte pe tine. La care aia: Smecherii. Fraierii intreaba.

Tot anul ala, prin toamna.... In zona aia erau 3... scoli. Scoala de maistri de marina, liceul de marina, si institutul de marina. La Institut.... austeritate totala. Regim cazon dupa toate canoanele. Afla astia cumva ca la scola de maistri e discoteca.... si ca vin pustoaice de afara. Ce ma, pe bune? Da ma, pe bune! Pai hai si noi. Si au plecat cativa intr-o seara. Dupa 20 de minute erau inapoi. Ce-ati patit  mah, v-au dat afara? Nu maaa, nu ne-au dat. Am ajuns acolo, am intrat. Moamaa, ce bunaciuni, una si una! Pana au deschis gura.

Acuma pe bune hani draga, tu cand te uiti in jur iti pui ochelarii? Crezi ca toate sunt ca tine? Nu că periuțe, si nu că n-ai sti, mă gândesc... poate oare ai uitat? Are balta pesteee.... si gâsteeee.... Eu stiu ca solidaritatea feminina lucreaza din greu, dar sa fim realisti, zic. rationali. De-alde tine sunt destul de rara avis.Posted Image. Nu poti sa le judeci pe toate dupa tine. Nu tot ce se spune la coafor trebuie ascultat intocmai, mai pui si-un bob de sare. Nu ca n-ai sti, zic.
Asa de plictiseala sau de-o ieseala la munte se gasesc.

Edited by viotl, 02 August 2022 - 13:06.


#54
sgn30

sgn30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 20.08.2016

 Yoda, on 02 august 2022 - 00:06, said:

Încearcă să vorbeşti cu 2-3 fete în acelaşi timp. Invariabil, vei neglija 1-2 dintre ele. Din motive neelucidate - şi am o jumătate de secol de existenţă - faptul că le neglijezi le va face să fie mai atrase de tine. Trust me! La final, vei alege ceea ce îţi va plăcea, dar va fi gata "rumenită" emoţional.

Ceva de genul mi s-a intamplat mie, nu in sensul ca am vorbit cu 2-3 fete o data ci ca am vorbit cu una pe care am neglijat-o....

Pana sa intru la facultate am avut scurte relatii cu diferite tipe dar nimic serios... odata ajuns la facultate totul s-a schimbat si orice as fi facut nu reuseam sa imi fac o relatie. Avem in jurul meu o gramada de tipe(deh eram inscris la o facultate unde 70% erau fete si 30% baieti), dar eram vazut ca si tipul ok la care apelau cand aveau o problema.
Deja ma resemnasem cu ideea ca tipa care e pentru mine o sa apara la un moment dat si nu ma stresam cu asta...

Apoi dupa vreo 2 ani de la terminarea facultatii mi-am schimbat jobul si eram foarte implicat la noul job, nu aveam timp de nimic, i-am scris unei tipe ca as vrea sa ne intanlim la o cafea/suc sa stam putin de vorba...
M-am intanlit cu ea, ne-am prezentat, am zis fiecare cu ce ne ocupam, etc. Cand am ajuns acasa i-am scris ca m-am simtit bine in prezenta ei si in rest am ignorat-o total.
Tipa a inceput sa imi scrie, eu ii raspundeam cand aveam timp, dupa 4-5-6 ore, uneori dupa 2-3 zile. Ea tot insista sa ne intanlim, eu tot amanam ca sunt ocupat cu jobul, etc, pur si simplu nu mai scapam de ea. Tipa foarte simpatica, scolita, cu un job bun, parea o tipa mult prea buna pentru mine.
Usor usor mi s-a mai eliberat si mie  jobul si am reusit sa am ceva mai mult timp pentru mine, si am inceput sa ne vedem mai des. Dupa vreo 6 luni de intanliri (dar destul de rar, vina fiind a mea) am decis sa ne mutam impreuna. La 3 luni dupa ce ne-am mutat impreuna am mers intr-un concediu, undeva in afara tarii, si din magazine in magazine am intrat intr-un magazin de bijuterii. A vazut un inel de logodna care i-a placut si mi-a zis ca ala e inelul de logodna pe care si-l doreste. Bineinteles ca i l-am cumparat si oferit. Sub nici o forma nu m-am gandit ca o sa plec in concediu si o sa ii dau inelul de logodna acolo.
Acum avem vreo 8 ani de relatie si 6 de casnicie si lucrurile merg foarte bine. O iubesc extrem de mult, si nici acum nu imi vine sa cred cat de mult am ignorat-o la inceputul relatiei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate