Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

2 aere conditionate noi Tesla care doar sufla aer

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
"eu cu automatizarea"

Se explica. Am crezut ca macar acum, ceva. Dar nimic.
Dar totusi,... maccip. Asa cum e el. Cu traiul din valiza, frustrari, nereusite si restul...
Ti-a dat mucul :)

Cupa de ciocolata...

Enjoy!

(Esti sub el. Nu ca e vreo reusita sau ceva prea greu de realizat ca are 1-2 luni avans in fata unui boschetar ;)
Enjoy!)

PS. Ce ai putea sti tu despre automatizari? In afara de niste conditionarinari banale (nu neaparat si functionale) nu te vad capabil. Ca se vedea pana acum :)
Trebuie macar o urma de logica.

Sau aplici ce iti transmit altii? Ca asta da. Pare plauzibil.

Edited by underb, 01 August 2022 - 19:54.


#38
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,634
  • Înscris: 12.08.2008
Frustrat , frustrat, frustrat.. Ce altceva sa iti scriu ?
Problema ca sa iti treaca : La ce temperatura faci vidarea ? La ce temperaturi functioneaza traseele sub presiune, instalatia de AC ? Din ce materiale sunt confectionate piesele componente, tevile.. Sa nu uitam ca da si cald un AC Posted Image Ca sa stii etansarea se face pur mecanic prin "sudarea/ lipirea" tevii de niplu..

Edited by mihaiC1, 01 August 2022 - 20:12.


#39
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,063
  • Înscris: 06.01.2007
Tevile, am gresit. Si nu-s suruburi ci piulite, capacele, nu stiu cum sa le zic.
Aia e!

#40
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 26.02.2008
Când am scris să îl schimbi pe ,,domnu,, nu a scris-o cu răutate. Sunt pățit. La mine au venit cei trimiși de magazinul de unde am luat aerul. Din nefericire am pățit ca dvs: după căteva zile se golea de freon. La un moment dat nu mai răspundeau la telefon. Am făcut sesizare la Protecția consumatorului și a venit altcineva care a constatat defect de instalare. Au străns prea mult piulițele de la agregat pănă s-a fisurat una. Nu au avut chei dinamometrice ci doar unele obișnuite. Au schimbat piulița, au refăcut bercuirea, Sunt trei ani de cănd merge bine. Dar s-au mișcat repede după ce le-am făcut sesizare. Un cunoscut și l-a montat singur. După un timp nu mai mergea. S-a dus la magazin si l-au întrebat de contractul cu firma de instalare. Nu l-a avut și a piedut garanția. Poate l-a montat bine și aparatul e defect....Nu a contat .Protectia consumatorului a dat dreptate magazinului.

Edited by orlandobarbulescu, 02 August 2022 - 06:44.


#41
Biggie_mac

Biggie_mac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 14.06.2004
A venit meseriasul (a doua oara). La ambele a zis ca a "bagat presiune". La aparatul care nu a mers decat 1 zi a zis ca uitase capacul de la ventil afara dar tot a insistat cu senzorul ala de ulei, zice ca e posibil ca aia de la curierat sa fi culcat unitatea gresit si ca a plecat uleiul (ceva de genul).
Acum ambele merg dar bag mana in foc ca cel putin unitatea problematica (care de fiecare data a mers 1 zi si atat) o sa se 'strice' iar. O sa incerc sa apelez la o firma de data asta desi avand in vedere perioada, cred ca o sa am mult de asteptat. Sper, totusi, sa fie ceva 'reparabil'

#42
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,728
  • Înscris: 03.12.2005
Cat inca ai presiune in ele (cat inca sufla rece) ia un spray cu ceva care face spuma si da pe berclurile de la unitatea exterioara. Poate ai noroc si gasesti neetanseitatea acolo. Incepe cu unde vezi dare uleioas (daca n-a dat dorel cu carpa recent). Daca poti face foarte liniste in casa asculta la 1-2 minute dupa ce ai oprit aparatul si nu mai misca nimic daca prinzi vreun sasait sau dunga de ulei pe perete sub unitatea interioara.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate