Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Masina noua, Renault Megane

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#73
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Buna seara!Posted Image  La toata lumea!
Azi dat avans, Megane Authentic, alba, roata de rezerva de dimensiuni normale, livrare in noiembrie.
Pe actele de avans am si seria de sasiu a masinii.
Deocamdata telegrafic. Mai revin! Cumparata cu banii jos, asa va fi.
Cu rabla, 2 tichete luate de la ei, am ales Pastrez si Peugeot 206 ca masina de oras fiindca va fi folosita si de sotia mea si de mine ca masina de frecus.Nu se intretine nici ea greu.Posted Image
Imi place fiindca are motor cu 4 cilindri. Mai vorbim.Posted Image

#74
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Va salut din nou.
Nu am actele acum in fata dar din dotarile standard am ABS cu asistenta la franarea de urgenta, ESP, oglinzi electrice si incalzite, geamuri electrice fata si spate, volan reglabil pe inaltime si adancime, astea imi aduc aminte acum. Oricum, pentru o dotare standard are destule si termenul de livrate este OK. Masina este pe stoc de fabrica. Este bine ca va fi livrata destul de repede.

#75
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,436
  • Înscris: 31.01.2010
Inseamna ca este ca a mea, Life dar cu proiectoare si roata de rezerva.

#76
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021

 Ion_Bumbu, on 30 august 2022 - 19:18, said:

Inseamna ca este ca a mea, Life dar cu proiectoare si roata de rezerva.

Cu redenumirile din 2022, este un "Authentic" si nu am proiectoare de ceata nici senzori de parcare. In rest are sisteme de siguranta si dotari cum nici nu m-am asteptat pe o masina standard.
Asa arata (imagine captata de pe net). Asa este si in pozele printate de dealer.Alba am ales-o ca sa nu mai platesc 400 Euro si culoarea. Am economisit bani pentru Casco, benzina si plimbari cu ea. Fireste... inmatricularea.

Attached Files



#77
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 09.01.2007
Da, Life e noul "Equilibrium", cred. Authentic apare doar la promotii, si cred ca e doar pe sedan in configurator - https://www.renault....gane-sedan.html
Pana la urma cat a costat dupa discount Rabla? Si cat ai dat pe tichete? (daca nu te deranjeaza sa zici)

Cand ai zis alba m-am intristat, ca imi placeau unele culori de la ei (pe Captur, ca aia voiam eu), dar apoi am intrat in configurator si sincer, nici eu nu as fi dat 400 eur + pe culorile de-acolo. Pe albastru deschis/portocaliu/chestii d-astea mai interesante, poate.
Oricum, si la pretul de pe site, nu sunt multe variante in bugetul asta, iar cu livrare in cateva saptamani cu atat mai putine. Sa te bucuri de ea!

#78
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,436
  • Înscris: 31.01.2010
Sa va bucurati de ea si sa va poarte sanatosi multi ani de acu inainte!

#79
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021

 Ion_Bumbu, on 30 august 2022 - 20:08, said:

Sa va bucurati de ea si sa va poarte sanatosi multi ani de acu inainte!

Multumim din toata inima! Si a DVS. sa va poarte mule sute de mii de km numai cu benzina,apa, ulei si fara reparatii!Posted Image Bine... placutele de frana sa le schimbati la timp!Posted Image

@Tehcube, din ce stiu (spre rusinea mea, am actele la maica-mea la blocul de vis-a-vis si nu in fata ochilor) dar stiu ca in jur de 15.140 Euro iar in bani romanesti, cu totul inclusiv pachetul legislativ si covorasele, 81430 lei.

Ma uit zilele astea pe actele de avans ca am acolo scris de dealer totul pana la ultimul sfant si va zic exact. Acum v-am zis din ce stiu dar poate am gresit vreo cativa euro si lei pe acolo...Posted Image

#80
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 24.09.2017
Am facut eu un calcul si fata de februarie cand am cumparat-o eu, s-a scumpit cu circa 1500 euro, pretul s-a scumpit doar cu vreo 600, dar nu mai dau reducerea aia asa mare. Sa o stapanesti sanatos. O sa fie printre ultimele care o sa fie facute de fabrica Renault din Turcia, ca si asamblare. din septembrie se schimba catre un tert, tot din Turcia.

A mea fiind aceeasi versiune, sunt oarecum surprins ca nu am avut nevoie de extra. Adica credeam ca o sa duc lipsa cotierei si a camerei/senzorilor. Dar na, aproape de 3000 si m-am descurat si fara, nu zic ca nu-s buni, dar pentru modul meu de utilizare s-a dovedit ok. De tableta aia de 400 de ron(zic suma pe care probabil o da pentru ea) stiam sigur ca nu o sa am nevoie.

Edited by bobitad, 30 August 2022 - 20:27.


#81
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Dragilor, nu am like-uri decat unul ca sunt nou pe contul asta... si mi-au ramas numai 4 postari pana maine seara!
Va dau LIKE-uri din tot sufletul la toti ce m-ati sfatuit si va multumesc fiindca am facut o alegere buna si datorita voua!
Multumesc tuturor!

#82
Catalito

Catalito

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 06.01.2022
Să o stăpânești sănătos, mulți km înainte fără probleme !

#83
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021

 Catalito, on 31 august 2022 - 17:03, said:

Să o stăpânești sănătos, mulți km înainte fără probleme !

Multumesc din tot sufletul!

#84
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
Sa o stapanesti sanatos !
S-au scumpit bine, a mea a costat tot atat acum 4 ani si este ultima varianta de echipare, e drept ca nu am vrut GPF si am ales motorul cel vechi de 1.2.
Masina este foarte ok iar consumul nu sare de 5.5-6 nationale-autostrada la mine, la 1,33 am vazut si consumuri mai mici.
Spor la pedalat, poti face jurnal, sunt putine spre deloc pe SP,iar daca intri pe reno gasesti toate info de care ai nevoie !
✌️

#85
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007

 routerboard71, on 30 august 2022 - 19:53, said:

Cu redenumirile din 2022, este un "Authentic" si nu am proiectoare de ceata nici senzori de parcare. In rest are sisteme de siguranta si dotari cum nici nu m-am asteptat pe o masina standard.
Asa arata (imagine captata de pe net). Asa este si in pozele printate de dealer.Alba am ales-o ca sa nu mai platesc 400 Euro si culoarea. Am economisit bani pentru Casco, benzina si plimbari cu ea. Fireste... inmatricularea.

WOW, ce dotari de neasteptat are pentru 15.000 euro. ABS, geamuri si oglinzi electrice, volan reglabil, dar n-are proiectoare de ceata :)) De neimaginat, ce sa zic. Cu 206-le alea erai ca-n Flinstone ?

#86
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
"WOW, ce dotari de neasteptat are pentru 15.000 euro. ABS, geamuri si oglinzi electrice, volan reglabil, dar n-are proiectoare de ceata Posted Image) De neimaginat, ce sa zic. Cu 206-le alea erai ca-n Flinstone ?"
Buna ziua!
Va dati seama ca are dotarile standard ce le gasiti si la ei pe configurator pentru versiunea authentic.Posted Image
206-le este incomparabil mai sarac. La vremea lui am platit optionale al doilea airbag pasager ca nu are si cortina, am platit extra si ABS-ul (cel simplu) plus un radio CD.
Renault-ul asta este altceva pe langa batranul 206 care am ales sa nu-l duc la rabla... ca m-a slujit 18 ani cum a putut el mai bine!Posted Image

#87
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Am sa tin un jurnal aici pe SoftpediaPosted Image (asta am uitat sa va spun)...
@icssizero, multumesc pentru urare! S-o stapanesti si tu sanatos pe a ta!Posted Image
Da, s-a scumpit si daca o mai "lalaiam" mult, cred ca in curand nu mi-ar mai fi ajuns banii nici de-un Logan mai chel asa...
Posted Image

Am uitat un raspuns de cateva zile... tichetele rabla 2900 fiecare tichet, 2 bucati. Ei zic ca reprezinta doua rable, Euro3 fiecare...

#88
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,396
  • Înscris: 26.05.2022

 Mihaitza07, on 01 septembrie 2022 - 10:43, said:

WOW, ce dotari de neasteptat are pentru 15.000 euro. ABS, geamuri si oglinzi electrice, volan reglabil, dar n-are proiectoare de ceata Posted Image) De neimaginat, ce sa zic. Cu 206-le alea erai ca-n Flinstone ?
Mie mi se pare incredibil ca nici macar senzorii de parcare sau oglinzile electrocromatice nu-s in standard. Hai na, poate meganul asta turcesc fiind ieftin mai treaca mearga, dar sunt toyote care bat in 26-28k care n-au senzori de parcare...

#89
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,728
  • Înscris: 03.12.2005
Oglinzile electrocrome sunt o dotare foarte scumpa. De multe ori sunt optiune si pe marci premium. O sticla de oglinda laterala electrocroma e cam 300 euro sau peste ca pret de piesa de schimb.

#90
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,396
  • Înscris: 26.05.2022
Vorbesc de aia interioară. Cele exterioare, da, sunt o optiune rara, dar zau c-as da asa ceva oricand in loc de camera pentru mers inapoi sau alte mizerii de genul...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate