Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Probleme laptop nou W11

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
MosIonRoata

MosIonRoata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 26.10.2007
Ma gandeam ca e acelasi model, diferente intre magazine sunt.
Pot sa-l dau retur daca l-am imbunatatit? I-am mai pus eu un M.2 si o placuta de RAM.

View PostNAlexQ, on 12 august 2022 - 18:31, said:

Intreaba producatorul.
De ce crezi ca al tau a fost cu 300lei mai ieftin?


#20
NAlexQ

NAlexQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 21.07.2011
Glumesti, nu?

View PostMosIonRoata, on 12 august 2022 - 18:43, said:

Pot sa-l dau retur daca l-am imbunatatit?
Politica lor specifica clar: Nu se accepta pentru returnare produsele care prezinta modificari fizice, lovituri, ciobiri, zgarieturi, socuri, urme de folosire excesiva si/sau interventii neautorizate etc.
Daca constata la primirea produsului in depozit ca acesta a fost deschis pierzi dreptul de retur.

#21
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004

View PostMosIonRoata, on 12 august 2022 - 18:24, said:

Stiu, am vazut si eu clipurile, sunt vreo 2 despre acest model, in toate apar acel slot unde venea mufata panglica de la hdd dar la mine nu e. De ce?

În link-uri este un model mai nou, care nu mai suportă 2.5".
Mare atenție la an mai ales. Ar trebui să aveți această versiune, mai nouă. De la an la an apar modificări. De exemplu cel de anul acesta este schimbat și el mult. Altă răcire, altă așezare.

Aveți acest model https://youtu.be/WK941kOYzZ0? Dacă da, model care este și în link-uri, atunci un retur este inutil.
Cine a scris acel comentariu, pentru acest model, probabil a scris pentru alt model de fapt sau nu a înțeles ce conector vede.

#22
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,465
  • Înscris: 21.12.2006
Asus are obiceiul să folosească același șasiu pentru variante subtil diferite, cu variații de preț. Au mai fost cazuri pe forum de useri care au încercat să facă upgrade și după demontare au constatat că lipsesc elemente fizice sau electronice necesare upgrade-ului (pentru adăugarea SSD, adăugare ODD, schimbare ODD cu SSD etc)
Se procedează ca și în industria auto: pentru review se oferă exemplare top-line, apar filmări și analize detaliate cu ele. Când cumperi un exemplar chel-line observi că doar aspectul exterior e similar.

#23
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Însă codurile se respectă. De asta au ei multe coduri active.

#24
MosIonRoata

MosIonRoata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 26.10.2007

View PostNAlexQ, on 12 august 2022 - 18:58, said:

Glumesti, nu?

Politica lor specifica clar: Nu se accepta pentru returnare produsele care prezinta modificari fizice, lovituri, ciobiri, zgarieturi, socuri, urme de folosire excesiva si/sau interventii neautorizate etc.
Daca constata la primirea produsului in depozit ca acesta a fost deschis pierzi dreptul de retur.

Salut!
L-am returnat fara nicio problema. Am precizat in mail ca am folosit piesele noi cumparate, 2 placute de RAM si SSD, n-au zis nimic, doar mi-au returnat banii si gata.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate