Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Asus zenfone 9

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.05.2015
https://adevarul.ro/...6/index.amphtml
Noul Asus zenfone 9.
Pare destul de ok,as schimba actualul iphone 13 pro cu acest android,care este deja în precomanda,

Attached Files


Edited by d0d00, 29 July 2022 - 17:34.


#2
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,373
  • Înscris: 24.09.2017
Zenphone 8 a avut destule probleme. Eu sper sa fie ok si sa se vanda, ca sa mai scoata si telefoane "mici". Eu cred ca este mai ok ca un iphone, din cauza bateriei marisoare pt dimensiunile lui.
Cred ca e ok si spatele din plasticul ala mai ciudatel. Iphone il bate la camere si la putere de procesare/consum. In rest are si asta stabilizare pe senzor, nu ois simplu. Ahh si din pacate Asus, da doar 2 ani de actualizari, poate 3, daca conteaza pt tine. Samsung da 4 de os, cu 5 de securitate si le midrangere, iar iphone 6 ani.

Edited by bobitad, 29 July 2022 - 17:46.


#3
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.05.2015
Da,este o problema cu actualizările...
IPhone face poze super într-adevăr,dar nu ma pot obișnui cu el,este foarte limitat.
Am dat comanda deja de zenfone 9 și după îmi ajunge,vad ce feeling am.

#4
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,373
  • Înscris: 24.09.2017
Nu e asa mare problema, ca nu e ca si cum nu mai merge inca 10 ani, e doar dezamagitor. Iti recomand reviewul lui dave2d si sa l stapanesti sanatos.  Ce culoare? Alb era misto

Edited by bobitad, 29 July 2022 - 18:01.


#5
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 21.10.2009
E foarte tare telefonul, dar parca nu ma convinge indeajuns de mult incat sa il prefer in detrimentul lui S22. Cel putin pe partea de camera, mi se pare mult mai slabut. Sa vedem ce zice si Dxomark ... Partea buna e ca nu are bloatwareul cu care vin telefoanele Samsung.

Si eu vreau sa scap de 13 pro, cred ca voi mai suferi un pic cu el pana apare S23 si atunci revin la Android pentru totdeauna, mi s-a luat maxim de iOS. Sa nu mai aud de merele stricate ca mi se face rau Posted Image

Edited by lex2010, 29 July 2022 - 18:17.


#6
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,373
  • Înscris: 24.09.2017
Dxomark nu mai e de referinta de 10 ani. S22 era de luat in calcul La camera cred ca e decent si cu niste updateur o sa fe si mai ok, senzorul sony de pe zenphone pare mai ok, iar samsung a avut probleme cu lentilele

Edited by bobitad, 29 July 2022 - 18:30.


#7
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.05.2015

 bobitad, on 29 iulie 2022 - 18:00, said:

Nu e asa mare problema, ca nu e ca si cum nu mai merge inca 10 ani, e doar dezamagitor. Iti recomand reviewul lui dave2d si sa l stapanesti sanatos.  Ce culoare? Alb era misto
Sincer,nu îmi place alb.
Am luat pe negru ca asa am avut majoritatea telefoanelor.

#8
saianus

saianus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 14.04.2021
Am si eu 13 mini pe care cred ca o sa il vand si imi iau un zenfone 9 pt ca android si pentru ca compact-ish. As fi preferat S22 pentru marginile alea subtiri si elegante dar fuk exynos. Cand se livreaza precomanda?

#9
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 21.10.2009
As vrea o comparatie realista si obiectiva intre Zenfone 9 si S22.
Pe de-o parte, castiga zenfone 9 pentru autonomia mult mai buna, procesorul mai puternic si OS-ul aproape de stock, fara bloatware-ul specific Scamsung.
Pe de alta parte, castiga Scamsung pentru One UI care e totusi cea mai buna interfata si pentru camerele foto mai performante.

Legat de suportul software, 2 ani mi se pare cam putin. Nu tin neaparat sa fiu la zi cu actualizarile, dar daca cumpar acum Zenfone 9, as vrea ca in urmatorii 5 ani sa pot folosi aplicatii bancare fara sa fie incompatibile cu versiunea de Android pe care o suporta telefonul.

Edited by lex2010, 07 August 2022 - 11:29.


#10
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.05.2015
Livrările încep,conform site-ului Asus,cu data de 15.08.
Pana la urma,eu nu țin un telefon mai mult de 2 ani,de cele mai multe ori nici atât,asta legat de actualizări.
Iar ca și minusuri are lipsa încărcării wireless - eu oricum nu folosesc
Lipsa slot SD,dar,la fel,nu folosesc.
Mai e puțin și îl  voi putea compara cu ce am acum,apoi ma hotărăsc...

Edited by d0d00, 13 August 2022 - 09:19.


#11
Alinb198108

Alinb198108

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.01.2021
A primit cineva telefonul? Poate să îmi spună dacă funcționează apel Volte 4g și apel Wifi in rețeaua Digi și Orange?
Mulțumesc frumos!

#12
lucikorleone

lucikorleone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 22.12.2006
Si eu sunt interesat de ceva pareri despre el.

#13
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.05.2015
Salut, îl am de vreo săptămână, nu am reușit sa vad volte și wi fi pe el 😀
E f ok cu bateria, doar sa stai non stop pe el sa o consumi într-o zi, pozele acceptabile spre bine, dar ma deranjează foarte rău faptul ca nu are claritate deloc în timpul convorbirii,ma gândesc sa dau retur eu vin de pe 13 pro iPhone, este diferența enorma de calitate a convorbirii.
Cei care îl aveți, tot asa este problema?

#14
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 30.10.2007
Claritatea în convorbiri vine de la rețeaua utilizată. Vezi că digi și orange au probleme.

#15
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.05.2015
Sunt pe Orange, însă de ce pe iPhone a fost perfect mereu?

#16
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,127
  • Înscris: 31.12.2013
Am avut aceleași probleme cu un motorola edge 20 pro. Acum pe Samsung S21 fe se aude perfect. Aceeași cartelă pe Orange.

#17
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.05.2015
M am hotărât, deja cererea de retur este făcută, revin la iphone 13 pro, deși nu îmi place asa mult,chiar dacă sunt fan android, iPhone este alt nivel.

#18
gabrolio

gabrolio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,247
  • Înscris: 01.07.2007
Ceva pareri de la alti detinatori de Zenfone 9?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate