Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 

Femeie indecisa/instabila emotional

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
346 replies to this topic

#325
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View Postljngbx, on 20 august 2022 - 16:33, said:

Nu ai facut treaba buna. Daca faceai te voiau alea pe tine, nu pe celalalt. E atat de simplu. 🤭🤭

Pai ia zi maestre care e “treaba buna” in viziunea ta ?

#326
ljngbx

ljngbx

    Bau!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,301
  • Înscris: 04.01.2017
Aia care ar fi facut femeile alea sa traga ele de tine, sa te caute, sa nu mai scapi de ele.

#327
Club27

Club27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 20.02.2020
Topic starter, femeia asta te consideră drept un tip slab și umil. De vină ești chiar tu însuți cu insistențele tale. Corect era ca tu să nu-i telefonezi și nici să nu-i răspunzi. Acum ea este convinsă că te are la cheremul său. Bine măcar că ești tânăr și ai o viață înainte pentru a te re-educa și a deveni un bărbat mișto, dorit de femei.

#328
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 Club27, on 30 noiembrie 2022 - 15:24, said:

Topic starter, femeia asta te consideră drept un tip slab și umil. De vină ești chiar tu însuți cu insistențele tale. Corect era ca tu să nu-i telefonezi și nici să nu-i răspunzi. Acum ea este convinsă că te are la cheremul său. Bine măcar că ești tânăr și ai o viață înainte pentru a te re-educa și a deveni un bărbat mișto, dorit de femei.


Am invatat multe din chestia asta si pot spune ca ma bucur de intamplarea asta pentru ca m a ajutat mult de unele lucruri pe care le faceam gresit. Nu am mai auzit nimic de ei de atunci.

Acum am o alta relatie si chiar sunt bine

#329
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,447
  • Înscris: 24.02.2017
Zi-ne secretul. O tineai de rezerva sau cum ? Unde ai gasit-o asa din doua miscari ?

#330
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 Bogotta, on 05 decembrie 2022 - 15:16, said:

Zi-ne secretul. O tineai de rezerva sau cum ? Unde ai gasit-o asa din doua miscari ?

Din doua  miscari a? :)) mi am gasit alt job si ne am cunoscut acolo

#331
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,447
  • Înscris: 24.02.2017
Buna Treaba . Felicitari.

#332
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 Bogotta, on 07 decembrie 2022 - 08:58, said:

Buna Treaba . Felicitari.

Mersi mersi :)))

Hai ca umbla cu seful ei de la munca. Am aflat si eu recent😂

Deci eu nu mi mai fac nicio relatie ca numai rateuri dau. O sa ma duc la biserica sa mi citeasca un preot ca poate sunt blestemat sau ceva

#333
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Nu e blestem, e imaginația ta care pune pe pauză realitatea.
Ți se pare că ești într-o relație și că este ok, doar că femeia respectivă nu e de aceeași părere cu tine.

Dacă țin minte bine din ce povesteai acum câteva luni, primești semne că nu e în regulă, dar le ignori, pt că îți dorești mult relația respectivă.


#334
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 Chayah, on 06 ianuarie 2023 - 09:10, said:

Nu e blestem, e imaginația ta care pune pe pauză realitatea.
Ți se pare că ești într-o relație și că este ok, doar că femeia respectivă nu e de aceeași părere cu tine.


Dacă țin minte bine din ce povesteai acum câteva luni, primești semne că nu e în regulă, dar le ignori, pt că îți dorești mult relația respectivă.


Chestia e ca ea chiar isi dorea relatia asta si se purta frumos la inceput dar dupa devenise brusc super distanta si si a gasit scuza sa se supere pe mine ca am avut o discutie cu ea in care am zis la un moment dat “ce dracu” in acea propozitie si mi a sarit in cap ca ea nu accepta asa ceva si ca ii se pare o jignire la adresa ei, eu neadresandu ma direct ei cu expresia asta, a fost ceva de genul “ ma ce dreaq” referindu ma la o intamplare.

Adica isi gasea scuze. Si imi tot povestea de sefu ei ca o lauda mereu ca face treaba buna si etc.

Cand am luat decizia sa ne despartim chiar m am gandit ca poate umbla cu ala si chiar asa a fost

#335
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Îmi pare rău.
Teoretic, când sesizezi primele semne de distanțare sau alte comportamente și atitudini în neregulă, e timpul să întorci spatele.
Practic, e greu de făcut asta. Tot crezi că poate ți se pare, că poate se rezolvă șamd, șamd.

Vestea bună este că nu e nevoie de multe experiențe de genul, pt a putea in cele din urmă să ai grijă de tine și să nu rămâi in situații care nu te avantajează.



#336
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 Chayah, on 06 ianuarie 2023 - 12:58, said:

Îmi pare rău.
Teoretic, când sesizezi primele semne de distanțare sau alte comportamente și atitudini în neregulă, e timpul să întorci spatele.
Practic, e greu de făcut asta. Tot crezi că poate ți se pare, că poate se rezolvă șamd, șamd.

Vestea bună este că nu e nevoie de multe experiențe de genul, pt a putea in cele din urmă să ai grijă de tine și să nu rămâi in situații care nu te avantajează.


Exact, cand am vazut ca se comporta asa am pus eu capat. Mi am amintit in momentul ala de tot ce mi ai spus tu in trecut si am zis sa inchei situatia ca altfel repetam aceeasi greseala ca anul trecut

#337
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
A, foarte bine! Nu înțelesesem așa inițial.

Mulțumesc pentru feedback!

#338
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

 Chayah, on 06 ianuarie 2023 - 13:30, said:

A, foarte bine! Nu înțelesesem așa inițial.

Mulțumesc pentru feedback!

Eu iti multumesc pentru toate sfaturile de pana acum

#339
silviuadam

silviuadam

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.01.2021
Am o problema, din punctul meu de vedere interesanta,  cu soția mea.
Desi suntem împreuna de mai multă vreme iar între timp suntem căsătoriți, soția mea nu reușește să meargă liniștită la toaletă pentru scaun (nr.2) dacă mă știe prin preajmă, motiv pentru care închide ușa iar uneori folosește cheia pentru a se asigura că eu nu am cum să intru, situație care mie îmi dă o stare foarte proastă și un disconfort puternic. Mă face să mă simt oarecum “vinovat” că ea nu poate sta liniștită la toaletă.

Nu este genul de persoană căreia să-i fie rușine de mine, ba din contră:umblă goală prin casă fără probleme, facem baie împreună, facem sex indiferent că e zi/noapte etc, poate să urineze la toaleta chiar dacă sunt si eu în baie (lucru pe care îl fac si eu).

Când vine vorba de scaun (nr. 2) se schimbă tot. Parcă am fi doi străini. Devine foarte speriată, anxioasă si mă face să mă simt extrem de prost.

Separat de faptul că ea se simte vulnerabilă, eu mă simt foarte prost că sunt în situația de a suporta zilnic tot felul de gesturi prin care ea se furișează la baie în așa fel încât “eu să nu o văd”. Problema e că eu o văd, și conștient fiind de motivele pentru care recurge la aceste gesturi, parcă mai tare mă enervează.

Ce sfaturi puteți să îmi oferiți? Cum anume să procedez în așa fel încât să o ajut să înțeleagă că poate să meargă liniștită la baie, să facă orice dorește, chiar dacă sunt și eu pe acolo, fără să fie nevoită să recurgă la tot felul de gesturi care sunt neplăcute pentru amândoi.




#340
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.06.2010
Ii spui bancul ala cu  "si zi asa, te cacasi"

https://lorenalupu.c...a-te-cacasi-fa/

#341
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022
Doamne, ce probleme! Lasă femeia n pace, nu o mai urmări la baie! Posted Image O să i treacă cu timpul. Efectiv nu ai de ce să fii atent la ea când merge la toaletă.

Edited by Ev_eee, 31 October 2023 - 16:33.


#342
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Stai liniștit nu e o problemă specifică soției tale.

In principiu da, nu te mai stresa, atât pot să îți zic. Nu e vina ta oricum, probabil e mai anxioasa așa sau e ceva din trecutul ei care are legătură cu problema.

E un lucru cu care trebuie să te obișnuiești și trebuie să înveți să fii mai empatic.
Adică, de exemplu dacă vezi că se trezește mai devreme decât tine, las-o în pace. Poate știe că dormi și îi e mai ușor să se știe "singură".

Sau fă-ți activități mici în timpul zilei pentru ieșit din casă de unul singur. Plimbat cățelul, cumpărături, pus benzină etc. Nu are nevoie decât de câteva minute să meargă la baie.

La fel, fără glumă, puteți găti chestii care "ajută". Ceva cu mult usturoi ca ciorba rădăuțeană de exemplu.

Până la urmă, poate se obișnuiește și cu tine prin casă în timp, dar părerea mea e că trebuie s-o lași și tu mai moale, că nici în baie nu se simte în siguranță.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate