Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Recomandare maneta xbox pentru pc

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Ceau, vreau sa-mi iau si eu o maneta de consola folosita pentru pc, si cum Windows are si xbox ma gandesc ca o maneta de Xbox ar merge nu? stiu ca mergea si aia de ps4  de ps5 nu stiu, printr-un program bla bla, dar daca aveai maneta xbox direct se conecta si o recunostea, pana la urma ce maneta de xbox pot cumpara de oricare, trebuie ceva adapator?

Ce maneta de xbox imi puteti recomanda pentru pc.

Edited by Calypsso, 26 July 2022 - 21:19.


#2
djbiti1

djbiti1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 27.06.2009
Eu folosesc controllere de XBOX pe PC de cativa ani buni si nu am avut probleme cu niciun joc pana acum, fara programe sau modificari. Daca nu te deranjeaza cablul, poti lua orice controller original de xbox one sau series x si il conectezi prin cablu usb tip c sau micro usb in functie de model. Daca vrei wireless o sa iti mearga si cu bluetooth, dar conexiunea prin adaptorul lor oficial e mult superioara.

Ca si calitatea mertrialelor cel de series x e mai ok, eu am un controller de xbox one si cam scartaie plasticul pe el.

#3
Kiddosu

Kiddosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 19.02.2008
Salutare, pai eu te sfatuiesc sa iei modelul nou si adaptor wireless.
Poti sa gasesti si pe olx cred ca modelul vechi de controller cu adaptor direct sigilate, in magazine nu prea mai sunt
Eu le am pe cele de mai jos si merge totul perfect.

Adaptor - https://www.emag.ro/...3/pd/DXQ9QNBBM/
Controller - https://www.emag.ro/...rch-Action=view

#4
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 17.10.2018
ce -au scumpit si gamepad-urile astea Posted Image)

Edited by helen76, 27 July 2022 - 13:33.


#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Controllerul de xbox e suportat nativ de PC, vezi doar ca PC-ul sa aiba BT si controllerul la fel.

Alternativ, controllerul de PS4 e compatibil cu Steam, la fel si cel de Nintendo. Dar nu sunt native Windows si au uneori ceva baiuri depinde de joc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate