Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

John Wick: Chapter 4 (2023)

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#37
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
Deci devine serial.

#38
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 24.06.2008
Asta bate toata echipa de Eroi de Sacrificiu a lu' Stallone!

#39
Raz0rblade

Raz0rblade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 18.08.2021

View Postadisluc, on 25 iulie 2022 - 23:25, said:

Haida, bre: intra si matale in joc, rol, poveste ... vine stimabilul Bowery King/ Laurence Fishburne si intreaba: Are You Ready ? Vine cu costumul pregatit pt. pocneala non/stop.
Altfel:
,,...UNUL DINTRE accesoriile JOHN WICK care atrage atenție sunt costumele pe care Keanu Reeves le poartă în rol. Aflăm, în cele din urmă, că hainele lui sunt mai mult decât niște simple accesori care îl lasă să se amestece într-o mulțime; sunt, de asemenea, personalizate, armură funcțională.

Croitorul din JW2 oferă o descriere a unei căptușeli dintr-o țesătură Kevlar cu o matrice ceramică sau o astfel de descriere plină de cuvinte populare - ideea este că gloanțele nu îi trec prin jachetă sau pantaloni - dar materialul este încă moale și flexibil. . Asta înseamnă că atunci când este împușcat, nu îl ucide, dar îl doare. Îl vedem pe Wick apărându-și capul cu jacheta uneori în timpul secvenței de schimb de focuri în tuneluri și îl vedem făcând un număr de ,,runde,, în spate și în zona pieptului protejat, așa că toleranța sa la durere este, de asemenea, supraomenească.

“Zero penetration, but…quite painful, I’m afraid.”

În primul film, el poartă doar un costum normal din două piese, cu o vestă balistică subțire între tricou și cămașa rochie. În John Wick 2, după ce l-a vizitat pe croitorul special din Roma, a mers cu un costum din trei piese, probabil pentru că vesta poate fi făcută din același material antiglonț ca și jacheta, oferind protecție dublă pe laterale și pe spate și o oarecare protecție. pentru zonele sale vitale, care altfel ar fi expuse....''
(sursa: range365.com)

Astep cu interes sa vedem cum se prezinta situatiuna cu  Akira/Rina Sawayama, cu Shimazu/ Hiroyuki Sanada  si (desigur...) Killa/Scott Adkins !
Apare in distributie si Marko Zaror Aguad/ Chidi, stimabilul este un remarcabil luptator si practicant de arte martiale iar in echipa de cascadori care insotesc productiile in care apare Keanu, inclusiv in Chapter IV apar: Bruce Concepcion, Jeremy Marinas, Dave Camarillo si Li Qiang  ...
Este o sceventa in tesear care aduce aminte de Belgian Malinois/ul Sofiei din Capitolul trei ? sa vedem, sa vedem mai multe cand apare primul trailler complet!
Dupa cum se termina Capitoul trei, John este in razboi complet cu High Table iar in teaser apare si Bill Skarsgård/ Maquis, Shamier Andersoni/ Tracker iar imediat alaturi de Keanu se prezinta stimabilul Donnie Yen/ Caine! Ramane de vazut de partea cui sa situeaza Caine asta?!
Inseamna ca sunt eu taare in urma cu tehnologia, sau e BS de poveste. O vesta capabila sa opreasca un glont de pistol - nu 357 magnul nu 40 S&W, ci un clasic 9x19 sau 45 ACP - e cam 7 kile full torso, pe zonele mai vitale e cam 4 kile. Un costum cu protectii multiple e cam jumate din greutatea purtatorului, asa ca nu mai vorbim de eleganta in miscari. Si nu vorbim de flexibilitatea costumului, ca e spre zero... Iar 50% din cei care-l vor mort pe taica John trag in el cu carabine de asalt, si crede-ma ca un 5.56 sau un 7.62 nu se impiedica in kevlar, fara o placa ceramica. Iar sa iei un 45 ACP in vesta de kevlar e ca si cum te-ar pocni un malac de 110 kile cu o bata de baseball. Nu mori, dar nici confortabil nu ti-e, se lasa cu o coasta doua rupte, cel putin. Si un lesin pe cinste...

#40
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

View Postgeorge_eu25, on 26 iulie 2022 - 08:26, said:

Asta bate toata echipa de Eroi de Sacrificiu a lu' Stallone!
E umar la umar cu Liam Neeson:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MgV4zk3Hre8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Macar asta sugereaza ca se retrage...

Edited by eiffel, 26 July 2022 - 09:22.


#41
404Error

404Error

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 01.09.2015

View PostAlltrack, on 26 iulie 2022 - 02:22, said:

Tinere , tu chiar nu intelegi ca seria ''James Bond'' e/sau cel putin a fost un film de ''wish'' pentru cei care il vizioneaza ? Chiar progresist aproape intotdeauna !
Asa a fost cu SIR Sean ConneryPosted Image , cu SIR Roger Moore Posted Image si cu Pierce Brosnan Posted Image , carora Craig nu e demn nici sa le spele chilotii ??? Vomatul e strict pentru Craig , habar nu am daca e vreun lgbcucu...cum s-o numi si nu am nici o problema daca ar fi , vomatul e pentru ''ce naiba cauta el intr-un film de asemenea valoare ''  !
Am fost de acord cu tot ce ai scris pana aici dar despre seria JB cu Daniel Craig cred ca nu te ai uitat la nici un film cu el: a fost pana acum cel mai bun actor care a jucat in rolul de JB!

#42
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
@Alltrack
lasa-l domne', are o sina fara macaz, aia e...

uite, pe de alta parte eu as vrea sa vad JW5 cu Keanu si sa aibe buzicile facute cu un rosu rubin, pensat si aranjat, nu asa lumberjack,
dichisit asa intr-o camase cu volanase mergand prin padure asa elegant, catwalk, aruncand ocheade lenese inamicilor ascusi dupa pomi...
Ai zi ca nu ar fi ceva de vis?
Frunzele de la pomisori in culorile curcubeului, ce spun eu? frunzele sunt pene, si bineinteles ca totul e muzical, toti canta nene, la cimpoi canta femeia cu barba si la oboi mireasa cu trei picioare, e o atmosfera incredibila asa olimpiana!
asta e reteta de block buster!

#43
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

View Post404Error, on 26 iulie 2022 - 10:11, said:

Am fost de acord cu tot ce ai scris pana aici dar despre seria JB cu Daniel Craig cred ca nu te ai uitat la nici un film cu el: a fost pana acum cel mai bun actor care a jucat in rolul de JB!
Gusturile nu se discuta.
Nu stiu daca a fost cel mai bun sau cel mai prost, stiu insa ca filmele cu el au fost cele mai proaste din seria Bond.
Posibil si din cauza de scenariu. Quantum of Solace practic nu a avut unul.
Puls ca au fost altceva comparativ cu primele 20 de filme - mai curand au semanat cu Jason Bourne. Cui i-au placut primele 20 sigur nu-i vor place cele cu Craig.

Edited by eiffel, 26 July 2022 - 10:22.


#44
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
subscriu, filmele cu Craig au fost penibile, parca te uiti la documentare fata de celelalte serii Bond.

#45
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
am mai observat o chestie... de multe ori wick trage in cap, one shot kill si trece la urmatorul... dar nimeni dintre oponenti nu stie asta... nimeni nu aplica regula asta pe el...


LE

bondul meu preferat a fost brosnan. mi s-a parut a reprezenta spionul perfect al razboiului rece.
iar seria lui craig a diferit de celelalte si prin faptul ca a fost ca o telenovela, practic toate filmele cu craig trebuiau vazute impreuna pentru a da un intreg.

Edited by tEo, 26 July 2022 - 11:34.


#46
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View PostMindArchitect, on 25 iulie 2022 - 17:10, said:

...mai ales cand trag ei si au costumele alea blindate si sunt practic fara durere impuscaturile.
Cred ca si craniul lor e din titaniu.
Am dat playback speed la 0.25x si cel putin din trailer se vede ca amandoi trag spre capul celuilalt, insa niciunul nu da headshot.

#47
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 17.12.2006

View PostAlltrack, on 25 iulie 2022 - 17:45, said:

Apreciez mult faptul ca joaca Keanu ReevesPosted Image !
Daca bagau in locul lui vreun trotinetist efeminat...se mai uita Ulea Spataru' !!!

culmea esti, doar nu creadeai ca in JW o sa joace tzaca uraganu

#48
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
John Wick: Chapter 4 Trailer #1 (2023)
10.11.2022 ...

A new day is dawning. New ideas, new rules, new management.
Win or lose. It's a way out...Just have fun out there.
Under the old laws, only one can survive.
If you win, the table will honor its word. You will have your freedom
(premiera la data de 24 martie 2023)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uSTqokEHbig?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#49
Ger0nimo

Ger0nimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 21.07.2021
Parca vad ca ii ia din miscare (are si el o varsta) si va vorbi mai mult! Ca in Matrix 4.
Nu cred ca il va intrece pe Parabellum.

#50
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016

View PostGer0nimo, on 10 noiembrie 2022 - 23:03, said:

Parca vad ca ii ia din miscare (are si el o varsta) si va vorbi mai mult! Ca in Matrix 4.
Nu cred ca il va intrece pe Parabellum.

Da, da ... Jhon Wick (2014), Jhon Wick: Chapter 2 (2017), John Wick: Chapter 3 – Parabellum (2019) ...
Chapter 3 a avut premiera prin mai 2019! cam trei ani se prezinta situatiunea in timp/varsta.Avea 55 iar acuma cand se apropie premiera pt. noul capitol (pt. stimabilul Keanu) timpul merge spre 58.
Pregătit inițial pentru lansare pe 21 mai 2021, filmul a fost amânat din cauza pandemiei de COVID-19 și parțial din cauza angajamentelor lui Reeves cu The Matrix Resurrections.
Depinde cat au filmat in toata aceasta perioada ? daca mai filmeaza ? se ,,incapataneaza,, sa faca singur mare parte din actiune, lupte, cascadorie! cu siguranta lucrurile merg mai greu.Chiar din trailler se vad unele secvente ,,lipite,, in graba, lupte filmate si neterminate, distanta mare fata de Parabellum.Au vreme sa editeze, postproductie pana in primavara viitoare.
Asteptarile sunt mari iar Parabellum a fost si ramane in top! sa speram ca nu il dau de gard ...

#51
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
Mai sunt mai bine de patru luni pana la premiera ... asta este, no problemo! pana atunci:

Stimabilul Jhon Feltheimer, Chief Executive Officer of Lions Gate Entertainment a anuntat (03.11.2022) faptul ca saptamana viitoare intra in productie: Ballerina ! Ballerina urmeaza sa o aiba in rolul principal pe Ana de Armas, productia urmand sa fie un spin/off al seriei Jhon Wick, Balerina este regizat de Len Wiseman, care este cunoscut mai ales pentru regia filmelor de acțiune supranaturale Underworld și Underworld: Evolution.
Dupa cum precizeaza stimabili de la Collider.com:
,,Collider poate dezvălui în exclusivitate că Keanu Reeves se află în prezent la Praga și se pregătește să-și reia rolul lui John Wick în filmul spin-off John Wick, cu Ana de Armas în rol principal. Acest raport interesant vine în urma anunțului că filmul Ballerina îl va vedea și pe Ian McShane revenind în franciză în rolul lui Winston, managerul Hotelului Continental. Nu este încă clar dacă prezenta lui Reeves vor fi o cameo(Un rol cameo sau apariție cameo, abreviată uneori doar cameo, este o scurtă apariție a unei persoane cunoscute într-o creație, precum piese de teatru, filme)  sau dacă el va avea un rol mai mare în viitoarea productie Ballerina''

The Continental:
Serialul spin-off John Wick de la Lionsgate, The Continental, și-a găsit casa de streaming internațional la Prime Video. Această știre vine după ce s-a anunțat că serialul s-a mutat de la Starz la Peacock în Statele Unite. Streamerul găzduiește deja franciza actorului Keanu Reeves, așa că este o potrivire naturală.

,,Seria prequel, co-scrisă și condusă în colaborare de Greg Coolidge și Kirk Ward, îi va duce pe fani înapoi în timp pentru a explora originile hotelului Continental „exclusiv asasin”, aprofundând în funcționarea lui interioară. Va fi spus din perspectiva managerului hotelului, Winston Scott - interpretat de Ian McShane în franciza de film - acum interpretat de Colin Woodell. În seria din trei părți, fanii îl vor urmări pe Winston prin suburbiile New York-ului anilor '70. Îl vom vedea luptând cu demonii din trecutul său în timp ce încearcă să preia controlul asupra hotelului emblematic care servește drept teritoriu de menținere a păcii și punct de întâlnire pentru cei mai periculoși criminali din lume''

#52
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JqF6zlHRdL8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
24/03/2023

#53
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
(-20)

John Wick: Chapter 4 - Official Clip (2023) Keanu Reeves, Laurence Fishburne
02.03.2023

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/N_jx4BcZB6c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"I Want Pistols!" Scene - JOHN WICK 4 (2023)
02.03.2023

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GQ-k8i7qkMw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"I Am Going To Kill You!" Scene - JOHN WICK 4 (2023)
02.03.2023

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pl6ETPDCCT4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

JOHN WICK: CHAPTER 4 - B-Roll (2023) Action, Keanu Reeves
JoBlo Behind-the-Scenes + Bloopers
02.03.2023

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1LnCKL35aIQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#54
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
(-8)

John Wick: Chapter 4 - John's Story So Far (2023)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ipC8muloCnk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

John Wick: Chapter 4 Clip - Arc de Triomphe Car Chase (2023)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KvuLeKkaj3U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate