Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Accident - neacordare de prioritate

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#37
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013
In primul video, de cand a facut la stanga a vazut clar cele 2 masini si autobuzul. Din filmare nu imi dau seama ce banda dispare, si nu vad nici un indicator de cedeaza trecerea, dar clar trebuia sa puna frana si sa sa ii lase pe cei doi soferi sa treaca de portiunea cu probleme.

Ar fi frumos daca e cineva care stie zona, sa puna o harta sa vedem si noi ce si cum

Edited by unknown_35, 24 July 2022 - 20:55.


#38
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
mai oameni buni, asta cauta accidente pe care sa le posteze.
analizant modul de conducere, imi este clar ca cum vede o situatie delicata se infige in ea, ca sa mai posteze ceva.

#39
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,690
  • Înscris: 23.04.2007

 unknown_35, on 24 iulie 2022 - 20:55, said:

Ar fi frumos daca e cineva care stie zona, sa puna o harta sa vedem si noi ce si cum
- accidentu' cu VW ... aici
- accidentu' cu Volvo ... aici

Edited by adrian_r5, 24 July 2022 - 21:09.


#40
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,183
  • Înscris: 26.06.2009

 arg, on 24 iulie 2022 - 20:58, said:

mai oameni buni, asta cauta accidente pe care sa le posteze.
analizant modul de conducere, imi este clar ca cum vede o situatie delicata se infige in ea, ca sa mai posteze ceva.
Exact asta este si parerea mea!

Omul clar este un "hunter" de scandal ca sa posteze si el ceva. Daca va uitati la el pe YT la comentarii se vede clar ca este "pe langa gard, pe langa drum" cu condusul si el e pe principiul: ii dau "blana" ca eu am prioritate de smecher.

Parere personala: cel putin accidentul cu Megane ar putea fi incadrat de Politie la "culpa comuna". Se vede clar cum Megane-ul intra pe doua benzi (2 si 3) iar el nu schiteaza nici o frana - ii da talpa si se baga in el direct. Destul de similar si la Passat - de cand vireaza pe strada se vad cele doua masini care forteaza intrarea, iar el accelereaza linistit. Chiar si cand Pasatul incaleca deja cele doua benzi (pentru ca altfel se urca pe el autobuzul), postacul nostru tot nu franeaza! Un ametit!

#41
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 12.09.2013
Atata pierdere de timp pentru un dezaxat?

#42
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 12.08.2020

 unknown_35, on 24 iulie 2022 - 19:15, said:


Ajunsul la ATI implica un accident grav cu posibil alte victime nevinovate.


In cacatul ala de Ford focus mai batran decat el si la cat de prost este, cel mai probabil doar el o sa fie intins la ATI. Eu zic sa-l incurajam, sa faca asta si pe drumuri nationale, europene, autostrazi, nu am cont de youtube, dar el merita sa-mi fac, o sa-l incurajez.

#43
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
pe Volvo l-a lovit din vina lui, ala schimba b3 cu b2 si are prioritate in fata prostului care a schimbat b1 cu b2

#44
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

 xcit, on 24 iulie 2022 - 22:15, said:

pe Volvo l-a lovit din vina lui, ala schimba b3 cu b2 si are prioritate in fata prostului care a schimbat b1 cu b2

pe telefon se vede una, pe calculator alta, volvo a sarit peste marcaj, asta de fimeaza a ramas pe bada lui.

interesant e ca la accidentul cu vv-ul pare ca trebuia sa acorde cedeaza dreapta.

p.s. ii doresc sa dea peste unu ca maimuta cu pantaloni rosi din clipul de mai jos.
Spoiler

Edited by arg, 24 July 2022 - 22:35.


#45
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006

 arg, on 24 iulie 2022 - 22:35, said:

pe telefon se vede una, pe calculator alta
nu e acelasi clip? b3 are prioritate in fata b1 in caz ca nu stiai....dar las-o asa cu saritul peste benzi cum zici matale, cred ca nici nu le-a atins ca nu se vede pe tel a?

#46
radonys

radonys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.02.2013

 Jemapel_cenzuratul, on 24 iulie 2022 - 19:35, said:

Fix in perioada aia am avut probleme cu urechile ... si nu am declarat acest lucru tocmai pt. a vedea cat de "pe bune" sunt aceste examinari. Rezultatul: auz perfect.

Sigur că nu ai declarat tocmai pentru a testa cat de "pe bune" sunt examinările. Sigur că da. Motivul nu a fost de fapt că doreai sa iei permisul pe nasoale, deși nu auzeai, da de unde. Dovada e că după ce te-au examinat ai recunoscut că nu auzi și le-ai zis să te pice. Asa e, nu?

#47
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

 xcit, on 24 iulie 2022 - 22:47, said:

...
in filmare b1 se face in doua, din ea se fave o alta b1.
b2 devine b3.
ala din fata facea dreapta si s-a bagat pe noua b1, ala cu Volvo a mers paralel cu el a intrat calcat peste marcaje.
asta de filmeaza s-a bagat ca musca in k vacii.
ambele masini frnau el a accelerat.

pe de alta parte se vede pe filmare ca pe ala cu volvo nu-l pasionau marcajele, dupa cum lw taie fara jena.

#48
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013

 adrian_r5, on 24 iulie 2022 - 21:08, said:

- accidentu' cu VW ... aici
- accidentu' cu Volvo ... aici
Merci.
La primul accident nu dispare nici o banda. Si dupa ce m-am ami uitat odata la inregistrare cu sonorul oprit sa nu mai ascult aberatiile aluia, se pare ca problema e de la VW. Autobuzul pare sa stea pe banda lui,dar VW a simtit nevoia sa aiba o banda intre el si autobuz, si din nefericire a taiat calea vanatorului nostru de accidente care CRED ca a incurcat frana cu acceleratia, ca orice om sanatos la cap ar fi franat.

Soferul de Volvo are si el ceva probleme,sa tai 3 benzi asa, fara sa te asiguri nu e OK, si a dat din pacate peste "meseriasul" care filma.

#49
Jemapel_cenzuratul

Jemapel_cenzuratul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.07.2020

 radonys, on 24 iulie 2022 - 23:05, said:

Sigur că nu ai declarat tocmai pentru a testa cat de "pe bune" sunt examinările. Sigur că da. Motivul nu a fost de fapt că doreai sa iei permisul pe nasoale, deși nu auzeai, da de unde. Dovada e că după ce te-au examinat ai recunoscut că nu auzi și le-ai zis să te pice. Asa e, nu?
Am fost ipocrit cand am scris asta. Dar asa decurg examinarile.
Ba da, sigur ca da. Doream sa iau permisul. Si nu stiu ce intelegi prin naspa fiindca nu am dat nici-o spaga. Nu sunt atat de incompetent si astfel am luat sala din prima si traseul din a 2-a incercare, fara a scoate nici macar 1 leu din buzunar.

Auzul meu este perfect. A fost o diminuare temporara a auzului, survenita in urma unei otite. Ce rost avea sa declar cand medicul ORL mi-a spus sa stau linistit ca in urma tratamentului imi voi reveni in maxim o saptamana ( cum sa si intamplat ).

P.S. Nu stiu in ce masura se mai poate lua permisul pe naspa ( cel putin in Bucuresti ). Din cate mi-a spus instructorul, trebuie sa ai relatii sus puse pt. a mai avea tu posibilitatea sa dai spaga pt. a lua traseul. Ca o fi asa, ca nu o fi, nu stiu. Cert este ca am luat permisul "pe bune" nu "pe naspa".

In ziua in care aveam de dat traseul ( la mai bine de 1 luna de la examinarea medicala ), eu deja nu mai aveam nici-o problema cu auzul...

Edited by Jemapel_cenzuratul, 25 July 2022 - 03:11.


#50
swayzak_master

swayzak_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 21.08.2007
un gibon dezaxat care cauta senzationalisme ieftine cu toti prostii ca el in trafic...intr-o propozitie. sper sa intre in primul copac sa ne lase sa mergem normal pe strazi

#51
thorxx

thorxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.07.2022
M-am uitat la clipuri.
E cat se poate de clar ca intentionat provoaca accidentele, si sunt convins ca face asta pentru a capata mai multi bani de la YouTube, pentru ca accidentele fac vizualizari multe, iar asta inseamna bani mai multi de la YouTube.
In general YouTube incurajeaza prin bani comportamente periculoase, sunt unii YouTuberi care sunt platiti de YouTube doar pentru a agresa lumea pe strada in mod aleatoriu.

#52
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,411
  • Înscris: 24.02.2017

 raducut123, on 24 iulie 2022 - 13:50, said:

Aia cu megane-ul e tare....cum naiba sa nu poti sa eviti un astfel de accident?Dupa mine e un sofer foarte prost cel care filmeaza.....si e si agresiv!


Eu cred ca cel care filmeaza nu are tiglele pe casa . Conduc din 2003 si nu am nici un accident de genul desi Bucurestiul ....  se stie cum e.  Trebuie sa ai un mod de conducere preventiv, nu agresiv, cum vedem aici.  Ok, greseste altul. Insa asta nu iti da tie dreptul sa intri in el fara mila. Si eu puteam sa imi repar masina de X ori daca faceam ca el.  Oare are scoala de soferi facuta pe bune ?

#53
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003
Unde naiba a vrut sa se bage in al doilea videoclip. Chiar daca ala mergea pe 2 benzi, cum poti sa vii din spate si sa te bagi in fata ca la rand la portocale?

#54
thorxx

thorxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.07.2022
In clipuri nu doar ca nu mentine viteza, dar accelereaza ca sa fie sigur ca se va produce contact, ceea ce demonstreaza clar intentia de a provoca un accident.
Erau evitabile contactele si daca mentinea viteza, de franat nu mai zic, ca pare ca n-are frane, cred ca singura metoda prin care poate opri masina e daca intra in alta masina.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate