Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

O ipoteza sinistra

  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Am primit recent niste comenzi din China, unele din ele ambalate cam ciudat, si m-a pus pe ganduri.
Chinezii sunt cam izolati de lume, in sensul ca nu prea depind de altii. Ei produc aproape tot si vand pentru bani,dar banii aia sunt ceva extra pentru dezvoltare, nu ceva vital cum is la noi unele produse pe care numai ei le mai fac acum.
Apoi China e ultra nationalista si xenofoba. Guvernul chinez face eforturi mari sa ii "educe" pe chinezi in directia aia. Pe scurt chinezii sunt dresati sa urasca  cu pasiune strainii.

In ziua de azi cam toti cumpara de pe situri chinezesti.
Eu de exemplu cumpar din china mai des decat ma spal pe dinti. A devenit o rutina.
Si pe o raza de 200m stiu pe inca una care tot isi comanda posete,cercei si cacaturi in astea.
La oras densitatea de cumparatori china e clar mult mai mare,minim  5-6  la 100mp.
In aceste conditii, chinezii ar avea ocazia sa puna in aplicare un plan sinistru pentru noi, dar logic pentru ei.
Sa ne extermine la propriu. Adica pot baga ce prafuri in aceste colete si in cateva zile ar fi toata populatia vestica + rusia eradicata.Asa peste noapte.
Aceste colete ar transmitatoare perfecte ca vin cu avionul sau vaporul la container si nimeni nu le verifica individual ca is milioane pe zi.
Odata exterminata Europa si SUA ei pot sa se mute direct aici,si au la dispozitie de toate,resurse,infrastructura etc au si gaz din Rusia, tehnica militara de top din SUA, pamant arabil din Romania.
Ce ziceti? Food for thot cum zic americanii.

#2
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 23.10.2015
vezi ca bate cineva la usa in ....3 ..... 2 .... 1 ....

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postdtd234, on 22 iulie 2022 - 22:14, said:

Sa ne extermine la propriu.
Buna logica. Si chinezii aia din ce ar mai trai ? Ar ajunge sa se extermine intre ei.

Edited by pasilla, 22 July 2022 - 22:27.


#4
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Topicul asta e dovada ca baga prafuri naspa in colete ca sa ne extermine pe toti.

#5
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 09.08.2006

View Postdtd234, on 22 iulie 2022 - 22:14, said:

Am primit recent niste comenzi din China, unele din ele ambalate cam ciudat, si m-a pus pe ganduri.
Chinezii sunt cam izolati de lume, in sensul ca nu prea depind de altii. Ei produc aproape tot si vand pentru bani,dar banii aia sunt ceva extra pentru dezvoltare, nu ceva vital cum is la noi unele produse pe care numai ei le mai fac acum.
Apoi China e ultra nationalista si xenofoba. Guvernul chinez face eforturi mari sa ii "educe" pe chinezi in directia aia. Pe scurt chinezii sunt dresati sa urasca  cu pasiune strainii.

In ziua de azi cam toti cumpara de pe situri chinezesti.
Eu de exemplu cumpar din china mai des decat ma spal pe dinti. A devenit o rutina.
Si pe o raza de 200m stiu pe inca una care tot isi comanda posete,cercei si cacaturi in astea.
La oras densitatea de cumparatori china e clar mult mai mare,minim  5-6  la 100mp.
In aceste conditii, chinezii ar avea ocazia sa puna in aplicare un plan sinistru pentru noi, dar logic pentru ei.
Sa ne extermine la propriu. Adica pot baga ce prafuri in aceste colete si in cateva zile ar fi toata populatia vestica + rusia eradicata.Asa peste noapte.
Aceste colete ar transmitatoare perfecte ca vin cu avionul sau vaporul la container si nimeni nu le verifica individual ca is milioane pe zi.
Odata exterminata Europa si SUA ei pot sa se mute direct aici,si au la dispozitie de toate,resurse,infrastructura etc au si gaz din Rusia, tehnica militara de top din SUA, pamant arabil din Romania.
Ce ziceti? Food for thot cum zic americanii.
Pastilele fratior,...pastilele !

Edited by ovidiu21, 22 July 2022 - 22:31.


#6
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Crezi ca tie iti livreaza ceva guvernul chinez sau niste firme care fac bani din asta si ar dori sa comanzi in continuare de la ei ?
Eu spun ca daca vezi niste oameni in halate albe care cauta ceva...fugi cat poti de tare Posted Image !!!

Edited by Alltrack, 22 July 2022 - 22:32.


#7
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Uffff, colegu, ești primul care ai primit coletul... cu prafuri 🙆
Eu nu comand, de asta sînt lucid, și înțeleg ce ai pățit tu  🤣

View PostAlltrack, on 22 iulie 2022 - 22:31, said:

Eu spun ca daca vezi niste oameni in halate albe care cauta ceva...fugi !!!

Hm, prea tîrziu, înseamnă că este deja în incintă, dar nu știe cum a ajuns acolo  :roflmaofast:

#8
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postdtd234, on 22 iulie 2022 - 22:14, said:

Eu de exemplu cumpar din china mai des decat ma spal pe dinti.
Sper ca faci minim 3 comenzi pe zi Posted Image !

Edited by Alltrack, 22 July 2022 - 22:48.


#9
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
food for thought... daca scriai lucrurile astea de prin 2019, ai fi devenit al doilea nostradamus.

#10
hamal

hamal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 23.09.2010
De ce ar omori vaca care da lapte? Poate a r aplica dictonul: "de-ar muri lumea sa scape de mine!"

#11
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

View Posthamal, on 22 iulie 2022 - 22:53, said:

De ce ar omori vaca care da lapte?

Exact.
Mai ales că chenejii" văd eroarea lui Putinel", care credea că are atuuri fără număr.

Dar ce să vezi, Putinel a schimbat paradigma, pe termen mediu și lung, în detrimentul Rusiei, și nu a prevăzut asta  🙆😉

Edited by crisstonne, 22 July 2022 - 23:01.


#12
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
Vezi ca pastilele sunt pe dulap.

De ce ar dori chinezii sa isi omoare clientii?
Cand economia Chineza da semne de oboseala, e criza pe tot mapamondul, ca astia sunt multi si infometati.


Cat despre armele biologice, ai vazut la Covid19 ce bine e stapanita si cotnrolata raspandirea, adica e imposibil de oprit.

#13
atomcat

atomcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 28.03.2011
eu am primit colet din China si am ramas insarcinat. csf? ncsf

#14
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 04.04.2008
Daca-i frumos, il adopt eu :)

#15
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,485
  • Înscris: 19.04.2009

View Postdtd234, on 22 iulie 2022 - 22:14, said:


Eu de exemplu cumpar din china mai des decat ma spal pe dinti. A devenit o rutina.


Deci statisticile alea cu un tub de pasta de dinti pe an sunt adevarate...

#16
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,780
  • Înscris: 06.09.2004
mi-ai adus aminte ca citisem mai devreme stirea asta, tot despre un baiat care primea prafuri prin posta   :lol:

ai grija de coletul ala cu prafuri cand il primesti, ca nu se stie cui ii mai face cu ochiul    :D

#17
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,848
  • Înscris: 11.10.2006
Acusica inregistram 8 miliade de oameni pe planeta. Chinezii deja nu mai au loc in tara lor si vor spatiu suplimentar? Sa nu mai zicem de indieni, care se apropie de 2 miliarde, japonezii inca suporta multumindu-se la insulele lor si nu manfesta intentii expansioniste. Este un film in care un grup de prieteni merg in excursie si la un moment dat se trezesc ca sunt ocupati de forte straine (se petrece in Australia iar invadatorii sunt asiatici) in cautare de teren viabil din cauza suprapopularii. In final acei prieteni distrug un pod care facea posibil accesul invadatorilor. Filmul ar fi trebnuit sa aibe o continuare, care nu a mai fost realizata.

#18
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

View Postborn2lose, on 23 iulie 2022 - 01:14, said:

... il primesti, ca nu se stie cui ii mai face cu ochiul    :D

De asta nu am mai primit eu un stilou, cineva a văzut că este ceva... lung, a crezut probabil că este joint"  :cigar:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate