Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Drum de parcurs cu mașina București Napoli

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
Si eu multumesc, planific o tura mai lunga prin Italia.

#38
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
@kriis la ferry trebuie sa rezervi din vreme. Am venit acum 2 săpt din Sardinia și am platit pe ferry 380euro din care 60euro au fost vouchere de mâncare, deci călătoria a fost 320euro PTR 2 persoane+mașină cu cabina pe ambele sensuri. Secretul este că am luat biletele din februarie. Daca le luam in iunie plăteam dublu daca nu mai mult.
Călătoria a fost overnight Genova-Olbia și ne-a plăcut f mult. A fost f odihnitor sa putem dormi, sa facem un duș și să mâncăm la preturi decente.

#39
dragos0998

dragos0998

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.07.2022

View Postatupi, on 23 iulie 2022 - 18:19, said:

@kriis la ferry trebuie sa rezervi din vreme. Am venit acum 2 săpt din Sardinia și am platit pe ferry 380euro din care 60euro au fost vouchere de mâncare, deci călătoria a fost 320euro PTR 2 persoane+mașină cu cabina pe ambele sensuri. Secretul este că am luat biletele din februarie. Daca le luam in iunie plăteam dublu daca nu mai mult.
Călătoria a fost overnight Genova-Olbia și ne-a plăcut f mult. A fost f odihnitor sa putem dormi, sa facem un duș și să mâncăm la preturi decente.
Bine de ținut minte, am văzut că la ferry este preț destul de ridicat dacă nu iei dinainte biletele, dar voi alege drumul pe uscat, deși este cu 800 de km mai mult și sunt și costurile de drum...

#40
kriiss

kriiss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 06.06.2005

View Postatupi, on 23 iulie 2022 - 18:19, said:

@kriis la ferry trebuie sa rezervi din vreme. Am venit acum 2 săpt din Sardinia și am platit pe ferry 380euro din care 60euro au fost vouchere de mâncare, deci călătoria a fost 320euro PTR 2 persoane+mașină cu cabina pe ambele sensuri. Secretul este că am luat biletele din februarie. Daca le luam in iunie plăteam dublu daca nu mai mult.
Călătoria a fost overnight Genova-Olbia și ne-a plăcut f mult. A fost f odihnitor sa putem dormi, sa facem un duș și să mâncăm la preturi decente.

Asa e, dar doar daca sti exact datele si respecti programul.
Eu nu sunt adeptul programarii cand sunt cu masina personala.
Schimb traseul de pe o zi pe alta, in functie de diferiti factori (imi place un loc si raman mai mult, vreme, etc). Si rezervarile la cazare le cam fac de pe o zi pe alta.
Cu luni de zile inainte este total exclus.

Biletele de ferry le-am luat in ziua plecarii, direct din port.
Aveau acelasi pret si cu 1-2 sapt inainte, am simulat pe net.

Edited by kriiss, 24 July 2022 - 07:46.


#41
dragos0998

dragos0998

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.07.2022

View Postkriiss, on 24 iulie 2022 - 07:43, said:



Asa e, dar doar daca sti exact datele si respecti programul.
Eu nu sunt adeptul programarii cand sunt cu masina personala.
Schimb traseul de pe o zi pe alta, in functie de diferiti factori (imi place un loc si raman mai mult, vreme, etc). Si rezervarile la cazare le cam fac de pe o zi pe alta.
Cu luni de zile inainte este total exclus.

Biletele de ferry le-am luat in ziua plecarii, direct din port.
Aveau acelasi pret si cu 1-2 sapt inainte, am simulat pe net.

Atunci chiar nu își are rostul să pierzi bani dacă îți schimbi din scurt planurile, mai ales dacă sunt aceleași preturi dacă le achiziționezi din scurt.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate