Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
UPS se opreste/restarteaza subit.

Vecini insuportabili, violenti

Semafor și pentru dreapta sa...

Problema PC nou
 Colet prin posta din SUA - valoar...

Unifi Dream Machine, merita?

Achizitie componente PC Gaming

"Caru cu Bere"
 c ++ problema trepte

Este chiar o necesitate contestar...

Camera Sony cu probleme

Cum pot folosi SUMAL?
 Întrebari roata rezerva slim

Cum va tundeti copilasii ? (in Bu...

Probleme centrala Ferroli Biopell...

Cunoasteți vreo aplicaț...

Samsung ue58j5200aw

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

vasilenecula

vasilenecula

Junior Member

• Grup: Members
Salutari  la acest tv e problema cu backlight-ul  pe placa alimentare e tensiunea de 12,89v  tens pe cond 344v  ,aici cred ca e problema cu pcf-ul ,ce am mai vazut pe youtube  defect intilnit era arderea mosfet si barete led,unde se gasea  pe barete o sectiune cu 82v  si pe cealalta 62v.  Inca nu am desfacut panelul , Am masurat cu testerul si am  104v  cu 104v  vreau sa stiu daca e bine sau nu, daca va-ati intalnit cu asa ceva si care ar fi  corecta  tensiunea pe tester,  sa  siu ce e defec ,in functie de acest lucru ,desfac si panelul sau nu.Va multumesc
SURSA  BN44-00787A  Mosfetul e in regula ,nu e ars, ma deruteaza tensiunea aratata pe tester, fata de ce e pe youtube.

florinellll

florinellll

Member

vasilenecula, on 19 iulie 2022 - 22:46, said:

Salutari  la acest tv e problema cu backlight-ul  pe placa alimentare e tensiunea de 12,89v  tens pe cond 344v  ,aici cred ca e problema cu pcf-ul ,ce am mai vazut pe youtube  defect intilnit era arderea mosfet si barete led,unde se gasea  pe barete o sectiune cu 82v  si pe cealalta 62v.  Inca nu am desfacut panelul , Am masurat cu testerul si am  104v  cu 104v  vreau sa stiu daca e bine sau nu, daca va-ati intalnit cu asa ceva si care ar fi  corecta  tensiunea pe tester,  sa  siu ce e defec ,in functie de acest lucru ,desfac si panelul sau nu.Va multumesc
SURSA  BN44-00787A  Mosfetul e in regula ,nu e ars, ma deruteaza tensiunea aratata pe tester, fata de ce e pe youtube.
Mare atentie ,la diagonala asta, in regim de amator "desfacerea"panelului inseamna fisurarea lui

modoran

modoran

Senior Member

• Grup: Senior Members
Daca decuplezi sursa de la mainboard se aprinde backlightul ?

vasilenecula

vasilenecula

Junior Member

nu

nici pcf-ul  nu face 380v,  ramine 344v   cel mai mult m-ar interesa  ce tensiune  trebuie sa afiseze pe tester si atunci as fi sigur ca ar fi probleme la barete, nu cred ca e normal sa fie 104v pe pereche, pe youtube  cand masura depanatorul ii dadea 82v pe o pereche si 62v pe cealalta, dar astea dadeaasa ca era busit mosfetul si automat buseu ledurile, pana la urma voi desface panelul, O mai fi si sursa de vina,  trebuie sa-mi fac o parere , sa vb cu clientul,poate nu-i convine si na-si desfacve ecranul.

vasilenecula

vasilenecula

Junior Member

tv rezolvat   ,tensiunea pe pcf  390v ,tv functioneaza de 5 zile nonstop, multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate