Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Mersul in conditii meteo dificile.Bucuresteni- puneti burta pe carte.

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#37
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,106
  • Înscris: 17.01.2012
urăsc melcii!

#38
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Eu nu, dacă circulă pe banda 1  😋

#39
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015
Dar "melcii justitiari"?

#40
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,106
  • Înscris: 17.01.2012

View Postcrisstonne, on 17 iulie 2022 - 17:22, said:

Eu nu, dacă circulă pe banda 1  ��

în .ro NU există b1... :(

#41
stdalionutpwr

stdalionutpwr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,410
  • Înscris: 08.04.2020
Pe vreme rea cauciucurile si masina conteaza mult, am patit cu acvaplanarea desi cauciucurile erau bune avea un profil cu mai mult plin decat gol, reminder sa le schimb, alea cu mai mult plin tin mai mult dar pot produce surprize neplacute.

In zonele de munte unde e mai racoare sunt mai potrivite all season si vara.
Ceva putere e binevenita, ca de nu  degeaba tii pe pedala aia. ca nu prea presteaza.

Cat despre turat masina i-ai una ieftina, pentru invatat, sotia mea nu prea aude, la ce-i trebuie? doar sa auda daca sparge motorul, poate sa-l sparga e 1000 ron cu manopera cu tot.

Edited by stdalionutpwr, 22 July 2022 - 16:47.


#42
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Asta cu masina sotiei e poveste grea...
La mine e invers. Eu am un focus break de aproape 110 cp.
Sotia are un Bravo JTI de 1,9 cu mult mai multi cp... uneori ne amuzam cupios pe autostrada cand un "limitat la 180 km/h" imi da flash-uri...

#43
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005
il vinzi? jtd-ul ala e senzatie pentru oldschool ca mine

#44
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
N-ai sa vezi! E distractia noastra pe autostrazi!

#45
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005
tell me about it. 3000km acum vreo 12 ani cu un bravo. pacat..nu l-am cumparat atunci. acum pesemne ca e la pret de bon rabla.
bun, inchiriezi?:)

#46
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Evident ca nu. Masina aia este condusa doar de 2 oameni si doar uneori eu sunt unul dintre ei. In schimb o spal, repar, schimb cauciucuri... chestii firesti pentru un barbat!

#47
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View Postadip1962, on 24 iulie 2022 - 21:22, said:

... chestii firesti pentru un barbat!

Din ce ,,eră "?  🙆

#48
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005
era aia buna in care masculii nu umblau pe strada mai feminini decat muierile:). dar deja incepem sa expiram.

#49
stdalionutpwr

stdalionutpwr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,410
  • Înscris: 08.04.2020

View Postadip1962, on 24 iulie 2022 - 20:15, said:

Asta cu masina sotiei e poveste grea...
La mine e invers. Eu am un focus break de aproape 110 cp.
Sotia are un Bravo JTI de 1,9 cu mult mai multi cp... uneori ne amuzam cupios pe autostrada cand un "limitat la 180 km/h" imi da flash-uri...

Am avut si eu una din aia ,dar nu m-am descurcat cu latimea, am tinut-o doar 4 luni,

As vrea una mica usoara si puternica, nu sa umblu cu dinozaurul pe drum  sa n-am loc sa ma strecor.

Ce model i-mi recomandati, masa proprie max o tona, latime max 1700? nu tin la protectia pasiva,in cazul meu acel surplus de greutate e rost de accident si de nervi cand mergi la pompa.

#50
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,798
  • Înscris: 09.01.2007
Personal nu prea inteleg ideea de "strecurat". Nu simt ca ma strecor mai usor cu o feista decat cu un Passat estate. Doar e ceva mai simplu de parcat.
Daca strecuratul chiar e cel mai important, atunci doar astea de talia Smart 42 chiar au sens. Si si ala are 1670 mm latime.
Spring? Da' daca te 'strecori' gresit o data si o atingi in service ramane un an pana inventeaza Dacia Renault niste piese pentru ea. Aygo?

Am condus destule masini, de la tico la sprinter, si latimea niciodata nu mi s-a parut problematica, mai degraba lungimea.

#51
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Mai toate au (aproximativ) aceeasi latime.
Daca e asa greu cu latimea, chiar si la o masina de talie mica, pentru tine cea mai buna ramane trotineta - aia e destul de ingusta sa te strecori.

#52
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005

View Poststdalionutpwr, on 25 iulie 2022 - 19:10, said:



Am avut si eu una din aia ,dar nu m-am descurcat cu latimea, am tinut-o doar 4 luni,

As vrea una mica usoara si puternica, nu sa umblu cu dinozaurul pe drum  sa n-am loc sa ma strecor.

Ce model i-mi recomandati, masa proprie max o tona, latime max 1700? nu tin la protectia pasiva,in cazul meu acel surplus de greutate e rost de accident si de nervi cand mergi la pompa.
Honda forta 350.

#53
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
lastun?

#54
stdalionutpwr

stdalionutpwr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,410
  • Înscris: 08.04.2020
Pentru mine conteaza, sunt zone cu masini parcate unde nu pot circula din ambele sensuri orice masini, cu cielo are 1670 latime, am trecut fara  nici o problema, cu, cu 10cm la bordura si 30 cm de trafic, cu 1840 cat are fordul era la risc, cel cel putin oglinda putea zbura, la 40-50km/h din fiecare sens poate iesi nasol, si daca atingi bordura la viteza aia iar nu-i bine, te arunca direct in trafic, n-are importanta cine are prioritate de drept decat in momentul cand se produce busitura, in cazul asta azi aveam sensul liber, am mers langa bordura, celalti depaseau masini parcate.

15 cm fac diferenta intre un car de nervi sau sa-ti vezi de drum.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate