Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

Mutare din Danemarca in Spania

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Interesat

#20
garungwins

garungwins

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 11.08.2007
Multe sfaturi utile, am fost si in Tenerife, in Januarie anul asta, este frrumos exotic, dar putin prea departe , Alicante(Benidorm,Altea) e la mijloc de Danemarca si Romania, iar avion aproape in Alicante, imi place caldura, soarele, imi da o alta energie, in Danemarca e foarte rar sa prinzi o saptamana insorita. chiar si acuma dimineata am prins 7 grade, am fost la Pescuit la Ora 7 mi-a inghetat urechile :)  idea este ca vreau sa cumpar o casuta prin Altea, si sa imi  fac o gradina exotica . vad ca foarte multi promoveaza Romania, si imi da impresia ca incepe sa mearga bine, dar in realitate mie mi sa parut diferit, poate 1 Luna nu a fost de ajuns sa stau in Romania.

View PostDGecko, on 16 iulie 2022 - 17:28, said:

Ramai in Danemarca, eu asta cred ca este cea mai buna alegere.
E foarte ok ca si tara, sistem bine pus la punct din toate privintele, gen o companie o deschizi in 5 minute pe internet.  semnatura unica digitala care te loghezi la toate companiile, gen banca,asigurare,doctor,facturi,etc doar cu un user si parole. plus sistem medical foarte bun. plus salari mari, daca nu era Danemarca sigur nu construiam ce am construit pana acuma , dar imi lipseste energia , imi trebuie caldura ,soare sa ma pot concentra pe ce fac, aici cand prind zile cu soare parca am reinviat .

#21
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Postgarungwins, on 16 iulie 2022 - 19:36, said:


E foarte ok ca si tara, sistem bine pus la punct din toate privintele, gen o companie o deschizi in 5 minute pe internet.  semnatura unica digitala care te loghezi la toate companiile, gen banca,asigurare,doctor,facturi,etc doar cu un user si parole. plus sistem medical foarte bun. plus salari mari, daca nu era Danemarca sigur nu construiam ce am construit pana acuma , dar imi lipseste energia , imi trebuie caldura ,soare sa ma pot concentra pe ce fac, aici cand prind zile cu soare parca am reinviat .


incearca clasicul compromis cu vara in Danemarca si iarna in Spania.

Dupa X ani in Danemarca mi se pare aproape imposibil sa te muti in Spania pe timpul verii.

#22
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postgarungwins, on 16 iulie 2022 - 10:13, said:

Buna, dupa 14 ani de Danemarca vreau sa ma mut cu familia in Spania(Benidorm,Altea)  locul de munca nu este o problema, lucrez online iar venitul il am acelas ori unde as fi. plus ca am case inchiriate in Danemarca, as spune ca ar fi ok , am luat in considerare de a ma muta si in Romania (Timisoara de loc) dar doar ce am fost in concediu o luna acuma recent si nu prea pare ca Romania merge spre bine, oameni tot rai sunt.  vreau sa fiu in zona cu mult soare si vreme frumoasa zilnic, exemplu in Romania am prins 42 c care in Spania inca nu am prins asa vreme, peste 30 c nu am prins in luna Julie in Benidorm. credeti ca ar fi o alegere buna Spania? sau sa mai incerc cu Romania?
Tenerife?Acolo ai parte de vreme frumoasa iar viata este mai ieftina decat pe continent.Faro, Portugalia?Vreme superba ai in Hawai, SUA, constant, insa costurile vietii sunt mult mai mari+distanta mare de Europa, daca asta conteaza pentru tine.

Edited by max_01, 17 July 2022 - 16:48.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate