Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Pierdut catel -Vizsla. Bucuresti. Zona Gradina Icoanei.Recompensa

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
28 replies to this topic

#19
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 12.11.2012
Daca nu te superi ne zici si noua cum s-a pierdut si cum a fost gasita catelusa ?

#20
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,884
  • Înscris: 22.12.2005
A tasnit din curte cand a intrat stapana(printre picioarele ei).urmarea o pisica dim copac.a lovit o masina.s a ridicat si a luat o la goana.a fost vazuta apoi la Gradina Icoanei.vineri ora 18.cautata zi si noapte de noi."email uri la Doamne Doamne,fise,postari pe net,politie,hingeri,mers din usa n usa etc. Azi la ora 10 a sunat un om ce si plimba catelul in zona TNB si care vazuse anunturile lipite pe stalpi.Era intrun gang si nu vroia sa iasa (maraia).cand am Ajuns si am strigat o a venit pas pas.se pare ca a mai fost lovita si a 2 a oara de o masina pe Dacia(din discutiile cu zecile de oameni intrebati).e ok dpdv hud integrity mai putin cateva mici rani de la asfalt.acum suntem la vet pt investigatii interne(la examenul clinic extern e ok) ca sa evitam orice risc.Frac'su a pupat o si  au interactionat ok dar se vede ca a fost traumatizata emotional.am detaliat .Dam slava Domnului si multumim tuturor celor cara au fost alaturi.

#21
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,965
  • Înscris: 24.01.2012
Mă bucur foarte mult că ați găsit-o, sper să fie bine cât mai repede.
Dar cu afectunea pe care o are din partea celor din jur, nu îmi fac griji că nu își va reveni rapid.

#22
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020

View Postfoxbat, on 17 iulie 2022 - 11:26, said:

A tasnit din curte cand a intrat stapana(printre picioarele ei).urmarea o pisica dim copac.a lovit o masina.s a ridicat si a luat o la goana.........
Ti-am spus ca rasa e cam prostavana... Frumosi, jucausi, dar fricosi si prostavani.
Bine ca ati gasit-o! Acum o puneti voi pe picioare. Sper sa fi invatat ceva din experienta asta... Oricum din descriere pare tanara, deci neexperimentata. Cu timpul se mai calmeaza...

#23
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,884
  • Înscris: 22.12.2005
ca idee, no offense.este cea mai tare rasa ever. fricosi si prostovani nu stiu de unde le-ai scos dar nu este deloc in sangele Viszlelor( nu le laud ca nu s meritul meu insa dupa 7 ani si peste 10 exemplare trecute "prin mana" nu cred ca exista o rasa mai "all in one" . Sunt exceptionali companioni pentru copii, atasati pana la capat de stapan,vantori inascuti, inteligenti  curajosi. unii prea "independendenti" si impetuosi dar doar cu alte patrupede.
te rog nu mai folosi cuvintele astea( este posibil ca experienta sa fie cu exemplare care doar arata ca Vizsla ).
Ca idee(pesemne stii- sunt 3 rase apropiate, - brac, weimaraner si asta( brac unguresc).
fiecare are locul ei  insa niciuna nu e fricoasa si prostovana. nu zic asta decat pentru a respecta un adevard "Tehnic". faptul ca a supravietuit dupa 2 coliziuni si fara hrana/apa 2 nopti este dpdmv un mare + . Slava Domnului!

azi la FAcultatea de Medicina Veterinara dupa verificari ne-au dat "green light".

daca vrei o parere personala, Pruni este (si era) cea mai faina si adevarata Vizla pe care am vazut-o ( si am vazut zeci..cel putin) in ultimii 8 ani.
Chiar si ai mei sunt un pic "sub" ea. Chiar un frate de cuib desi baietel ii recunoaste superioritatea.

E tanara- 1an. insa a pus in incurcatura multi "Adulti":)

Scuze, suntem la faza cu sarbatorirea si regasirea "fiicei pierdute".

Multumim!

#24
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Fiecare cioara isi lauda puiul...
Felicitari pentru regasire si sa va bucurati de ea.

#25
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,447
  • Înscris: 24.02.2017

View Postfoxbat, on 17 iulie 2022 - 11:26, said:

Dam slava Domnului si multumim tuturor celor cara au fost alaturi.


Imi pare sincer rau si in acelasi timp bine ca ati regasit-o . Doamne ajuta sa fie bine. Doar cine nu are sau nu a aavut vren animal de companie nu stie cata suferinta provoaca pierderea acestuia.

Prin anii 90 tata a gasit un catel. Era un caniche....  murdar, ca vai de el. Soarta a vrut sa vina acasa dupa taica-miu. Apoi l-am adoptat si a mai trait cam 12 ani la noi pana saracul a murit. A fost insa cel mai iubit si rasfatat membru al familiei si prietenul meu cel mai bun atunci cand veneam de la scoala.

#26
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,371
  • Înscris: 28.10.2018
Acum agata-i un airtag de gat ca sa nu mai dai din colt in colt si a doua oara.

#27
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,884
  • Înscris: 22.12.2005
are de toate :)
cum ziceam - a fugit " din casa" . eu in casa nu pot airtag :) . nici chiloti:))

#28
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,371
  • Înscris: 28.10.2018
Aaa, atunci te ajuta dumnezeu si data viitoare.

#29
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,884
  • Înscris: 22.12.2005
nu stiu daca faci misto. eu vobeam ca se poate de serios.are de toate cand iese din casa.
de data asta a intetepat-o strechea si a luat o la goana din casa.
nu sta cu zgarda la gat 24/24 come on

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate