Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate imbunatati o poza sa se ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru
 Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata

Manere clasice mobila sau push to...
 Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10
 Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI

RDS - Instalare router suplimentar

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

potosr

potosr

Junior Member

• Grup: Members
Pai m-am gandit ca destul de putin probabil sa pice amandoua deodata...una se mai poate...:)

mihaiC1

mihaiC1

Senior Member

• Grup: Senior Members
In 6 ani de cand am gigi am restartat modemul de 4 ori ( din vina mea de 3 ori!) , lipsa internet per total 20 min. , lipsa semnal tv digital 1 min, lipsa conexiune tel. fix 0 min. ... Archerul meu nu a avut nici o problema si bate 2 pereti din beton armat Posted Image

Edited by mihaiC1, 18 July 2022 - 14:02.

csachiri

csachiri

Senior Member

View Postcsachiri, on 14 iulie 2022 - 15:59, said:

Doar dacă își comanda propriul router (nu de la Digi) , altfel ONT-ul va fi trecut în bridge

@potosr: dacă vrei neapărat wifi pe ont, renunti la acel router de la digi, (refuzi instalarea) și îți cumperi tu router.
Atunci merge cum a zis SrefanRO

View Postcsachiri, on 15 iulie 2022 - 11:42, said:

Asa se face, o sa ii vina și SMS de instalare și înștiințare ca după 7 zile va trece ont-ul în bridge (asta în cazul routerului wifi6)

Când o sa predai acel router atunci poți cere sa treacă în modul router ONT-ul, e corect ce ți au/am spus.

potosr

potosr

Junior Member

Cred ca nu inteleg eu cum trebuie, dar ma intreb de ce un router tot de la RDS nu poate fi configurat ca AP, dar se poate configura ca AP unul cumparat personal. Fortand putin lucrurile, daca imi cumpar un router acelasi model, dupa ce il predau pe acesta luat in chirie acesta nou cumparat poate fi configurat ca AP?

csachiri

csachiri

Senior Member

Da, se poate folosi ca AP, s-a mai scris... ti-am mai scris.
RCS - RDS nu asigura asistenta decât pt echipamentele lor, cât despre ONT în modul bridge este iarăși politica lor.

Și te rog sa specifici ca instalarea a fost făcută prin suport telefonic , exact ce îți spuneam ca nici sa vrei nu poți păstra ONT în modul router 😉

potosr

potosr

Junior Member

Multumesc mult tuturor. Problema mea e rezolvata. Am sa va contactez din nou in situatia in care imi voi cumpara un nou router si voi dori sa il instalez ca AP.
Cred ca topicul poate fi inchis.
Toata stima si aprecierea mea pentru toti cei care au postat.

eiffel

eiffel

BusyWorm

• Grup: Moderators

View PostmihaiC1, on 18 iulie 2022 - 13:05, said:

Archer sunt f. bune si strabat 2 pereti lejer Posted Image
Maxim, si doar in 2.4 GHz.
AX10 l-am testat.

View Postpotosr, on 18 iulie 2022 - 17:58, said:

Fortand putin lucrurile, daca imi cumpar un router acelasi model, dupa ce il predau pe acesta luat in chirie acesta nou cumparat poate fi configurat ca AP?
Si asta se poate, dar nu vor ei. Doar sa iei versiunea non-Digi, fara firmware personalizat de ei.

Am zis mai sus cum se face - folosesti port LAN - nu WAN ptr conexiune si dezactivezi functai de DHCP din router ca sa nu apara conflicte cu routerul celalalt.

Pe de alta parte iesi mai ieftin daca iei doar un AP simplu, fara partea de router.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate