Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Alegere scuter

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,239
  • Înscris: 02.06.2021
Va salut. Ma intereseaza sa achizitionez un scuter de pana in 150 cc prin programul rabla. Am ajuns sa inclin intre modelele de mai jos:


https://www.atvrom.r...150-3v-abs-2021

https://sym-romania....r-sym-symphony/

Care ar fi mai ok dpdv al serviceului, fiabilitatii, etc? Exista si alte variante mai bune in aceeasi zona de pret?
Multumesc

Edit...Piaggio nu este pe stoc, Honda nu are pe stoc. Se pare ca decizia e mai usoara. Cat de inspirata este?

Edited by Namidee, 13 July 2022 - 15:25.


#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Piaggio este premium in categoria 125/150ccm.
Sym este ok, chinezarie, dar ok. Poti sa te uiti si la Kymco care au motoare foarte bune si capabile.

La chinezarii ai probleme dupa 2-3-4 ani de zile. Piaggio sau Honda sunt mult peste si mai durabile, daca gasesti recomand.

#3
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,239
  • Înscris: 02.06.2021
Honda nu mai aduce in Ro, iar la Piaggio au peste 100 de comenzi, iar saptamana urmatoare vin doar 2. Termenul de livrare ar fi 10 luni...

Edited by Namidee, 13 July 2022 - 17:21.


#4
cotizo_dacul

cotizo_dacul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,175
  • Înscris: 09.01.2009
Mergi  pe  sym  Dar  uita-te  si la fidle IV.Nu  te  uita  ca  este  Taiwanez.Eu  am  un  scuter  chinezesc(baotian)  de  14  ani  de  zile,am  20 000  mii km   si  nu am  umblat la motor.Trage  ff  bine si acum  .La  scuterele  chinezesti,ca sa  te tina  cat mai mult,trebuie  sa le faci schimburile  de consumabile(ulei,motor,transmisie)anual.Eu asa  i-am  facut  si  inca merge.Ca s-a ma stricat  una alta,nu zic nu, ,dar  nu  iremediabil.Adica,cdi-ul  nu mai dadea  santeie,dupa  12  ani s-a  bulit bendixul,s-a  mai   ars  un bec,chestii minore.Aaa  si  inca  o chestie sa nu incerci  sa  le  tunezi,adica  ai  un motor  de  150 cm  si sa vrei sa    fuga  ca  unul  de  600 cm.Daca  il lasi  stoc o sa te tina mult si bine.

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Care-i treaba cu programul rabla la scutere ? Cat e valoarea tichetului ?

#6
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,239
  • Înscris: 02.06.2021
1400e este reducerea, cel putin in cazul Sym.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate