Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Pe 4 Aprilie 2022 am publicat un E-book pe site-ul Lulu.com, am deschis cateva tickete, dar nu vor sa-mi afiseze statisticile reale cu vanzarile reale

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,369
  • Înscris: 05.04.2006
Eu am scris pina acum carti tehnice, am mai multe, inclusiv una care va apare in aceasta toamna la CRC Press in UK. Pot spune ca interactiunea cu strainii este superioara celei cu romanii.
Ma gindesc sa intru si in publicarea unor materiale de fictiune, de aceea am intrebat.

#20
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Singurul lucru pe care îl poți face e să le bagi un blestem corect și corespunzător

Quote

Eu, Lorin Fortuna combatant ezoteric complex și corect privind din punct de vedere ezoteric prin rangul ezoteric precum și prin distincţiile ezoterice care mi-au fost conferite de către conducători supremi abilitaţi, blestem ezoteric la nivelul maxim posibil la care dau dreptul rangul și distinctiile ezoterice care mi-au conferite menţionate anterior. Blestem fără sfârşit temporar în mod direct împotriva fiinţei colective superioare de tip civilizaţie virtuală numită: civilizaţia virtuală arahnidica tarantulara, androgina, neagră, emoţional agresională civilizațională condusă la nivel de conducător suprem de către fiinţa superioară androgină alcătuită din: ființa individuală superioară de gen masculin numită Satanos și fiinţa individuală superioară de gen feminin numită Geea, pentru răul existenţial comis împotriva grupării de civilizaţie virtuale de tip gorilian individual neagresională civilizațional și autentic băștinașe în cadrul lumilor planetare ale planetei al cărei lume planetare medie sunt integrate existenţial cu precizarea că, răul existenţial pentru care blestem civilizaţia virtuală pe care am numit-o anterior ultim ca civilizaţie agresională civilizațional a fost comis în perioada temporală specifică calendarului planetar cuprins între data de început în care s-a dat în funcțiune oficial prima bază civilizațională planetară în cadrul zonei existenţiale a planetei a cărei lume planetară medie sunt integrate existențial aferentă și mă refer la zona existențial în cauză și la concret la baza existențială civilizațională virtuală planetară în cauza deci aferentă civilizației virtuale pe care o blestem și până în prezent.

On topic ?

N-a cumpărat decât un singur om cartea.

Pune un pasaj mai mare aici să vedem și noi despre ce e vorba.
O pagină, ce consideri tu mai relevant.

#21
costy123

costy123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 30.06.2009

 ionut76, on 13 iulie 2022 - 11:02, said:

Eu am scris pina acum carti tehnice, am mai multe, inclusiv una care va apare in aceasta toamna la CRC Press in UK. Pot spune ca interactiunea cu strainii este superioara celei cu romanii.
Ma gindesc sa intru si in publicarea unor materiale de fictiune, de aceea am intrebat.

Cartile tehnice in limba romana targeteaza un public restrans, dar traduse in alte limbi pot insemna un profit frumusel. Cartile de fictiune au o mai mare cautare in limba romana, dar nu se compara cu vanzarile din traducerile lor. Amazon KDP la E-bookuri ofera 70% drepturi de autor. Iti doresc mult succes!

 waterman, on 13 iulie 2022 - 12:11, said:

Singurul lucru pe care îl poți face e să le bagi un blestem corect și corespunzător



On topic ?

N-a cumpărat decât un singur om cartea.

Pune un pasaj mai mare aici să vedem și noi despre ce e vorba.
O pagină, ce consideri tu mai relevant.

Acest roman este o lecție de patriotism, împachetată într-un thriller de senzație.

Un thriller de acțiune presărat cu aventură, gradație, răsturnări spectaculoase de situație, în care pericolele pândesc la tot pasul, mister și suspans, de la un capăt la altul. Personajele din roman își riscă viața pe parcursul a cinci zile în care se declanșează un adevărat război civil între cetățenii dornici să se îmbogățească rapid și instituțiile statului, care nu-și mai fac aproape deloc datoria, ba chiar mai mult, un război total pare a cuprinde toată planeta, unde supraviețuirea este numai în mâna eroilor legendari. Toată apocalipsa este înfrântă de Asiris Armenterro, care trebuie să cerceteze o pinacotecă și o videotecă moștenite în familie și apoi să descifreze un cod, de care depinde existența Palatului Cotroceni din România. În sprijinul lui intervin reptilienii din Munții Carpați și ozeneurile extraterestre.

Edited by December, 13 July 2022 - 16:29.


#22
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Eu ți-am zis să pui aici un fragment, nu să ne pui să cumpărăm cartea magică.

Vezi că nu e voie cu spam pe aici.

#23
costy123

costy123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 30.06.2009

 waterman, on 13 iulie 2022 - 16:11, said:

Eu ți-am zis să pui aici un fragment, nu să ne pui să cumpărăm cartea magică.

Vezi că nu e voie cu spam pe aici.

***

Yoshimutu îi invitase la el în Germania pe Anca și pe Asiris Armenterro după ce nebunia cotațiilor pe Bursă a vaccinului Semizeu se mai domolise un pic și Castelul Neuschwanstein fusese redeschis publicului după ample renovări.
‒‒ Și cât a fost profitul tău de pe urma vaccinului? întrebă Yoshimutu.
‒‒ Fix 50 Miliarde Euro, răspunse cu seninătate Asiris.
‒‒ Și ce vei face cu banii?
‒‒ Întâi mi-am ajutat cei mai buni prieteni, apoi vreau să deschid un șantier pentru 20 de ani în Nordul Capitalei și să construiesc acolo 40.000 de apartamente de 4 camere cu suprafața totală de 125 de metri pătrați fiecare.
‒‒ Și ce mai aștepți?
‒‒ Să-i vină mintea la cap și fratelui meu, care acum huzurește în Republica Dominicană pe banii mei, împreună cu prietenii lui.
‒‒ De ce?
‒‒ Barabas e arhitectul.
‒‒ Și tu cine ești?
‒‒ Eu sunt finanțatorul. Și creierul afacerii.
Yoshimutu goli și restul berii negre de pe fundul sticlei, înconjură împrejurimile cu privirea ca și cum ar fi vrut să le absoarbă cu totul cât ai clipi și apoi umplându-și plămânii de aerul tare de munte zise îngândurat.
‒‒ Și cu ea ce ai de gând? Arătă cu gâtul sticlei spre soția sa, Ancuța. Apoi aruncă sticla de bere într-un coș de reciclat ambalaje din sticlă.
‒‒ E soția ta. Îți aparține cu totul.
‒‒ Nu și dacă o însărcinez a doua oară cu o misiune ultrasecretă în Transilvania. Îi făcu scurt cu ochiul, la care ea încuviință făcându-și împreună cu ei un selfie splendid cu Castelul Neuschwanstein pe fundal.
‒‒ Ce-ați zice dacă mâine ne vom reîntâlni cu reptilienii de la Roșia Montană sau dacă am vizita OZN-uri prăbușite în Munții Carpați?

***

Secretele Palatului Cotroceni constau în simplul fapt că politicienii de acolo eclozează numai victime și apoi se erijează în salvatorii României, după cum sunt influențele Marilor Puteri, care schimbă regulile jocului chiar în timpul jocului, iar românii nu prea le sunt aproape deloc agreați, cu mici excepții, într-adevăr, dar există o justiție a spațiului carpato-danubiano-pontic, care a triumfat mereu în istoria dacilor sau a românilor.

#24
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

 costy123, on 12 iulie 2022 - 17:52, said:

Buna ziua,


Dupa cat de intens am facut reclama la E-bookul cu romanul meu de debut este posibil sa fi vandut deja peste 10.000 sau 20.000 de exemplare pe site-ul LULU.
Acum nu prea mai am incredere ca partener de afaceri in site-ul LULU si as vrea sa-l reclam undeva pentru a-mi afisa statisticile reale cu vanzarile reale in timp real, criteriu in functie de care imi pot imbunatati permanent strategia de promovare prin reclame. Vreau sa vand peste 100.000 de exemplare din romanul meu de debut.


Probabil nu prea ai idee despre volumul de vazari al cartilor in Romania. Un scriitor de renume vinde, poate, 10.000 exemplare. O carte foarte buna se poate vinde si in tiraje de 50.000 exemplare, dar cu destula dificultate. Cred ca asteparile tale sunt nerealiste, ca sa ma exprin elegant. Ca un scriitor necunoscut (spui ca e volumul de debut)  sa vanda 100.000 exemplare ar fi o minune!!! Nu conteaza ca iti faci reclama - lumea nu te stie. Si pretul de vanzare mi se pare maricel pentru un volum de debut

#25
costy123

costy123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 30.06.2009

View Postbogwol, on 19 iulie 2022 - 10:41, said:



Probabil nu prea ai idee despre volumul de vazari al cartilor in Romania. Un scriitor de renume vinde, poate, 10.000 exemplare. O carte foarte buna se poate vinde si in tiraje de 50.000 exemplare, dar cu destula dificultate. Cred ca asteparile tale sunt nerealiste, ca sa ma exprin elegant. Ca un scriitor necunoscut (spui ca e volumul de debut)  sa vanda 100.000 exemplare ar fi o minune!!! Nu conteaza ca iti faci reclama - lumea nu te stie. Si pretul de vanzare mi se pare maricel pentru un volum de debut

Domnul Presedinte a vandut 2 carti in valoare de 200.000.000 Eur, adica cate 10.000.000 de carti din fiecare volum.
Igor Bergler a vandut peste 100.000 de exemplare din 6 povesti cu draci.
Daca iti numara cine trebuie ouale sau tablourile sau Matritele, orice se poate in tara asta, dar trebuie marketing agresiv.
Dar acum ca sa vii si sa-mi spui mie ca din 5000 de clicuri pe link din Facebook Ads nu s-a vandut nimic este pur si simplu escrocherie si evaziune fiscala in SUA cu bani din Romania.

#26
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postcosty123, on 30 iulie 2022 - 17:00, said:

Domnul Presedinte a vandut 2 carti in valoare de 200.000.000 Eur, adica cate 10.000.000 de carti din fiecare volum.
Tu chiar cherzi ce spui/scrii? 200 milioane euro? 10 milioane de carti din fiecare volum? Imi dai impresia ca nu prea intelegi ordinul de marime al cifrelor. Populatia Romaniei este in jur de 17-18 milioane. Vrei sa spui ca mai mult de jumatate din populatie are acasa cate un volum din opera nepretuita (asta inseamna ca unele familii au chiar mai multe exemplare din acelasi volum!!!!)? Nr de click-uri nu inseamna nimic. Intri, vezi despre ce e vorba si apoi pleci. Spui ca a ta carte o vinzi acum cu "doar" 12 euro, adica 60 lei! Pe bune? Cine da 60 lei pe un necunoscut, cand ai cu 40 -50 lei volume scrise de scriitori consacrati si in banii astia ai si cartea tiparita, nu exemplar electronic!
Eu te las in lumea ta, dar prevad ca asteptarile tale vor fi contrazise de realitatea cruda

Edited by bogwol, 01 August 2022 - 06:06.


#27
sergiu_psc

sergiu_psc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 08.01.2008
Poate că topicul asta ar trebui mutat pe aria de Fun.

#28
costy123

costy123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 30.06.2009

View Postbogwol, on 01 august 2022 - 06:03, said:

Tu chiar cherzi ce spui/scrii? 200 milioane euro? 10 milioane de carti din fiecare volum? Imi dai impresia ca nu prea intelegi ordinul de marime al cifrelor. Populatia Romaniei este in jur de 17-18 milioane. Vrei sa spui ca mai mult de jumatate din populatie are acasa cate un volum din opera nepretuita (asta inseamna ca unele familii au chiar mai multe exemplare din acelasi volum!!!!)? Nr de click-uri nu inseamna nimic. Intri, vezi despre ce e vorba si apoi pleci. Spui ca a ta carte o vinzi acum cu "doar" 12 euro, adica 60 lei! Pe bune? Cine da 60 lei pe un necunoscut, cand ai cu 40 -50 lei volume scrise de scriitori consacrati si in banii astia ai si cartea tiparita, nu exemplar electronic!

Domnul Presedinte zicea ca cele mai multe carti le-a vandut in Germania si in UE sau SUA, nu in Romania.
Dupa ce vand 5000 de exemplare din E-book, cartea mea va aparea si in format paperback. Putintica rabdare, te rog, sau suna un prieten dintr-un partid politic care face casa buna cu literatura.

View Postsergiu_psc, on 05 august 2022 - 21:59, said:

Poate că topicul asta ar trebui mutat pe aria de Fun.

Citiți acum acest E-book ca să înțelegeți cine conduce cu adevărat în ultimele 3 decenii România. ”Eu sunt neam de nemți, restul sunt demenți!”, vă amintiți declarația? Dar cel mai revelator în acest sens este Recensământul din 2022, care ne situează pe locul 2 în lume în clasamentul popoarelor pe cale de dispariție. După Decembrie 1989, România avea 23 Milioane de locuitori. Acum cu chiu cu vai mai sunt doar 17 Milioane, dintre care vreo 7 Milioane sunt persoane vulnerabile. Deci, în decurs de 30 de ani au murit peste 6 Milioane de români nevinovați, plus zecile de milioane de avorturi din cauza sărăciei. Rusia și Germania au bătut palma la Alegrile Parlamentare din 2020 și din pixul lor au ieșit procentele reprezentării actuale din Parlament. Singura soluție ar fi Alegerile Anticipate, altfel predicțiile Rusiei și Germaniei pentru poporul român sunt foarte sumbre: nu 19 Milioane, ci 13 Milioane sau poate 9 Milioane, adică 2 Milioane, hai 1 Milion, dar să fie fix ZERO români în spațiul carpato-danubiano-pontic, pe principiul că unde pune piciorul SUA cu scuturi antirachetă și trupe NATO se face copy-paste ISIS & Siria, tot așa cum procedează acum Rusia în Ucraina, care va fi pulverizată și va dispărea din istorie ca păpădia.

Asta nu este deloc distractiv, este crudul adevar...

Edited by costy123, 08 August 2022 - 23:32.


#29
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
am ajuns la concluzia ca acest topic e de fapt reclama mascata la respectiva carte, iar cu fiecare raspuns dat se aduce in atentia din ce in ce a  mai multi.  Eu ma retrag din discutie, intrucat vad ca imi peird timpul ....
apropo, DE este in UE ("Domnul Presedinte zicea ca cele mai multe carti le-a vandut in Germania si in UE sau SUA, nu in Romania."). Sunt convins de faptul ca John sau Hans arde de nerabdare sa citeasca opera dlui Presedinte....

#30
costy123

costy123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 30.06.2009

View Postbogwol, on 09 august 2022 - 08:53, said:

am ajuns la concluzia ca acest topic e de fapt reclama mascata la respectiva carte, iar cu fiecare raspuns dat se aduce in atentia din ce in ce a  mai multi.

Exista persoane atat din Romania, cat si din Diaspora, care au cumparat si citit cartea mea. Am confirmarea lor.
Asadar, problema semnalata cu site-ul LULU este reala pentru ca in statisticile oferite de acest site evazionist si fraudator din SUA nu-mi apar vanzarile respective!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate