Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Hotel Atlas Ultra All Inclusive

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 13.05.2003
A mai fost cineva? As vrea sa fac o rezervare cam last minute si nu scumpa, deci m-ar interessa daca stie cineva cum e cu parcarea? Am inteles ca e privata si contra cost.. 15 leva pe zi. Locuri limitate. Dar plaja? Locuri pentru cearsaf sau cu sezlong?

Si inca ceva...tot citesc online ca acest ultra all inclusive nu prea e asa.

A mai fost cineva anul asta sau anul trecut? Parere recenta, va rog.

#2
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 17.11.2010
Atlas, e un hotel in linia a treia, să nu zic a patra....
In nisipurile de aur, parcarea e cam aceași din punct de vedere al costului....in prima linie (grifild) e chiar mai scumpă...ieftin vei găsi doar la parcarea de la capătul stațiuni (sud) sau la unele hoteluri din linia 4/5 din nord.

La plaja nu ai nimic, totul se plătește. In cadru resortului sunt free.

Distanta fata de mare, aprox.400 ml, din resort nu o vezi, doar daca te cazează la et 6.

Camera Maricica, 30 mp, băuturi bulgărești, daca vrei internaționale, plătești....piscine OK.

Vacanță plăcută și mult soare.

Să nu aveți așteptări prea mari, este un resort modest, la fel și prețul plătit pe sejur....


#3
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 13.05.2003
Ok. Mulțumesc. Atunci pass.

#4
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 17.11.2010
Cu placere,

De ce nu incercati mai spre sud (Sunny Beach; Sveti Vlas; Duni; Pomorie)?


Sunny Beach : Effect Grand Victoria; Hotel HVD Club Bor; Ihotel sau RIU. (primele 2 au parcare gratis, restul pe bani 10 leva/zi).

Sveti Vlas: Hotelul Moonlight ; Hotel Primasol Sineva Beach si Hotelul Paradise Beach  - parcare moca, marea la botul calului....... clasamentul este in functie de buget de la ieftin la scump.....

#5
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,145
  • Înscris: 29.09.2006
Eu am fost la Lighthouse golf&spa resort si mi-a placut. Mai stiti si altele asemanatoare? Nu m-as duce de 2 ori in acelasi loc.

#6
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 17.11.2010
Depinde ce vrei, daca vrei hotel nou, centru de recuperare, piscine OK (corp A parter). si buget pina in 1 k euro.......ai mult mai multe variante.. prima care imi vine in minte este Aqua House (Constantin si Elena) sau Astor Garden ...urmatoarele variate sunt mult mai scumpe...au pret de Antalya....totusi fac un clasament hoteluri cu servicii bune si preturi medii (hoteluri la care am fost doar ca turist, sa ne intelegem):

Wave Resort - Aheloy
Hotel HVD Reina del Mar - Obzor
Hotelul Marina Royal Palace - Duni

P.S. Lighthouse golf&spa este o varianta pentru saraki......no offense.......marea este la 5 km...am fost sa achizitionez un apartament cu 2 dormitoare acolo, nu merita, degeaba o dau ei cu circuitele internationale de golf, e pustiu la propiu.....am luat masa la Lighthouse, cu reducere din partea celui care avea apartamentul ..... nu e cine stie ce.......mentenanta foarte mare 12-15 euro / mp...e adevarat ca e liniste si cam atat.

Edited by Povestitorul, 13 July 2022 - 07:50.


#7
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
Si eu recomand Marina Royal Palace - Duni
Dar nu este ieftin deloc.

#8
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 17.11.2010
Pai cine a zis de ieftin?....am spus clar ca sunt preturi de Antalya.... ieftin doar in nord (Balcik; Abena; Nisipuri)...cu cat te duci mai spre sud (Turkie), preturile cresc proportional.... vrei ieftin stai la Lighthouse golf&spa....vrei servicii stai in sud....dar costa.

Ia faceti o simulare la : Arapya Sun Resort - Tsarevo.... un hotel modest...


Stațiunile: Lozeneț, Țarevo si orașul Sozopol sunt exclusuviste....nu ca ar fi ceva deosebit...dar ai soare in permanenta....

Edited by Povestitorul, 13 July 2022 - 08:10.


#9
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
Chiar asa, poti te rog sa recomanzi unul doua care sunt cel putin la nivelul sau putin mai sus decat Marina Royal Palace - Duni.
Ma bate gandul sa merg dar nu mai vreau Duni ca am fost de doua ori sau trei nu mai tin minte exact.

Multumesc.

#10
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 13.05.2003
Ma bate gandul acum sa vad daca gasesc locuri la HVD Diva in Nisipurile de Aur. Plătesc mai mult, dar macar poate am șansa la parcare gratis si free beach cu all inclusive.

#11
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 17.11.2010
@xymzar, depinde de gusturi...

Personal aleg : Wave și RIU Palace (ambele sunt lansate in 2019), știu sunt subiectiv....dar astea îmi plac mie.

Primul pentru servicii, celălalt pentru liniște (adult only).

S B e o stațiune pe gustul meu (baruri/disco/enterteiment).

#anelise .....buna alegere, Viva este unul din cele 10 hoteluri bune din Golden Sands (locul 10 din 126)

Edited by Povestitorul, 13 July 2022 - 17:33.


#12
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
Arată bine Wave dar cam puțină verdeață.

La Duni marele avantaj este locația care este superbă.

#13
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 17.11.2010
Nu poți să le ai pă toate, din 2019 pina acum, ce "verdeață" să crească? ..peste vreo 10-15 ani...

Edited by Povestitorul, 13 July 2022 - 20:34.


#14
andreimazz23

andreimazz23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 17.01.2018
Un hotel decent cu "ultra" all inclusive e asteri a Family din Sunny Beach. E la 200 de metri de plaja, in spatele unei alte cladiri. Dar are plaja privata cu sezlong inclus si bar bere la plaja.

Zic "ultra", pentru ca desi se lauda cu asta, bauturile sunt cam bulgaresti. Doar bailey's am vazut in afara de cele locale. In schimb, in minibar sunt pepsi la doza si alte lucruri, incluse.

Parcarea scumpa in schimb, 20/25 de leva pe zi. Eu oricum am avut pret foarte bun la sejur, am gasit pe revolut stays 20-25 iunie, 2100 de lei.

Edited by andreimazz23, 14 July 2022 - 14:18.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate