Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

0xc00007b “the application was unable to start correctly”.

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.10.2020
Buna ziua,de ceva timp ma intampina la deschiderea gta V aceasta eroare.Stie cineva rezolvarea?Am folosit toate metodele de pe net.Reinstalare visual,inlocuirea unor fisiere din system32 etc.Stie cineva cauza,si rezolvarea?Va rog?
https://ibb.co/5KkzY9X

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Jocul e original?

#3
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Jocul este de pe Steam?

#4
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.10.2020

View PostHider141, on 12 iulie 2022 - 14:45, said:

Jocul e original?

Da,jocul este original,de pe epicgames

#5
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Am avut si eu eroarea de la ei, din cate stiu am rezolvat cu instalarea unor dll-uri.
Dau un google imediat sa vad daca gasesc exact care, poate ai facut, poate nu acesti pasi

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Posibil sa necesite ceva librarii DirectX sau Visual, care nu sunt incluse in 10.

DirectX extensiile se pot instala de aici - https://www.microsof...ails.aspx?id=35 - se descarca fisierul si se ruleaza - va descarca de pe net si va instala tot ce tine de DirectX si nu e inclus in WIndows 10.

Topicul se muta totusi la ajutor jocuri - e mai la subiect - erorile sunt la acest joc.

#7
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
Zice și inițiatorul că ar fi original jocul, să nu se închidă topicul ...

Dacă e așa, reinstaleaza-l, cred că poți instala separat librăriile necesare. Totuși în eroarea aia trebuie să spună ce dll lipsește, ceea ce ai omis sa spui aici.

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Astea care se instaleaza online uneori au lipsa anumite librari comparativ cu ce se instala pe vremuri de pe DVD/CD unde erau puse si asa numitele pre-requisites - gen Direct X si alte librarii. Trebuie eventual citit la cerinte ce mai e nevoie de instalat.

De-asta banuiala mea ar fi spre Direct X - in 10 s-a renuntat la librariile vechi de pana la Direct X 10.

Ar mai fi eventual de verificat si integritatea sistemului cu un sfc /scannow

O alta posibilitate ar fi ceva lipsa la .Net Framework - iarasi in 10 lipsesc librariile vechi.

Sau eventual un Visual C++

#9
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Merge pe incercate initiator, luate la rand toate posiblilele cauze...

Edited by GaBogdan, 12 July 2022 - 15:52.


#10
Raz0rblade

Raz0rblade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 18.08.2021
Logic ar fi sa postezi macar configuratia pe care ai instalat jocul, CPU, RAM, grafica, daca vrei ajutor da amanunte. Si mie mi se pare a fi eroarea de la librariile  DirectX. Ca fapt divers - nu incurajez asta - am incercat intai versiune crack-uita sa vad daca merge sau cat de bine ruleaza, dupa care am facut achizitia in Steam - era 49USD atunci si, cum nu aveam de gand sa schimb cutia cu maimute, am vrut sa nu ma arunc pe achizitie si dupa aia sa imi para rau dupa bani...

#11
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.10.2020
Toate metodele prezentate mai sus,le am incercat,reinstalarea jocului,instalarea direct x si visual

#12
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
instaleaza sistemul de operare cu totul

#13
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.10.2020
Tin sa mentionez ca jocul mergea,asta inainte de reinstalare,windows ul l am luat de pe site la ei,deci,iar,aici n ar trebui sa am probleme,la reinstalarea anterioara,nu am intampinat chestii de genul,cel putin nu mi amintesc.Am sa mai incerc tot ce s a mentionat mai sus,pana atunci,cine mai vine cu idei e bine-venit,pana acum multumesc!

Mda,tocmai ce am incercat sa instalez direct x,imi apare o eroare care zice ca nu sunt conectat la internet,ceea ce clar e fals.

#14
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.10.2020
In urma instalarii directx,cu ajutorul unui tutorial,tot nu merge sa deschid jocul,aceeasi treaba si pentru rockstar games,oare care e problema,dll files am instalat/reinstalat,altceva ce sa mai fie,sa reinstalez iar windowsu?Ce imi garanteaza mie ca va merge

#15
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
.Net ?

sfc /scannow ?

#16
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.10.2020

View Posteiffel, on 13 iulie 2022 - 07:37, said:

.Net ?

sfc /scannow ?
le am facut pe amandoua,tot nimic,am reinstalat jocul,tot nimic
despre ce dll files ar fi vorba,poate am omis eu ceva
daca nu gasesc nimic il voi reinstala si gata,mai mult de atat n am ce face

Edited by Gamexperto_offi, 13 July 2022 - 09:36.


#17
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Pai DirectX, Visual C++, Net - astea contin librarii - dll-uri.
Atata vreme cat jocul in eroare nu specifica una anume e la plezneala.

Problema e ca si astea au versiuni - daca nu le instalezi pe-alea care trebuie tot nu va merge. Cu DurectX-ul e mai sim0lu cu web-installerul - gaseste el ce e lipsa si instaleaza.

Cu celelalte... doar daca scrie in specificatii ca necesita .Net 3, 4, 4.5, 5, 6... Sau la Visual C++ anul - 2014... 2019, 2020...

#18
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.10.2020

View Posteiffel, on 13 iulie 2022 - 09:53, said:

Pai DirectX, Visual C++, Net - astea contin librarii - dll-uri.
Atata vreme cat jocul in eroare nu specifica una anume e la plezneala.

Problema e ca si astea au versiuni - daca nu le instalezi pe-alea care trebuie tot nu va merge. Cu DurectX-ul e mai sim0lu cu web-installerul - gaseste el ce e lipsa si instaleaza.

Cu celelalte... doar daca scrie in specificatii ca necesita .Net 3, 4, 4.5, 5, 6... Sau la Visual C++ anul - 2014... 2019, 2020...

E doar eroarea pusa in titlu,mai mult de atat nu am,directx,visual si net le am pus,cele mai noi versiuni,

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate