Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Puț apa in comuna Berceni Il...

Configurare router TP-Link (trans...

Informatie job secundar

VLC Media Player
 WoW Ascension parere

Eliberare fiscal - ajutor

Caut un NVR model HGNVK-48902

Baterie Macht
 Complex termogenic opinii ( Arzat...

Reteta compensata dupa scrisoare ...

aerofoto mapn dji mini 4 pro

Click inchidere fereastra Win11 e...
 Nedumerire produs

Se justifica constructia edificii...

Sfat achizitie masina - drumuri n...

inceput de drum Uber/Bolt pe SRL

Plaza Residence Faza 5

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

greywolfact

greywolfact

Senior Member

• Grup: Senior Members

Vizualizare mesajMikeLocos, pe 23 septembrie 2023 - 16:27, a scris:

Salut! Aveti idee care e treaba cu riflajele alea de la ultimele trei etaje pe partea de est? Astia la biroul de vanzare nici n-au mentionat, am vazut eu cand m-am uitat la blocul terminat, si nici detalii multe n-au dat cand am intrebat dupa, doar ceva vag cum ca e nu stiu ce baza MAI langa si au cerut aia asa, dar ca poate se dau jos dupa ce e predat blocul asociatiei.

In momentul de fata pare ca ultimele trei etaje de la toate blocurile practic nu au geamuri pe est. Nu-mi dau seama daca se vede ceva prin ele sau sunt efectiv un zid de metal pus la 10cm de geamuri si stai ca in pestera acolo. Si-a luat cineva acolo apartament si poate da mai multe detalii?

Urmaresc multe complexe rezidentiale si chestia asta cu riflajele la ultimile etaje a fost destul de aparte :)) Chiar am fost prin zona acu vreo 2 saptamani si arata oribil din pct meu. Mai bine faceau blocurile pana la et 8 astea de le-au pus riflaje, dar na, la fel de mult e si vina autoritatilor care au aprobat asa ceva.

Iti dau copy paste de pe unul din grupurile cu Faza 5 la un set de replici:

"Sunt fixe și se montează deoarece blocul este cu fata spre o unitate militară și este interzis să fie cu vedere la ei în curte!!!"

"Nu e teapa
Dezvoltatorul a anuntat acest lucru dinainte sa dai avansul !"

"Sunt orientate sa se vada cerul, in jos nu se vede nimic."

"Cei care au luat acolo au mizat strict pe faptul ca le vor putea da jos la un moment dat. Dar la cum arată partea cu balconul de dat jos nu vor putea cel puțin nu destui ani de acum încolo. Nu arată sub nicio forma in realitate ca in randarea prezentată de ei.
Din interior se vede spre exterior cât de cât, situatia este fix ca in cazul ușilor lamelare(cine are a avut știe ca din interior se poate vedea)."

teddy26

teddy26

Member

• Grup: Members
M-am tot uitat la ele cat stateam cu copiii in parc si parca au stalpi prea subtiri. Voiam sa intreb, daca cineva are cunostinte tehnice, structura e ok, respecta normele pentru un cutremur de 8 grade?

djl

djl

orcs, go f*cking home! Accelerez contoarele

• Grup: Senior Members
Pe lângă că cele cu 2 băi nu au geam la măcar una dintre băi, mai au şi bucătării din alea dreptunghiulare, de cu greu poţi mânca acolo. Deci nu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate