Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Strategie OffPage BackLink-uri

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
kvs

kvs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 23.07.2013
Salutari,

As vrea sa discutam aici despre strategia de obtinere de backlink-uri pentru site-urile voastre sau ale clientilor.

Cum va obtineti backlink-uri pentru site? E important sa ai multe backlink-uri sau putine de la domenii cu autoritate?

#2
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
Recent am avut rezultate satisfacatoare cu reddit prin propriul tau sub. Poti adauga un link in sidebar. Asta din rubrica gratuita.

In Romania, cu bani, iesi cel mai castigat daca cumperi pachete prin site-urile de stiri, fie ele si locale.

#3
DanPop2020

DanPop2020

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.03.2020
Ma gandeam sa activez comentariile pe site si sa las marcat cu follow index url de la comentarii.
Credeti ca ar ajuta pe cineva acest lucru? Mentionez ca web site-ul este "portal de stiri",avem si optiunea premium dar ma gandeam sa ofer un mic ajutor unora care vor fi interesati.
Mai ajuta la ceva "backlink-uri" din comentarii?
Mai ia in considerare gogle "backlink-uri"  de genul acesta?

#4
vuratis

vuratis

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 25.09.2022
Se mai poate face outreach către pagini relevante pentru a solicita o colaborare in forma de introducere a backlink-urilor sau guest posting.

Multă sănătate.

#5
adrian993

adrian993

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.05.2017

View PostDanPop2020, on 23 iulie 2022 - 21:58, said:

Ma gandeam sa activez comentariile pe site si sa las marcat cu follow index url de la comentarii.
Credeti ca ar ajuta pe cineva acest lucru? Mentionez ca web site-ul este "portal de stiri",avem si optiunea premium dar ma gandeam sa ofer un mic ajutor unora care vor fi interesati.
Mai ajuta la ceva "backlink-uri" din comentarii?
Mai ia in considerare gogle "backlink-uri"  de genul acesta?
Nu prea mai conteaza backlink-urile de pe site-uri care nu sunt relevante domeniului tau de activitate. Link-urile bune sunt scumpe sau greu de obtinut gratuit. Nu iti pierde timpul cu link-uri inutile pe care le poti obtine usor si gratuit.

Nu te sfatuiesc sa adaugi sectiune de comentarii in blog, ca o sa primesti numai spam

#6
webprof

webprof

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.03.2009
Nu cred ca exista vreo varianta mai buna decat platformele gen whitepress. Cu bani evident se pot obtine linkuri ok.

#7
andrei_turca

andrei_turca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.09.2018
Nu cred ca backlinks mai sunt asa de importante precum erau in trecut. Postare de continut util pe site, YT, social media cred ca e un inceput bun de creare de backlinks desi nu sunt dofollow. Decat links dofollow pe pagini care nu le viziteaza nimeni, mai bine nofollow pe pagini care sunt vizitate.

Insa daca vrei sa creezi ceva backlinks de inceput poti cauta directoare web unde sa pui manual site-ul tau. Macar sa vada google ca cineva lucreaza si ca face ceva la acel site. Alta metoda ar fi sa colaborezi direct cu altii din nisa/industria ta sa faci guest posting - postezi continut bun pe site-ul lot cu link-ul tau in articol. Insa crearea de continut nou pe site-ul tau ar trebuie sa fie mai importanta decat crearea de backlinks. Asa cred eu.

Si da, e mai bine sa ai putine backlinks bune decat multe backlinks proaste.

Insa in principiu analizaeaza competitia si vezi ce fac ei ca sa fie pe primul loc. Un competitor primul in Google poate are un site gol cu 100 de backlinks de la sites autoritative, pe cand alt competitor din alta nisa poate avea 5 backlinks si 100 de articole pe site + postari noi in fecare saptamana. Fiecare strategie trebuie sa fie unica.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate