Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Mic accident in parcare mall

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019
Asta e cam ca-n bancul cu preotul pasager care rezolva cu portiera ce rata soferul...
Ontopic: Pasagerul vinovat sa-l compenseze pe proprietarul zgariat sau sa suporte cresterea RCA-ului. Daca e minor/senil, s-o faca parintii/responsabilii legali.

Edited by __Dan__, 10 July 2022 - 21:58.


#20
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,801
  • Înscris: 20.10.2015

View Postbritneysbitch, on 10 iulie 2022 - 21:21, said:

Ești un jurist desăvârșit. Numai bun de Astra sau City Asigurări ai fi. Oh, wait ...

Dar tu stii definitia accidentului?
Ca se pare ca underb o stie. Si o stie bine.

#21
Nox06

Nox06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 28.11.2013
https://ibb.co/jhMZ1qd nici nu se vede in poza....

#22
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Văd... picături de apă.
Eu zic să faci amiabila cu omul, el nu o va folosi, că nu o să strice vopseaua originală, la ce meseriași există, astfel scapi cu ,,fața curată ", știe și el că se poate trezi în zilele noastre cu un pointilism de toată frumusețea.

Ce mașină este cea albă?

Edited by crisstonne, 11 July 2022 - 01:11.


#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nici eu nu vad urma de impact. Pare a fi un BMW, ceva seria 3. Nu cred ca o sa isi revopseasca usa, bataie de cap, posibil sa nu iasa ca originala etc. Din moment ce nu se observa, o sa o lase asa. M-am uitat extrem de atent si nu observ nimic.

Edited by MembruAnonim, 11 July 2022 - 01:46.


#24
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postbritneysbitch, on 10 iulie 2022 - 21:21, said:



Ești un jurist desăvârșit. Numai bun de Astra sau City Asigurări ai fi. Oh, wait ...

Am inteles. Deci s-a pus in pericol participarea celorlalti participanti la trafic cand s-a deschis usa in timp ce masina era stationata intre alte 2 masini stationate.
Fuck Pisa si testul lor de kkt, ca noi suntem prea prosti sa intelegem o simpla conditionare si prea inganfati pt a ne putea depasi conditia de analfabeti (dpdv) functional.
(Pardon. "Analfabeti functionali", ca sa inteleaga toti gogomanii.)

#25
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013
E posibil sa ceara RCA pt despagubirea fara documente justificative. Firmele de asigurari iti ofera o astfel de despagubire, care e pt ei mai ieftina decat o reparatie in service.

Sigur nu va vopsi portiera doar pt asa ceva, dar va acea combustibilul asigurat pt jumatate de an cel puntin.

#26
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postcrisstonne, on 11 iulie 2022 - 01:06, said:

Văd... picături de apă.
Eu zic să faci amiabila cu omul, el nu o va folosi, că nu o să strice vopseaua originală, la ce meseriași există, astfel scapi cu ,,fața curată ", știe și el că se poate trezi în zilele noastre cu un pointilism de toată frumusețea.

Ce mașină este cea albă?

Ba ar folosi-o daca ar putea. Miza e sa ia niste bani de la asigurator pt reparatie in regie proprie.
Doar ca n-o sa-i dea nimeni nimic.

Simpla completare a amiabilei nu stabileste nici de partea cui e vinovatia si nici nu garanteaza despagubirea.

#27
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 24.02.2017
A mai fost un caz povestit tot de cineva aici pe forum daca nu ma insel.

Un tip (cu masina destul de scumpa si noua) mergea pe strada. In spate era un tiganus cu bicla.   Tipul cu masina pune frana (probabil ca sa evite ceva). Tiganusul nu e atent si intra cu bicla in stopul masinii pe care il fisureaza si chiar apare o mica gaura in el.
Se da jos omul, vorbeste cu tiganusul....  cum naiba sa te intelegi cu el ? A plecat in final si a ramas cu paguba. Punct.

#28
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,801
  • Înscris: 20.10.2015

View PostBogotta, on 11 iulie 2022 - 06:50, said:

A mai fost un caz povestit tot de cineva aici pe forum daca nu ma insel.

Un tip (cu masina destul de scumpa si noua) mergea pe strada. In spate era un tiganus cu bicla.   Tipul cu masina pune frana (probabil ca sa evite ceva). Tiganusul nu e atent si intra cu bicla in stopul masinii pe care il fisureaza si chiar apare o mica gaura in el.
Se da jos omul, vorbeste cu tiganusul....  cum naiba sa te intelegi cu el ? A plecat in final si a ramas cu paguba. Punct.

Si mie mi s-a intamplat cand am fost lovit din spate de o motocicleta.
Paguba €800.
Asta e.

View PostNox06, on 11 iulie 2022 - 00:22, said:

https://ibb.co/jhMZ1qd nici nu se vede in poza....
Asta e, nu-l baga in seama

#29
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,514
  • Înscris: 26.05.2022
Ce-mi place mie de astia care deschid usa ca bizonii apoi se fac ca ploua ca "ce, e doar un punct". Asta e, acum platesti!
Ce conteaza daca omul apoi isi vopseste sau nu masina, e treaba lui!

#30
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,801
  • Înscris: 20.10.2015
Cel mult te poate actiona in justitie, n-are treaba cu politia

Sau da-i 50 de lei

#31
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,864
  • Înscris: 30.11.2021
Aluia cu bicicleta ce dracu sa-i faci?
In schimb ala cu motocicleta, avea numere? Asigurare, discutam de cu totul altceva.

Bicicleta este cum ai zice de trotineta, trebuie sa-l tii pe ala pe loc pana vine politia. Si politia sa vina ca te-a lovit un tip cu bicicleta? Sigur este urgenta 112. Te cheama la sectie sa dai declaratie.
La motocileta este altceva, iei numerele, faci plangere.

Cat despre masina? Nu conteaza, s-a urcat la tine in masina, este raspunderea ta.
Tu si cu soferul cu BMW sunteti la mijloc, ai un prieten care ar trebui sa fie barbat, sa isi asume.
Nu sa te bage pe tine la inaintare ca asigurare.

Direct, am facut o belea, cat costa reparatia, hai sa o rezolvam.
Nu sa te lase pe tine sa intrebi pe forum, sa ai cumva pretentia ca noi sa iti zicem "Da ba dracu pe fraier, sa isi repare masina, este un punct!"
Ete ca nici eu nu suport lucrurile zgariate, frecate.

Cunosc persoane care pentru o mica crapatura inlocuiesc luneta, vorbim de crapatura mica, ca nu suporta ca masina lor sa fie zgariata, frecata, sa nu fie intr-o alta stare ca impecabila.

Trebuia sa zici si ce masina ai tu.

#32
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,801
  • Înscris: 20.10.2015

View PostMindArchitect, on 11 iulie 2022 - 08:14, said:

Aluia cu bicicleta ce dracu sa-i faci?
In schimb ala cu motocicleta, avea numere? Asigurare, discutam de cu totul altceva.

Avea, dar soseaua nu era deschisa circulatiei publice, asa ca.... mi-am luat-o, puteam cel mult sa actionez in curte...

#33
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002

View PostMindArchitect, on 11 iulie 2022 - 08:14, said:

..
Cunosc persoane care pentru o mica crapatura inlocuiesc luneta, vorbim de crapatura mica, ca nu suporta ca masina lor sa fie zgariata, frecata, sa nu fie intr-o alta stare ca impecabila.
.

Cunosc si eu din astia, dusi cu pluta rau de tot, o carte sau o inghetata nu ar cumpara copilului dar la vopsit usa ca a aparut o zgarietura vizibila doar cu lupa sunt primii la service.

#34
Nox06

Nox06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 28.11.2013
Am rezolvat am facut amiabila nu avea nici un punct de vopsea doar putin infundata tabla https://ibb.co/3vPnHMn

#35
seck

seck

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 28.03.2007
Pentru cei care cred ca o astfel de dauna nu este acoperita de RCA.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I2lzgvLeMo8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deci amiabila , esti raspunzator si daca alt pasager a cauzat incidentul.
Faptul ca ala isi trage banii pentru el este problema lui.

#36
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007

View PostNox06, on 10 iulie 2022 - 20:34, said:

Salut am avut un mic incident in parcare la mall, am parcat intre 2 masini si un pasager din spate dreapta a dat cu portiera in masina de langa

Autor,data viitoare lasa pasagerii sa coboare inainte de a parca intre doua masini.Iti ia cateva secunde treaba asta.Apoi o poti baga in parcare.La plecare fa la fel:iesi cu masina din parcare,cat sa se poata deschide usile in siguranta,apoi urca linistit pasagerii.Multi pasagri indiferent de varsta,nu stiu sa deschida o usa la masina.Facand asta,nu mai ai bataie de cap cu alti soferi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate