Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Seat Leon vs Volvo V40 vs BMW 120

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Pe preturile din reteaua de asistenta Volvo.Verifica intai la noi,ca e mai la indemina.Apoi daca ai ocazia vezi si in alte tari.

#20
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Ai Volvo? Prieteni cu Volvo? Estei fan comunitatea Volvo?

#21
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Da.Da.Nu.

#22
Theodor69

Theodor69

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.01.2021
Am înțeles , preturi de întreținere foarte mari la Volvo. Haideți să schimbăm placa , nu despre Volvo e acest topic. Am prieten cu Volvo , știu prețul de întreținere. Eram curios daca e și justificat , daca oferă ceva peste concurenta acest model astfel încât să merite banii in plus la mentenanță.

#23
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022

View PostTheodor69, on 10 iulie 2022 - 12:27, said:

Am înțeles , preturi de întreținere foarte mari la Volvo. Haideți să schimbăm placa , nu despre Volvo e acest topic. Am prieten cu Volvo , știu prețul de întreținere. Eram curios daca e și justificat , daca oferă ceva peste concurenta acest model astfel încât să merite banii in plus la mentenanță.
Daca ma intrebi pe mine,pretul la manopera afara e in linie cu alte marci.Doar la noi pentru ca populatia e de calitate modesta,pretul la manopera e foarte mare,pentru ca pretul pieselor originale e mare(in toata lumea).Si romanul,pus pe japca,zice,daca prostul cu Volvo are bani de piese originale,pai sa aiba bani si de manopera majorata,ca asa vrea muschiul meu.

#24
Theodor69

Theodor69

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.01.2021

View PostMelteanu, on 10 iulie 2022 - 12:32, said:


Daca ma intrebi pe mine,pretul la manopera afara e in linie cu alte marci.Doar la noi pentru ca populatia e de calitate modesta,pretul la manopera e foarte mare,pentru ca pretul pieselor originale e mare(in toata lumea).Si romanul,pus pe japca,zice,daca prostul cu Volvo are bani de piese originale,pai sa aiba bani si de manopera majorata,ca asa vrea muschiul meu.


Cel mai probabil asta e mentalitatea lor.

#25
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Inca aveti unii mentalitatea aia din anii 2000, in care spuneati ca o revizie la diesel e mult mai scumpa decat la benzina Posted Image

#26
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Nu vorbim de revizii ci de intretinere,mai exact cutii automate si costuri iminente unei avarii.Un motor stricat se remediaza defectiunea,sau eventual se schimba,dar si o cutie de viteze automata are costuri mari.

Edited by Melteanu, 10 July 2022 - 17:10.


#27
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,253
  • Înscris: 24.06.2006

View PostTheodor69, on 10 iulie 2022 - 12:27, said:

Eram curios daca e și justificat , daca oferă ceva peste concurenta acest model astfel încât să merite banii in plus la mentenanță.
nu

View Postalexandrualexww2, on 10 iulie 2022 - 08:00, said:

Bai nene...o data la 5-7 ani intretinerea unei automate te costa 1500 de lei MAXIM cu aparat ravenol sa-i faci uleiul cu flush si te tine inca un deceniu cu garantia lucrarii.
depinde cati km faci in aia 7 ani, ca daca-s multi, cresc si sansele de-un valve body

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate