Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Vigneta Bulgaria

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Miller034

Miller034

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 22.08.2020
Salutare!

Pe data de 18.07 o sa plec in Bulagria la mare, si as vrea sa-mi spuneti cei care ati mai fost, de unde va luati vigneta? Am inteles ca se poate lua imediat de dupa vama sau online. Stiti ceva siteuri ok pentru vigneta?

Multumesc

#2
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,141
  • Înscris: 19.05.2005
Eu de aici am cumparat:  https://www.bgtoll.b...eta-electronica

Site-ul oficial, il gasesti si pe mae.ro

#3
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
Ptr. Ro-vinietă există un site care ia cu 60 de lei mai mult: https://digitale-vig.../ro/shop/masina faţă de
https://e-rovinieta.ro/ro/rovinieta/1
Sursa: https://www.hotnews....ri-mai-mari.htm
Dacă o vrei online, să ai grijă să nu fie și ptr. Bg-vinietă astfel de site-uri.

Edited by Mircel, 09 July 2022 - 10:32.


#4
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 05.06.2006
bgtoll e sfânt.

#5
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 12.09.2015
Doar bgtoll.Online cu cardul.Nu te complica.Ia Vigneta online cu cateva zile inainte sa pleci poate dura putin pana se inregistreaza in sistem.Eu o platesc cu 2 sau o saptamana inainte de plecare.Primesti dovada platii pe mail.O printezi,o bagi in topedou ,la drum si vacanta placutaPosted Image

Edited by PiticVerde, 09 July 2022 - 12:25.


#6
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
bgtoll.bg
Si aia "de dupa vama" tot online o fac. Adauga si ei un mic comision si tu ceva bani si timp pierdut. Fa cum spun colegii si cumpara de pe siteul "CNAIR" Bulgaresc.

#7
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,865
  • Înscris: 16.04.2007

View PostPiticVerde, on 09 iulie 2022 - 12:24, said:

Doar bgtoll.Online cu cardul.Nu te complica.Ia Vigneta online cu cateva zile inainte sa pleci poate dura putin pana se inregistreaza in sistem.Eu o platesc cu 2 sau o saptamana inainte de plecare.Primesti dovada platii pe mail.O printezi,o bagi in topedou ,la drum si vacanta placutaPosted Image
Nu e nevoie sa printezi vigneta.

   OARE TREBUIE OBLIGATORIU SĂ AM LA MINE COPIA PE HÂRTIE, CARE DOVEDEȘTE CUMPĂRAREA VINIETEI ELECTRONICE?

Certificarea plății taxei de vinietă se efectuează de către organele de control relevante, verificând existența unei viniete electronice valabile generate în mod corespunzător în sistemul electronic, conform Legii rutiere art. 10a (5), precum utilizatorii nu sunt obligați în caz de control să prezinte vinietă electronică emisă sau dovezi de plată efectuată.

sursa: https://www.bgtoll.b...i-si-raspunsuri

#8
Miller034

Miller034

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 22.08.2020
Multumesc baieti. Cu cate zile recomandati sa o fac inainte ? Pot selecta si data de cand sa fie valabila ?

#9
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 02.11.2009

View PostMiller034, on 10 iulie 2022 - 19:38, said:

Multumesc baieti. Cu cate zile recomandati sa o fac inainte ? Pot selecta si data de cand sa fie valabila ?

Trei-patru zile inainte, sa ai timp sa primesti pe mail confirmarea de plata. Da, poti selecta data de cand sa fie valabila cu pana la 30 de zile inainte de plecare

Edited by mihaistoian, 10 July 2022 - 21:18.


#10
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
Daca nu primesti nimic pe mail nu e nicio problema. Important e sa apari in sistem, poti face oricand o verificare in sistem, pe site-ul bgtoll. Atentie sa introduci corect tara si nr masinii.

#11
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022

View PostMiller034, on 10 iulie 2022 - 19:38, said:

Multumesc baieti. Cu cate zile recomandati sa o fac inainte ? Pot selecta si data de cand sa fie valabila ?

Instaleaza aplicatia bgtoll si o poti face chiar cand stai la coada la granita daca vrei sau mai bine inainte, cu selectarea datei pe care o doresti.

#12
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008
Nu e nevoie de aplicatie. Eu mereu am luat-o de pe telefon si am primit confirmare pe e-mail imediat. Nu zic ca nu exista cazuri in care confirmarea intarzie, important e (cum a zis mdt) sa verifici dupa daca apari in sistem.

#13
Miller034

Miller034

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 22.08.2020
Unde pot verifica daca apar in sistem? Tot pe siteul de pe care fac vigneta?

#14
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008
Da.
Daca deschizi link-ul vei vedea ca ai 2 optiuni:cumpara vinieta si verifica vinieta

#15
Miller034

Miller034

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 22.08.2020
Multumesc pentru ajutor baieti.

#16
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
Salut!
Care este nr. de inregistrare?

Attached Files


Edited by ekoly, 25 July 2022 - 13:47.


#17
callatis06

callatis06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 26.01.2007
Numarul de inmatriculare al masinii pentru care vrei vignieta, de forma CT00ABC, fără spații.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate