Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

15 lei paharul de bere pe litoral

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#73
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postedy_wheazel, on 07 iulie 2022 - 20:16, said:

Apoi, nu stiu cum fac unii omleta in camera de hotel. Daca ai inchiriat un apartament, atunci da. Pe de alta parte, daca tot sunt la mare parca as manca si ceva pește sau ceva mai de-a locului, imposibil sa nu fie un restaurant decent.
Vorbesc doar de mine , de obicei inchiriez un apartament...sau mai des o casuta mica...PE TOATA ca sa am un minim de liniste . Si mai des , merg cu corturi , da merg cu minim 2 . Poti si in camera de hotel daca ai balcon si un arzator mic...cu vesela de voiaj performanta .
Daca vreau peste , merg la cherhanale care prepara peste proaspat...pe care il vad ca traieste inainte de gatire , nu la restaurante care prepara peste congelatPosted Image ! Si la preturi de bun simt !

Edited by Alltrack, 07 July 2022 - 20:30.


#74
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

View PostAlltrack, on 07 iulie 2022 - 20:29, said:

Poti si in camera de hotel daca ai balcon si un arzator mic...cu vesela de voiaj performanta .

Jur ca n-am auzit pe nimeni sa faca asa ceva.

Quote

de obicei inchiriez un apartament...sau mai des o casuta mica...PE TOATA ca sa am un minim de liniste . Si mai des , merg cu corturi

Asta-i altceva.

Quote

Daca vreau peste , merg la cherhanale care prepara peste proaspat...pe care il vad ca traieste inainte de gatire , nu la restaurante care prepara peste congelatPosted Image !

Cherhana, restaurant, ai prins ideea.

#75
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Fiecare ce prefera , fiecare e sef pe banii lui ! Eu am zis doar o opinie personala , respect deciziile fiecaruia !
Nu trebuie sa placa altora ce imi place mie !

#76
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022

View Poststrongsss, on 07 iulie 2022 - 18:08, said:

si, ca sa fiu in topic
concediu e pentru vazut lucruri, nu pentru lenevit pe plaja.

View Postraducut123, on 07 iulie 2022 - 20:05, said:

Te contrazic: concediul e de preferat sa lenevesti pe o plaja din Grecia....ce dracu sa cauti in mamaia sau mai rau eforie?

Completez: amandoi aveti dreptate, daca esti pensionar sau nascut obosit.

Din concediu de la mare nu te intorci odihnit, te intorci simbata ca sa poti dormi duminica toata ziua.

#77
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Evident.
Mi-e dor sa ma duc cu cortu'. Cred ca m-am lenevit.

#78
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Doar timpul e scump la mare. Restul, ce e scump, e scump pentru gusterii dresati sa faca cum se face.
Evident ca nu vei da 15 lei pe o bere daca nu esti guster. Ca nu dureaza 2 ore sa o "produci".


#79
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,553
  • Înscris: 07.02.2003

View Postedy_wheazel, on 07 iulie 2022 - 20:16, said:

Apoi, nu stiu cum fac unii omleta in camera de hotel. Daca ai inchiriat un apartament, atunci da.
Merge la orice camera, e simplu, uite cum am facut eu cand fiu-meu era bebe mic si nu manca nimic de la restaurant... se scoate din bagaj plita pe inductie si tigaia portabila compatibila, tacamuri deasemenea, daca ai uitat sa le iei cauti prin chiocuri si gasesti. Sotia aducea si o oala mica, mergea la supermag-ul local lua ce avea nevoie si ii facea inclusiv supa.

Edited by andreic, 07 July 2022 - 23:51.


#80
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View Postmirc2003, on 07 iulie 2022 - 14:39, said:

...
M-am intors luni de la mare, Vama Veche, mai putina lume fata de anul trecut....
anul trecut am dat 400lei/nopte in vama fix in plaja.
anu asta e 1200lei noapte.
acu 2 ani am fost in franta in delegatie. fix in plaja 1000e/luna 3 camere cu tera imensa, aldi la 300m, lidl la 1.5km, u la 200m, plaja...din terasa. ai voie cu catelu, nisp fin se zici ca-i sintetic.
si noaptea LINISTEEEEE, ma rog exceptand valurile.

Edited by arg, 08 July 2022 - 00:04.


#81
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

View Postedy_wheazel, on 07 iulie 2022 - 20:32, said:

Jur ca n-am auzit pe nimeni sa faca asa ceva.

Nu te uiți la știri, arată cazuri în fiecare an.
Ciorbică și tocăniță, făcute în cameră, de împut ăia tot hotelul, de o 🌟 🤭

Bine, nu cred că este cazul colegului, el spune despre altceva probabil.

#82
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Pentri orice concediu avem la noi un kit mic de bucatarioara (gentuta), fierbator, doua pahare, boluri si farfurioare de voiaj plus cafea, zahar, doua bricege multifunctionale, servetele si pungi de gunoi. Chiar si cu mic dejun inclus la Hotel Amiral 4* in Mamaia le-am avut la noi, prefer cafeaua facuta de mine si bauta pe balcon imediat ce am facut ochi, nu de la dozator in compania celorlalti turisti in restaurant.

#83
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,067
  • Înscris: 17.01.2012

View Postcarturarulobosit, on 07 iulie 2022 - 15:34, said:

Eu ma duc pe plaja in Italia cu tot tacamul, umbrela mare, sezlonguri, scaune, lada frigorifica, mancare la caserola etc.
Doar in romanistan e o rusine sa faci asa ceva, chiar daca esti rupt in fund

nu nene, nu neapărat de rușine, ci de palpitanta întâlnire cu „paznicii” zonelor cu șezlonguri de-nchiriat :(
merg în mamaia nord cam de 3...4x/sezon câte o zi (CO-ul îl fac la turci din 2010 :) )
îmi pun șezlongul (de fapt semi șezlong, că nu am timp să dorm acolo...) în zona de 5 metri, liberă prin lege, între zona cu chirie și mare
întotdeauna apar forțoșii să-mi zică că e interzis
întotdeauna le arăt telefonul care are format 112 :P

cam de-aia e greu la noi să mergi „pe cont propriu”

iar dacă vreau să-nchiriez loc de bronzat, mi se atrage atenția că nu am voie cu băutură în lada frigorifică...

#84
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,237
  • Înscris: 27.10.2007
am spus: week end!  2 week-enduri pe an, nu e mult.
nu pot sta mai mult de 3 zile intr-un loc, as face psoriazis sa stau 6-7 zile pe o plaja.

View Postraducut123, on 07 iulie 2022 - 20:05, said:

Te contrazic: concediul e de preferat sa lenevesti pe o plaja din Grecia....ce dracu sa cauti in mamaia sau mai rau eforie?


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate