Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Passat CC auto-hold

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Freeps

Freeps

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 04.02.2014
Salutare! Recent am cumparat un Passat CC din 2010, Euro 5, 2.0 TDI 103Kw, 4motion si nu functioneaza auto-hold. Nu-mi apare functia in meniul masinii si cand am luminile aprinse, butonul de auto-hold este stins. Cel de la care am luat masina a scos centura din soft. Stiu ca daca n-ai centura nu functioneaza si ma gandesc sa fie de acolo problema.
Inca o problema... Masina are xenon adaptiv si mi-am luat noaptea trecuta numai flash-uri de la ceilalti participanti la trafic. Am fost azi dimineata la o statie ITP sa reglez farurile si mi-au spus ca cel din stanga batea foarte tare spre partea stanga si l-au dat in dreapta cat au putut, da' inca nu e drept cum trebuie si ca am avut functia UK in soft si au dezactivat ei. Au spus ca lupa sta bine si se regleaza singure foarte bine. De la ce ar putea fi? Va multumesc frumos!

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,365
  • Înscris: 30.08.2006
Si eu am dezactivat alerta la centura dar auto-holdul merge fara probleme. Auto-holdul se activeaza cu contactul pus si piciorul pe frana, din ce-mi amintesc, ca nu am mai umblat la el de ceva ani.
La acel Passat s-au facut modificari extreme. Calculatorul care controleaza luminile e de pe versiunea UK, la fel si farurile tot pentru versiunea cu volan pe dreapta. A avut o dauna frontala si s-a montat ce era mai ieftin doar pentru vanzare.

Edited by Leo2006, 07 July 2022 - 11:39.


#3
Freeps

Freeps

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 04.02.2014

 Leo2006, on 07 iulie 2022 - 11:35, said:

Si eu am dezactivat alerta la centura dar auto-holdul merge fara probleme. Auto-holdul se activeaza cu contactul pus si piciorul pe frana, din ce-mi amintesc, ca nu am mai umblat la el de ceva ani.
La acel Passat s-au facut modificari extreme. Calculatorul care controleaza luminile e de pe versiunea UK, la fel si farurile tot pentru versiunea cu volan pe dreapta. A avut o dauna frontala si s-a montat ce era mai ieftin doar pentru vanzare.
Pffaileu, m-ai rupt cu informatia asta. :)) Sper doar ca a avut o dauna mica, daca ar fi asa.

#4
Freeps

Freeps

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 04.02.2014
Am uitat sa specific, la mine nu apare martorul de centura in bord deloc, nici macar cand pun contactul.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,822
  • Înscris: 06.01.2008

 Freeps, on 07 iulie 2022 - 11:50, said:

Pffaileu, m-ai rupt cu informatia asta. Posted Image) Sper doar ca a avut o dauna mica, daca ar fi asa.
Verifica pe carvertical, poate apare acolo raportul de dauna.

 Freeps, on 07 iulie 2022 - 12:36, said:

Am uitat sa specific, la mine nu apare martorul de centura in bord deloc, nici macar cand pun contactul.
Probabil e dezactivat de tot, ca sa nu vezi ca are probleme. Ma mir ca totusi iti afiseaza alte informatii in bord, la ce dauna e posibil sa fi avut masina.

Edited by Hider141, 07 July 2022 - 13:10.


#6
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,242
  • Înscris: 24.02.2017
Pana sa platesti rapoarte pe Carvertical, poti arunca o privire si aici:  https://pro.rarom.ro...ar_vehicul.aspx

#7
Freeps

Freeps

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 04.02.2014

 Bogotta, on 07 iulie 2022 - 14:09, said:

Pana sa platesti rapoarte pe Carvertical, poti arunca o privire si aici:  https://pro.rarom.ro...ar_vehicul.aspx
Am verificat si este totul in regula.
O sa-mi comand un cablu pentru diagnoza ca am nevoie si la cealalta masina si o sa vad ce este cu softul. Masina se comporta foarte bine, aseara si-a facut regenerare filtrul de particule, consumul este ok, acceleratia buna... Acum sa vad ce spune softul.
Farul de pe partea stanga este de anglia, aparent.

Edited by Freeps, 07 July 2022 - 15:36.


#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
In mod normal, apesi pe buton si iti apare in bord un martor cu verde (cel putin asa e la golf).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate