Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Alopecie?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
AlexandraRadu1

AlexandraRadu1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.07.2022
Am 30 ani si portiuni de goluri de par in cap. Nu se vad rau pt ca stiu sa le acopar. Am pus o poza sa vedeti cum arata aproximativ. Ce pot face? Am luat forcapil 6 luni dar nu am observat mari schimbari. Tatal meu are chelie, a inceput sa ii cada parul de la 30 de ani.

Attached Files

  • Attached File  Poza.jpg   70.69K   130 downloads


#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,163
  • Înscris: 13.03.2017
Pai madam Jada Pinkett Smith poarta peruca Posted Image
Adica - are cateva milioane de dolari si ... n-a reusit sa rezolve problema
Cam asta poti face si tu
Sa te obisnuiesti cu ideea unei peruci

#3
MikeSpike

MikeSpike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,476
  • Înscris: 22.01.2015
Sau ,,o arzi,, Sinnead O,Connor,,     .  Nu ai saa ma crezi,dar saant multe fete/femei care merg la ,,piele,,.  Si le mai stau si bine. Si sant mai ,,intrigante,, la o shueta!     PS.  fi impacata cu tine. Si mie mi-au plecat ,,pletele ,,la 21 ani.

#4
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,806
  • Înscris: 09.12.2012
Du-te si fa un set de analize de sange, si cere verificarea estrogenului, testosteronului,si a progesteronului, pe langa astea , mai verifica si TSH-ul, cu una din ele sigur ai vreo problema .

Caderea parului la femei inseamna dezechilibru hormonal in majoritatea cazurilor , doar barbati chelesc de la DHT, faptul ca taica tau avea chelie nu are legatura cu tine , mai ales daca esti femeie.

#5
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,543
  • Înscris: 10.01.2012
primul pas este verificarea a ce se intampla pe intestin, de acolo incep bolile. Adică ce alimente intretin permeabilizarea intestinală, care influențează negativ microbiomul samd.
Aici am scris despre biofilmuri.
Mai este o abordare privind metalele grele, sau deficitul de zinc.
EDIT
Forkapil include zinc, dar s-ar putea să fie nevoie de doze mari. Iar dacă cineva chiar începe cu astfel de doze, trebuie alternate cu cele de cupru.
Deci ar putea fi utile niște analize.

Edited by NelsonMandela, 07 July 2022 - 14:04.


#6
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,166
  • Înscris: 29.07.2013
Trolii si-au primit recompensa.
Daca mai sunt amatori ...

#7
AlexandraRadu1

AlexandraRadu1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.07.2022
Poza este pusa ca model! Uita-te cu atentie, sunt zone de par lipsa la nivelul tamplelor. Nu cred ca are mustata, sunt umbrele care au cazut aiurea in poza.

#8
AlexandraRadu1

AlexandraRadu1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.07.2022
Multumesc celor care au raspuns la subiect!

#9
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,412
  • Înscris: 26.01.2010

View PostDianaXO, on 07 iulie 2022 - 13:39, said:

Du-te si fa un set de analize de sange, si cere verificarea estrogenului, testosteronului,si a progesteronului, pe langa astea , mai verifica si TSH-ul, cu una din ele sigur ai vreo problema .

Caderea parului la femei inseamna dezechilibru hormonal in majoritatea cazurilor , doar barbati chelesc de la DHT, faptul ca taica tau avea chelie nu are legatura cu tine , mai ales daca esti femeie.

Stres , am avut alopecie aerata la 25 de ani si a fost cauzata de stres. Am avut ditamai chelia la spate , norocul cu parul lung ca am reusit sa o acopar si nu se vedea cu ochiul liber.
Revalid pastile au ajutat la mine si pe vremea aia erau cele mai ieftine de pe piata. Am fost la 5 dermatologi pana s-a gasit unu sa-mi dea Revalidul. Majoritatea au inceput cu Vichy , Ducray si toata gama de produse cat mai scumpe.

#10
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,654
  • Înscris: 30.10.2009
Îți răspund doar la asta - te grăbești să tragi concluzii și nu e ok:

View PostNoua_pe_site, on 07 iulie 2022 - 16:52, said:

Ai un trol care a facut profilul azi , a pus o poza cu o chinezoaica mustacioasa care NU are nici o urma de alopecie si in loc sa stergi topicul  

De ce să-l șteargă? E în regulă topicul, eu i l-am aprobat după ce am căutat să văd ce-i cu poza. E a unui articol care se numește What Causes Hair Loss? și a ales-o, din ce scrie, pentru că e apropiată de ce i se întâmplă ei.

#11
mariamarchlove

mariamarchlove

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 09.05.2022
Mai bine consultați un tricolog bun

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate