Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Livrare Hyundai i30 2022 cu DCT

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
alexanrusso

alexanrusso

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 02.12.2016
Am un prieten asteapta un Sandero stepway din mai.... comandat in ianuarie....
Deci suntem in iulie, nu?

#20
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,966
  • Înscris: 06.04.2007
O sa-l primeasca probabil pe la sfarsitu anului, valabil si la initiator.

Treaba e ca pe parcursul productiei apar fel de fel de probleme de aprovizionare.
Azi nu mai au senzori pt scaunele incalzite desi comenzile la reper/senzor sunt facute din timp.
Maine raman fara jante, da, fara jante.
Poimaine nu mai au ceasurile de bord...si la cate piese sunt pe o masina...e trist rau

Cei care au primit masina comandata in cateva luni au fost foarte norocosi, s-au aliniat toate planetele in asa fel incat configurarea aleasa s-a potrivit cu piesele avute pe stoc.

La Dacia m-a felicitat agentu ca n-am pus scaune incalzite, ca e problema cu senzorii, ca desigur se remediaza, da' nu se stie cand..
Apoi ca si la jante au fo cateva sapt cand au ramas fara, la alea de aliaj.

#21
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 30.08.2006
Majoritatea producatorilor din industria auto incep din toamna sa schimbe liniile de productie pentru noul model.Foarte posibil ca prin noiembrie sa-ti propuna noul model cu 20% mai scump. Parca mai era cineva cu aceiasi problema si tot full option. In industria auto lipseste standardizarea echipamentelor electronice. Cate versiuni atatea calculatoare de portiera si exemplele sunt multe.

Edited by Leo2006, 06 July 2022 - 18:15.


#22
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 30.08.2006

View Postremvirg, on 06 iulie 2022 - 16:55, said:

https://auto-expert....300-si-lexus-lx
Dacă-ți comandai LC primeai 5 ani termen.
In timp ce tu primesti o masina cu o uzura morala de 5 ani, altii vand la jumatate de pret chiar versiunea pe care ai asteptat atati ani. Deja ajungi sa conduci o masina veche cu 2 generatii in urma. E ca si cum ai luat-o dintr-un magazin de outlet. Cumpararea unei masini cu termen de livrare incert este ca si o investitie in criptomonede.

Edited by Leo2006, 06 July 2022 - 18:36.


#23
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View Postfmarius0895, on 06 iulie 2022 - 16:11, said:

Salut,
In ianuarie am comandat un i30 1.5 T-GDI, DCT, in echipare Exclusive si dupa 6 luni de asteptare dealerul nu e in stare sa-mi ofere un termen de livrare, desi termenul initial era mai, apoi iunie, iar acum nu se stie nimic.
Eram curios daca a mai comandat cineva o configuratie cu cutie automata si daca are ceva vesti despre masina.
Din ce am inteles problema e doar la cele cu DCT, cele cu cutiile manuale par a se livra relativ rapid.

Nu vreau să te necăjesc, nici să-ți stric seara... Sper din tot sufletul să nu te pască așa ceva: https://forum.softpe...tre-care-si-eu/

#24
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,527
  • Înscris: 11.03.2006

View Postfmarius0895, on 06 iulie 2022 - 16:11, said:

Salut,
In ianuarie am comandat un i30 1.5 T-GDI, DCT, in echipare Exclusive si dupa 6 luni de asteptare dealerul nu e in stare sa-mi ofere un termen de livrare, desi termenul initial era mai, apoi iunie, iar acum nu se stie nimic.
Eram curios daca a mai comandat cineva o configuratie cu cutie automata si daca are ceva vesti despre masina.
Din ce am inteles problema e doar la cele cu DCT, cele cu cutiile manuale par a se livra relativ rapid.

Am asteptat 9 luni o Kona cu cutie manuala. Am trimis si un mail la fabrica la un moment dat, ca aveam impresia ca ma abureste dealerul.Posted Image Nu cred ca datorita lui, dar imediat dupa a plecat masina.

Edited by cumparator, 06 July 2022 - 20:20.


#25
fmarius0895

fmarius0895

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 16.04.2019

View Post_R_A_D_U, on 06 iulie 2022 - 20:10, said:



Nu vreau să te necăjesc, nici să-ți stric seara... Sper din tot sufletul să nu te pască așa ceva: https://forum.softpe...tre-care-si-eu/
Sper sa nu se intample asta 🤞

#26
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010

View Post_R_A_D_U, on 06 iulie 2022 - 20:10, said:

Nu vreau să te necăjesc, nici să-ți stric seara... Sper din tot sufletul să nu te pască așa ceva: https://forum.softpe...tre-care-si-eu/
Chiar asa
Initiator, cat a costat masina cand ai dat comanda si cat costa acum? Posted Image

#27
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Am avut varianta unui i 20 la inceputul anului (ianuarie) dar mi-au spus clar ca nu am sanse sa-l primesc pana la sfarsitul anului asa ca am ales alta marca cu model pe stoc.

#28
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,631
  • Înscris: 22.03.2007
Am avut șansa să merg câteva zile în Seoul, cu serviciul. Am stat la masă cu un director de vânzări de la un mare dealer auto de la ei. Mi-a spus că blocajul datorat Covdiului din China și războiul din Ucraina au mărit termenele de livrare la cel puțin 1,5 ani pentru modelele Hyundai, Kia și SsangYong, produse în Coreea de Sud. Probabil că și în Europa sunt probleme. Spunea omul că la mărcile de lux deja nu mai pot estima o dată de livrare. Toată Coreea de Sud depinde de China, am dedus din discuția cu directorul că piesele auto pentru H&K sunt de fapt produse în China. Apropos, o revizie simplă la ei (obligatorie la 6 luni sau 10.000 de km) costă maxim 80 de euro. În medie, coreenii nu țin mai mult de 3 ani o mașină nouă. Când i-am spus că în Europa, Hyundai are 5 ani garanție a râs, dar nu a vrut să-mi spună cât oferă ei în Coreea, fiecare dealer oferă garanție cum și cât consideră. Benzina, cam 7,5 lei în banii noștri.

#29
fmarius0895

fmarius0895

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 16.04.2019

View Postccf_cristi, on 06 iulie 2022 - 21:38, said:

Chiar asa
Initiator, cat a costat masina cand ai dat comanda si cat costa acum? Posted Image
Cand am dat comanda masina costa 21600, acum nu stiu ca nu mai sunt preturile disponibile pe site.

#30
dizzy88

dizzy88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 25.08.2008
tot atat costa si-acum

#31
fmarius0895

fmarius0895

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 16.04.2019

View Postdizzy88, on 07 iulie 2022 - 08:28, said:

tot atat costa si-acum
Ar fi frumos, dar nu prea cred, de ex Kia Ceed s-a scumpit fata de momentul in care m fost la dealer cu 2000 de euro, m-a refer la configuratia aleasa de mine.

#32
dizzy88

dizzy88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 25.08.2008
21.618 € cu 2 rable incluse
24.651 € pret de lista
cum crezi

#33
ulmenteric

ulmenteric

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.05.2022

View PostDitian, on 06 iulie 2022 - 22:05, said:

Am avut varianta unui i 20 la inceputul anului (ianuarie) dar mi-au spus clar ca nu am sanse sa-l primesc pana la sfarsitul anului asa ca am ales alta marca cu model pe stoc.

Salut , nu ai primit nici macar ID-ul de fabrica ?

#34
ulmenteric

ulmenteric

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.05.2022
Am un i20 led line dct hybrid comandat in ianuarie 2022 .

Am primit ID-ul de fabrica pe 10 Aprilie , stiti cumva daca va mai fi livrata ?

Nu ma intereseaza termenul , doar daca va mai fi livrata .

Am inteles ca pe i20mild hybrid nu se mai pot da comenzi noi ….

#35
RomanianAngel

RomanianAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,313
  • Înscris: 03.01.2009
Si eu am comandat un i20 led line DCT la inceput de martie. A fost comandata in ideea in care dealerul a spus ca deja e in productie, avea 2 modele cu 2 culori din care sa alegem. Pana acum am primit doar informatia ca va fi livrata probabil "in vara" si ca au inceput sa apara VIN-uri la masini comandate in perioada respectiva.

#36
ulmenteric

ulmenteric

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.05.2022

View PostRomanianAngel, on 07 iulie 2022 - 14:41, said:

Si eu am comandat un i20 led line DCT la inceput de martie. A fost comandata in ideea in care dealerul a spus ca deja e in productie, avea 2 modele cu 2 culori din care sa alegem. Pana acum am primit doar informatia ca va fi livrata probabil "in vara" si ca au inceput sa apara VIN-uri la masini comandate in perioada respectiva.
Ma poti tine la curent pls ?

Este mild hybrid ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate