Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Transmitere Index ENEL

Tradiția impodobiri bradului...

R.I.P avocatul31
 Plutitor cu temporizator

Lacuit la temperaturi scazute

Network Signal Guru

Cum se monteaza obiectul asta?
 Curent AC produs de alternator

GDPR | Algoritm computer vision p...

Elveția ia in considerare in...

Windows Defender recuperare
 Hackintosh Ryzen 5600g fara placa...

Cum izolez acest fir?

rtorrent - scripting

TV LG 49UB850V-ZD, musculita in e...

Ca PFA eu platesc cu 4% mai mult impozit ca un SRL?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

RedDev

RedDev

Active Member

• Grup: Members
Ce deduceri?

neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

Guru Member

• Grup: Senior Members
Cheltuieli deductibile.

GlCA_Contras

GlCA_Contras

Master Mind

View PostRedDev, on 08 septembrie 2022 - 21:43, said:

Ce deduceri?
Adica sa nu-ti ia statu toti banii... ca ai si cheltuieli la veniturile alea . Se vede ca nu ai contabil, poate nici PFA :)

RedDev

RedDev

Active Member

Cea mai mare greseala pentru mine e sa faci deduceri. Mai bine platesc impozitul ala 10% intreg si nu am parte de vizite de la ANAF (cum nu am avut niciodata in aproape 15 ani).

Cum era cu aia care si-au pus curentul si internet-ul pe firma? S-au trezit cu impozit pe cladire de 4.000 de lei (de la 100) ca cica e imobil nerezidential. (https://republica.ro...ate-de-impozite)

Si apoi erai pus sa cauti un "evaluator" care sa-ti imparta apartamentul in zona rezidentiala si zona nerezidentiala. Eu am scapat, dar stiu ca curgeau apele pe mine cand eram la Primarie sa platesc impozitul.

GlCA_Contras

GlCA_Contras

Master Mind

Tu esti pe boierie, deci nu ai nevoie de contabil... Posted Image

Probabil ca platesti dublu fata de aia care au contabil, dar nu e problema boss... fiecare cum il duce intelectul ;)

RedDev

RedDev

Active Member

Sunt boier. Nu cunosc pe nimeni care lucreaza la ANAF si nici nu intentionez. Si sper ca amenzile si controalele sa ramana la valoarea curenta: zero.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate