Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Rasina statie/aparat dedurizare

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
roPopa

roPopa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 21.01.2011
Salutare
Am acasa un aparat/statie de dedurizare folosit de vreo 5-6-7 ani.

Doresc sa ii chem pe cei de la care am cumparat-o la o "revizie"(schimbat filtru de ala grosier, schimbat lampa UV etc, filtre osmoza si altele).

Ma tot intreb daca rasina care din cunostintele mele face dedurizarea mai e "buna". Ea se strica in timp?
Ar trebui inlocuita?
Se poate testa in vre-un fel?

Nu doresc sa intreb astfel de lucruri la firma respectiva din dorinta de a ma informa anterior. Pe principiul "un vanzator va vrea sa-ti vanda ceva indiferent daca ai sau nu nevoie".

Va rog daca aveti cunostinte sa ma luminati.
Multumesc

#2
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,144
  • Înscris: 09.01.2008
Rasina aia se "consuma" in sensul in care isi pierde proprietatea de a face schimbul de ioni. Teoretic se intampla asta pe la 8-10 ani de utilizare normala (adica statie dimensionata corect). Eu am de 10 ani si nu sunt semne de oboseala. Oboseala/consumarea se vede in cresterea duritatii apei tratate. Sunt teste rapide pt asta.

#3
roPopa

roPopa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 21.01.2011
multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate