Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

recomandare service Citroen

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Suselin

Suselin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 17.06.2011
Va salut,
Caut un service serios (sa stie de problemele auto specifice), zona Bucuresti - Titan. Evit reprezentanta auto.  Recomandari doar din experienta personala, daca se poate.
Citroen C5 berlina , an 2011

Multumesc

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,146
  • Înscris: 07.02.2003
Neortic Motors, e dealer nu reprezentanta, lucreaza fain si numai cu originale, acolo fac reviziile si eventualele garantii daca va fi cazul, stiu masinile surub cu surub. Sos Pipera 48.

Edited by andreic, 05 July 2022 - 09:53.


#3
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 02.06.2021
Cei mai ok in cazul Citroen si daca iti permiti un drum pana la Ploiesti sunt totcitroen sau ceva de genul. Mihai Stan e cel care are service.ul si am doar cuvinte de lauda la adresa lui.
Mai era garajul francez parca, pe cutitul de argint, am avut experiente ok si cu ei, dar nu stiu daca informatiile de mai sus sunt inca de actualitate, nu mai am citroen de ceva vreme.

#4
MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 15.07.2020
Service serios, ma apuca si rasul si plansul in acelasi timp. Nu cred ca exista, cel putin in Bucuresti din pacate..

#5
razzzv

razzzv

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 22.06.2022

View Postandreic, on 05 iulie 2022 - 09:51, said:

Neortic Motors, e dealer nu reprezentanta
E acelasi lucru, si e exact ce nu dorea el, adica niste serviceuri mediocre cu personal slab dar care taxeaza ca si cum ar lucra niste guru pasionati.
Am trecut prin serviceurile la diversi dealeri de la mai multe branduri si niciodata n-am intalnit oameni care sa faca ceva cu pasiune si pricepere acolo. La vreo jumatate din serviceuri aveau niste mecanici care il faceau pe Dorel sa para geniu, efectiv saracii nu stiau sa scoata niste capace de la filtre, ba chiar s-a intamplat sa ma intrebe el pe mine daca nu cumva stiu unde are capacul de la filtru. Nu mai zic ca erau lipsiti de tehnica dar si scule specializate care sa usureze treaba, de vreo doua ori i-am vazut cu dalta si ciocanul ca saracii nu stiau cum sa faca treaba intr-un mod corect. In schimb la niste banale serviceuri am dat de niste mecanici care se vedea ca muncesc cu pasiune, erau atenti cu masina de parca era propria masina. Si nici nu erau serviceuri detinute de cel ce presta munca, erau tot angajati la patron cum erau si cei de la serviceul "oficial".

Eu te sfatuiesc sa te duci la orice service micut, chiar daca pe afara pare vai de el, ai sanse mai mari sa dai de oameni mai capabili decat in serviceurile oficiale ascunse dupa o cladire de milioane plina de sticla ce luceste.
Ca in orice domeniu sa stii ca la companiile mari o sa dai doar de cei mai slabi, oamenii ce pe piata libera nu pot concura ca sunt prea slabi si piata ii respinge din start.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate