Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

PSD, PNL si UDMR ingroapa si PNRR.

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

#1
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,665
  • Înscris: 21.03.2020
Se pare ca mergem pe calea cea batuta de pesedeu. Banii din PNRR, gramada de euroi, cu care se lauda Iohanitsa (29 miliarde) va ramane doar la stadiul de propaganda, ca de obicei.
Deja sunt 3 miliarde nefolosite de anu trecut si se pare ca nici nu  vor mai veni urmatoarele transe.
Toate semnele arata ca nici nu se vor acesti bani pentru ca nu sunt in stare sa faca nici macar niste proiecte amarate. Ca sa nu mai vorbim ca ciorditul lor este prea problematic. Deci interes zero!
Dezvoltarea tarii nu este prioritara pentru penali. Distrugerea justitiei si a Statului de Drept este esentiala pentru ciumarosie, iar iliberalii se compota ca servitorii lor, iar asta nu ajuta deloc. Jaloane si vrajeli cat cuprinde atat vor ramane din maretul PNRR, parerea mea desigur. Voi mai sperati la altceva?
De urmarit evolutia acestei situatii:
https://monitorpnrr.eu/

#2
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005
Lasa ca o sa recupereze diferenta de la jocurile de noroc. :)

#3
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
3...2...1...si: "USR e de vina, ca n-a facut PNRR bine!" :rolleyes:

#4
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,342
  • Înscris: 28.07.2008
Evolutia va fi identica ca si cea de pe

https://partidulpromite.ro/

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu cred ca e cineva surprins de performata USL.

Daca se fac chestii prin PNRR, ce se mai poate ciordi prin Saligny ? (saracul om- ce reputatie proasta va avea Posted Image )

Edited by pasilla, 04 July 2022 - 19:05.


#6
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011

 GlCA_Contras, on 04 iulie 2022 - 18:53, said:

Se pare ca mergem pe calea cea batuta de pesedeu. Banii din PNRR, gramada de euroi, cu care se lauda Iohanitsa (29 miliarde) va ramane doar la stadiul de propaganda, ca de obicei.
Deja sunt 3 miliarde nefolosite de anu trecut si se pare ca nici nu  vor mai veni urmatoarele transe.
Toate semnele arata ca nici nu se vor acesti bani pentru ca nu sunt in stare sa faca nici macar niste proiecte amarate. Ca sa nu mai vorbim ca ciorditul lor este prea problematic. Deci interes zero!
Dezvoltarea tarii nu este prioritara pentru penali. Distrugerea justitiei si a Statului de Drept este esentiala pentru ciumarosie, iar iliberalii se compota ca servitorii lor, iar asta nu ajuta deloc. Jaloane si vrajeli cat cuprinde atat vor ramane din maretul PNRR, parerea mea desigur. Voi mai sperati la altceva?
De urmarit evolutia acestei situatii:
https://monitorpnrr.eu/
Ve zi ca iohannita se lauda cu 80
https://www.digi24.r...uvernul-1408069

#7
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,151
  • Înscris: 24.11.2006
Nimic nou, aceiasi ciorba reincalzita si servita in alta farfurie, de 32 de ani se tot intampla lucrul asta. Cine-i de vina? Greaua mosternire! Mie imi plac graficele, frumoase, colorate, ma intreb cat or fi lucrat bugetarii esentiali la asa ceva si cate mii de euro si-o fi luat din lucrare? La salariu ma refer bineinteles. Sau a fost dat site-ul sa fie facut unei firme specializate cu 0 angajati? Cand dai un refresh se schimba cifrele alea, mai ceva ca la pacanele. Asta-i un semn, sa stiti! :lol:

#8
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Propun sa fie titlul corect: PSD, PNL si UDMR ingroapa PNRR, sa nu subestimam contributia niciunuia dintre tovarasi, toti in aceeasi troaca.

#9
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009
dar vai.. adica aia de la usl (pnl si psd) sunt asa de cretini, incat chiar si cu tema facuta nu pot sa ia bani din pnrr? Sau daca nu e rost de furat euroi, nu mai fac nici macar niste hartii?


Sa traiti bine bah.. aia ce ati votat psd si pnl :))) mai ales aia care ati votat pnl si colegul ala anti-pesedist care o votat-o pe Veorica..


ahahahahhahaa

#10
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012

 daybreak246, on 04 iulie 2022 - 19:20, said:

Daca raspunsul este da, inseamna ca meritati din plin toate nenorocirile pe care le-a facut TOATA clasa politica din 89 si pana acum.

Pana nu o sa iesiti din putrezirea asta mintala, Romania o sa arate exact dupa chipul si asemanarea voastra....si arata intr-un mare fel.
Bre, putrezire mentala e la aia care insista sa sustina "clasa politica din 89 si pana acum", in loc sa caute schimbarea!
Mai pe intelesul tau, "cine zice ala e".

Si da, uslamul e ala care pierde banii din PNRR, doar din rautate, aroganta ("daca nu pot fura eu, sa n-aiba nimeni!") si incompetenta.

Edited by TS030, 04 July 2022 - 19:27.


#11
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 05.07.2014

vanitty said:

1656955342[/url]' post='29170317']
gigele noi constatam realitatea: daca nu e rost de furat pesedeii is in stare sa faca bici-ul rahat si sa-l arunce la gunoi..  lasand la o parte ca arata ce impotenti si slab profesionisti is, daca nu reusesc sa ia bani care li se ofera practic pe tava
….inseamna ca toate localitatile care NU au fost conduse de PSD e lapte si miere, nu?...oh wait.

Viziunea mesianica asta a Romanului mi se pare fascinanta...si trista, voi aveti impresia ca tara arata ca un KKT din cauza lui X sau Y? Nu, tara arata ca un KKT din cauza unuia ca … *insert random SP name*.

Pana nu o sa invatati ca VOI sunteti primii vinovati si pana nu va asumati asta, tara o sa arate ca, repedeti dupa mine in silabe, CA CAT.

Edited by Naoto, 04 July 2022 - 19:30.
jigniri


#12
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009

 daybreak246, on 04 iulie 2022 - 19:26, said:

Hipstarel semi-doct, inseamna ca toate localitatile care NU au fost conduse de PSD e lapte si miere, nu?...oh wait.

Viziunea mesianica asta a Romanului mi se pare fascinanta...si trista, voi aveti impresia ca tara arata ca un KKT din cauza lui X sau Y? Nu, tara arata ca un KKT din cauza unuia ca Hipstarel Semi-doct Vanitty, Hipstarel Gigel, Hipstarel *insert random SP name*.

Pana nu o sa invatati ca VOI sunteti primii vinovati si pana nu va asumati asta, tara o sa arate ca, repedeti dupa mine in silabe, CA CAT.

colegul vezi ca te ineci cu saliva Posted Image) eu unul nu ma simt vinovat cu nimic, ca nu am votat cu pnl-ul, nu am votat cu psd-ul, nu am votat cu insi care stiu sigur ca o sa fure. Si dupa cum vezi , uslamul isi confirma reputatia: hoti, inepti, cu profesionalismul la genunchiul broastei...


Sa traiesti bine, hahahahah

Edited by vanitty, 04 July 2022 - 19:28.


#13
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 daybreak246, on 04 iulie 2022 - 19:26, said:

inseamna ca toate localitatile care NU au fost conduse de PSD e lapte si miere, nu
Noroc ca reciproca e valabila.

Edited by pasilla, 04 July 2022 - 19:29.


#14
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,876
  • Înscris: 15.12.2009
Vă rog să purtați un dialog civilizat!

Atenție la limbaj!

#15
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,342
  • Înscris: 28.07.2008
Ia stati asa ca nu-i asa

Am deschis ultimul, Buletin de sanatate PNNR 3/2022

Avem buline rosii, portocalii, galbene, dar sunt si multe verzi, cu concluzia Jalon indeplinit

Nu e dracu chiar asa negru, cum si eu m-am grabit sa ma arunc

Stimati tovarasi, cred ca trebuie sa avem o discutie dedicata, contabiliceasca, pe docoment

#16
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,342
  • Înscris: 28.07.2008

 daybreak246, on 04 iulie 2022 - 19:26, said:



Pana nu o sa invatati ca VOI sunteti primii vinovati si pana nu va asumati asta, tara o sa arate ca, repedeti dupa mine in silabe, CA CAT.
Posted Image Bravos! Bravos! Ori toti sa scapam, ori toti sa muriti!Posted Image

#17
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009

 Atreides7, on 04 iulie 2022 - 19:31, said:

Ia stati asa ca nu-i asa

Am deschis ultimul, Buletin de sanatate PNNR 3/2022

Avem buline rosii, portocalii, galbene, dar sunt si multe verzi, cu concluzia Jalon indeplinit

Nu e dracu chiar asa negru, cum si eu m-am grabit sa ma arunc

Stimati tovarasi, cred ca trebuie sa avem o discutie dedicata, contabiliceasca, pe docoment

deja uslamul raporteaza ca o depasit productia la hectar si o realizat cincinalul intr-un an :lol:

#18
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,342
  • Înscris: 28.07.2008

 vanitty, on 04 iulie 2022 - 19:41, said:

deja uslamul raporteaza ca o depasit productia la hectar si o realizat cincinalul intr-un an Posted Image
nu, frate, docomentu e verificat Renew Europe, la autori il ai pe fuckin Ghinea

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate