Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

probleme vizionare netflix

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
slayereugen

slayereugen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 09.11.2014
Salut.Am si eu o mare rugaminte la voi daca puteti sa ma ajutati intr-o problema.De mai bine de un an am abonament netfspam.spam ultima vreme am observat ca anumite filme si seriale apar si dispar .In ce sens.Daca ma uit la un serial 4 zile la rand merge,dupa dispare pur si simplu cateva zile ,revine iar si tot asa.Am crezut initial ca vina este a providerului.De acelasi abonament ma folosesc si eu si un prieten.Suntem la aceeasi retea de cablu,la el merge si la mine nu.Desi abonamentul e trecut pe mine .Tin sa mentionez ca el foloseste un router huawei si eu un TP-link TL-WR841N.Dupa cate mi-am dat seama vina este a routerului.Stie cineva ce setari as putea sa ii fac astfel incat sa nu mai am aceasta problema ?Am cautat n tutoriale si nu am gasit nimic concret.Chiar nu se poate seta sa mearga si la mine ?Sunt convins zic eu ca ar fi ceva simplu de care nu imi dau seama.Va rog mult astept un raspuns de la voi .Multumesc .

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Eu sunt curios de ce a intervenit algoritmul SP sa modifice ce ai scris in "netfspam.spam" ?

Edited by pasilla, 02 July 2022 - 20:01.


#3
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,827
  • Înscris: 15.04.2019
Prietenul intra pe acelasi profil cu tine?

#4
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

 slayereugen, on 02 iulie 2022 - 19:18, said:

Va rog mult astept un raspuns de la voi .Multumesc .

Ce abonament ai? Intrati deodata pe "NietzFlix"?
Ce treaba are routerul lui cu routerul tau cu vina providerului? Ce tutoriale ai cautat?
Poate nu le-ai cautat pe toate... mai incearca si: "Nu-mi merge NietzFlix cand tau ceapa, iar cand tai rosii cu cutitul merge"

#5
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,295
  • Înscris: 08.02.2011
Solutia e sa aiba fiecare contul lui separat si problema va disparea ca prin minune.

#6
slayereugen

slayereugen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 09.11.2014
Am abonament standard care permite 2 dispozitive. Eu daca intru pe date mobile pe tel. mi se afiseaza tot continutul neflix. Pe wifi nici p tel si nici pe tv.

Are profil creat separat.

#7
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 19.09.2005
e vorba de 2 dispozitive in acelasi timp, ca de instalat poti instla pe mai multe, si profile tot mai multe.

#8
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 07.12.2002
Fiecare sa aiba profilui lui si n-ar trebui sa fie probleme.

Edited by Ninja, 02 July 2022 - 21:40.


#9
slayereugen

slayereugen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 09.11.2014
Pai fiecare are profilul lui. Eu detin contul si profilele sunt separate.

Pai fiecare are profilul lui. Eu detin contul si profilele sunt separate.

#10
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,160
  • Înscris: 05.01.2006

 slayereugen, on 02 iulie 2022 - 21:21, said:

Pe wifi nici p tel si nici pe tv.
Pe wifi ce? Scrie toată povestea că nu te grăbește nimeni...
Ce este diferit de exemplu pe telefon când ești conectat pe date mobile față de Wi-Fi? Și în ce țară ești iar contul netflix pe ce profil de țară este?

#11
slayereugen

slayereugen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 09.11.2014
Abonamentul Netflix este facut prin Orange. Daca ma conectez la date mobile pe tel. vad tot continutul. Pe televizor prin wifi nu se aiseaza. De asta am spus ca la prietenul meu merge prin wifi si la mine nu. M_am gandit sa nu fie din cauza routerului, al lui fiind mai performant. E un Huawei dual band.

Si nici pe telefon nu merge prin wifi.

#12
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,160
  • Înscris: 05.01.2006
Mai exact ce anume nu se aiseaza? Specific și concret - ce vezi în plus pe telefon când este pe date mobile?

#13
slayereugen

slayereugen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 09.11.2014
Un continut mai mare de filme si seriale,pe care doar asa le pot vedea, dar prin nenorocitul de wifi nu.

#14
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 07.12.2002
Nu are legatura modul in care te conectezi.

#15
slayereugen

slayereugen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 09.11.2014
Serios? Crezi ca scriu aici de nebun?

#16
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,710
  • Înscris: 07.02.2011

 slayereugen, on 02 iulie 2022 - 22:47, said:

Un continut mai mare de filme si seriale,pe care doar asa le pot vedea, dar prin nenorocitul de wifi nu.

Daca bagi titlul, la cautare vei gasi ce zici ca nu-i.
...
Faptul ca nu iti apar in fata istoricul si sugestiile se datoreaza probabil si setarilor diferite de pe cele 2 dispozitive ale tale,
banuiesc ca nu ramane chiar totul pe server.
In aplicatia de pe mobil mai mult ca sigur ca n-ai sters cache-ul si datele aplicatiei niciodata.
Pe pc ce aplicatie sau browser folosesti, sau poate ai vpn.
Continutul poate fi diferit daca il accesezi in tari diferite.

Edited by costeld69, 02 July 2022 - 23:54.


#17
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,259
  • Înscris: 11.08.2019
Poate are un IP aiurea prin router si ii afiseaza continutul din alta țară. Sau e in romana vs engleza interfata pe dispozitive diferite si atunci vede doar continutul care are traducere in acele limbi.

#18
slayereugen

slayereugen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 09.11.2014
Cache pe tel il sterg frecvent. Cand caut la titlu nu imi apare decat pe tel. Si tel are doar 3 zile de cand l_am cumparat. Mi_a mers perfect aplicatia pe smart o perioada, dupa care a inceput incet incet sa nu mai mearga

Routerul l-am resetat de n ori. Tin sa precizez ca si el e aproape nou si nu folosesc vpn.

Cat despre calc. aceeasi poveste.


Am sa incerc sa raman numai cu contul meu sa scot profilul prietenului si vad daca asa va merge.




Am sa incerc sa raman numai cu contul meu sa scot profilul prietenului si vad daca asa va merge.




Am sa incerc sa raman numai cu contul meu sa scot profilul prietenului si vad daca asa va merge.




Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate