Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Facebook a luat-o razna

* - - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
89 replies to this topic

#1
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,321
  • Înscris: 20.10.2015
Sunt a doua oara suspendat

Prima data pentru o gluma alaturi de tipa cu care discutam, ca si ea glumea:

Quote

"n-ai de ce sa-mi multumesti, eu sunt la sala sa ma pun la punct sa-ti iau la omor amantul. Sunt plin de moralitate. Nu exista asa ceva... Sa vezi ce omor ii dau"
, suspendat pentru violenta, folosirea cuvantului "omor"


Acum pentru o replica la nationalisme:

Quote

"Si ce rost are textul asta? Mergem sa-i omoram pe unguri?
De ce nu va ocupati voi cu lucruri mai eficiente care sa ne faca viata mai frumoasa si ocupata cu lucruri importante si sa lasati invrajbirea demna de primitivism deoparte"

La fel pentru hate speach

Ma gandesc sa renunt la facebook, dar am o gramada de prieteni

Edited by Tsunnnami, 02 July 2022 - 07:53.


#2
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Tu ai o problema cu unele expresii folosite aiurea in limbaj,e posibil din faptul ca nu ai vorbit limba materna o perioada....

#3
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,205
  • Înscris: 15.10.2020
Viața e mai frumoasă fără Facebook.

#4
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Facebook e interactionare cu alti oameni.E ca si aici,obositor si stresant daca grupul de oameni cu care ai de-a face nu sunt ca si tine,sa iti semene cumva.Dar e la moda...

#5
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,321
  • Înscris: 20.10.2015

View PostMelteanu, on 02 iulie 2022 - 07:55, said:

Tu ai o problema cu unele expresii folosite aiurea in limbaj,e posibil din faptul ca nu ai vorbit limba materna o perioada....

Nu cred ca e atat nefolosirea limbii materne cat sunt cuvintele pe care le folosesc.
Imi place sa fiu diferit, asta-i clar, problema e ca e stupid ce mi se intampla. Si problema nu sunt doar eu, adica daca pentru cuvintele astea te suspenda in contextul in care am scris,ma gandesc ca unuii pun si poezii care contin cuvintele astea, si cred ca sunt mii, nu unul singur

Am activat la un moment dat pe un forum din australia.
In momentul in care am devenit moderator acolo, nu m-au mai cunoscut aia.
Problema e ca, postul te schimba, nu-mi mai permiti, trebuie sa te autocenzurezi, si cam dispare libertatea de a-ti exprima ideile

#6
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Am avut un amic,s-a mutat ani in urma din capitala catre Prahova,are un fiu cu probleme de sanatate si medicul pe vremuri i-a recomandat sa il creasca la munte,de aia s-a mutat.Tipul era cam ca tine,ii placea sa atraga atentia socand audienta prin folosirea unei exprimari neobisnuite...Ca urmare,lumea il cam evita...

#7
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,321
  • Înscris: 20.10.2015

View PostMelteanu, on 02 iulie 2022 - 08:42, said:

Am avut un amic,s-a mutat ani in urma din capitala catre Prahova,are un fiu cu probleme de sanatate si medicul pe vremuri i-a recomandat sa il creasca la munte,de aia s-a mutat.Tipul era cam ca tine,ii placea sa atraga atentia socand audienta prin folosirea unei exprimari neobisnuite...Ca urmare,lumea il cam evita...

Nu ma intereseaza atat socarea audientei cat sublinierea unor sentimente
Nu cersesc atentie, daca vroiam sa ma uibeasca toti vindeam inghetata (am citit undeva asta)

#8
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,160
  • Înscris: 05.01.2006
Omor <> bătaie/dojana/explicații sau ce-ai vrut tu să insinuezi acolo...
Mno... continuă să scrii "diferit" și acceptă consecințele

#9
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Reintra in exprimare normala,pentru toata lumea,dar foloseste emoticoane,le gasesc utile cind vrei sa exprimi mai mult decat ceea ce scrii.

#10
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,321
  • Înscris: 20.10.2015

View PostMelteanu, on 02 iulie 2022 - 08:56, said:

Reintra in exprimare normala,pentru toata lumea,dar foloseste emoticoane,le gasesc utile cind vrei sa exprimi mai mult decat ceea ce scrii.

Dispare sentimentul de libertate, doar nu tin o conferinta pe care mi-o pregatesc inainte cu 2-3 zile in fata unei audiente speciale
Adica daca si intrebarea retorica pusa unui xenofob "si ce facem, propui sa-i omoram?" prezinta "hate speach"? ce mai e de comantat?
E clar ca programul e facut ca dracu

#11
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
E posibil sa fie ceva automat,sau sa se autosesizeze aceia ce supravegheaza postarile cind apare vreun cuvant dintr-o lista de considerate periculoase.

#12
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,955
  • Înscris: 02.02.2008
renunta la facebook. eu il folosesc doar la citit postari, nu postez, nu reactionez, desi ma uit ca supar anumite persoane ca nu reactionez la postarile lor, asta e, sa ma accepte asa. au ajuns sa aiba fixatii obsesive pentru niste poze minuscule cu manute si degetul opozabil ridicat.

Edited by zyppster, 02 July 2022 - 09:06.


#13
dizzy88

dizzy88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 25.08.2008
societatea se misca prea repede pentru a asculta de nemultumirile si frustrarile oamenilor din care este alcatuita, asa ca hai sa banam hate speech-ul prin nu-stiu-ce chat bot si... "problema rezolvata". Bine-ai venit noua ordine mondiala

#14
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,955
  • Înscris: 02.02.2008
am uitat sa mentionez ca am de gand sa imi sterg contul la sfarsitul verii. ca sa nu fie brusc, mai intai ma acomodez cu ideea.

#15
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 10.01.2010
deci ai scris pe facebook ca te pregatesti sa omori pe cineva( eu ma mir ca nu te-a luat in vizor politia), te baneaza ăștia, si pe urma te miri.
eu personal nu cred ca era bot, probabil cineva te-a raportat, ca deh, unii scrie mai "normal".

#16
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,208
  • Înscris: 19.03.2022

View Postthe_northpole, on 02 iulie 2022 - 09:22, said:

deci ai scris pe facebook ca te pregatesti sa omori pe cineva( eu ma mir ca nu te-a luat in vizor politia), te baneaza ăștia, si pe urma te miri.
eu personal nu cred ca era bot, probabil cineva te-a raportat, ca deh, unii scrie mai "normal".
Tsunammi frate, uite unul ca si feisbuc, te-a luat in colimator instant. Nici nu ai idee ce patzesti daca astia se fac militzieni. Posted Image

#17
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Facebook n-are sectiune de abuzuri? Sa te plangi acolo?

Edited by Znevna, 02 July 2022 - 09:46.


#18
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.10.2019

View PostZnevna, on 02 iulie 2022 - 09:46, said:

Facebook n-are sectiune de abuzuri? Sa te plangi acolo?

Ba are.
Dar e ca pe vremuri.

Te mai abuzeaza o data.  :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate