Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Cele mai ieftine tigari

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Vreau sa aflu care sunt cele mai ieftine tigari,cit costa pachetul si eventual unde se gasesc.Ma refer la tigarete,nu tigari de foi sau alte bazaconii.Am auzit si de niste galeti cu tutun,nu stiu nimic despre ele.Multumiri pentru participare...

#2
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,975
  • Înscris: 31.07.2007
Gasesti aici o gramada de sfaturi

#3
Admiral_Thrawn

Admiral_Thrawn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 29.06.2022
Probabil Marble, la 17 lei, am văzut la multe magazine. Oficial.
Sau tutun și foite.

Neoficial, cam 12-15. Furnizorii ii cauți singur, sunt locali...

#4
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Vad prin magazine si targuri satesti Marble,Brass pe la 17 lei,acum.

#5
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,205
  • Înscris: 15.10.2020
Știam un englez care mergea anual în Spania să-și cumpere țigări pe tot anul, știa exact care era limita legală la graniță. Cred că țigările sunt mult mai ieftine în Ucraina sau Moldova, deci e o soluție. Știu că se făcea mult trafic de țigări la granița cu Ucraina, deci clar sunt mai ieftine acolo. Nu știu câte poți să aduci în mod legal.

#6
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Ideea e sa le vand legal,nu pentru uz personal.Aici unde sunt lumea fumeaza ieftine,suntem toti saraci aici.....

#7
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,205
  • Înscris: 15.10.2020

 Melteanu, on 02 iulie 2022 - 08:01, said:

Ideea e sa le vand legal,nu pentru uz personal.Aici unde sunt lumea fumeaza ieftine,suntem toti saraci aici.....
Ești pe lângă vreo graniță? :lol:

#8
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Nu,as fi vrut,dar nu,sunt in Olt,intre Pitesti si Slatina.Poate pe langa vreo granita cu civilizatia,dar in afara ei.Posted Image

#9
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,064
  • Înscris: 15.05.2008
Vezi ca si astea timbrate sunt controlate,daca te gaseste fara factura e belea,nu merge schema ca nu se vand si bagi 2-3 ori pe aceeasi factura

#10
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Singura combinatie pe care o vad eu ar fi sa cumperi tutun, foite, filtre, cam tot ce trebuie si sa le fabrici personal acasa, acum nu stiu cum e cu legea, ce firma trebuie sa ai, ce avize, dar daca vrei sa fii legal numai asa faci bani, sa revinzi produsele altora, nu vad sa faci mare profit, deja pana ajung la tine sunt dijmuite, te mai dijmuieste si pe tine si ce iei pe mere dai pe pere, a facut statul roman imposibile afacerile de genul asta, taxata si suprataxate si supravegheate la sange

#11
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 12.09.2019
Pai acolo nu se cultiva tutun ?,ia si tu si incarca vreo 2 saci de frunze si le toci si iesi cel mai ieftin.da io zic ca cel mai bine e sa le lasi naibi.

#12
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Daca am ales sa vand pe cale legala,nu pot sa ma razgandesc.Nu am intrat la puscarie tinar si nelinistit,acum nu mai e cazul...

#13
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 Melteanu, on 02 iulie 2022 - 10:19, said:

Daca am ales sa vand pe cale legala,nu pot sa ma razgandesc.Nu am intrat la puscarie tinar si nelinistit,acum nu mai e cazul...


sunt de acord cu tine, si eu am zis la fel, dar la un moment dat parca te saturi cand vezi ca din munca ta traiesc altii bine, si le merge din plin si tu doar muncesti si tragi ca robul pentru nimic, crezi ca astia care vand prin piete tigari daca era convenabil sa fii legal se mai chinuiau cu ele prin piete ?

#14
Admiral_Thrawn

Admiral_Thrawn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 29.06.2022
Țigările au preț controlat, maximal, iar marja de profit e f mică, ceva de genul 50 de bani la pachet, deci pe undeva la 3% .

Cum zicea și @Ceaunu1980, sunt controlate destul de strict, pt ce dracu riști să vinzi 10 cartușe la negru, rulezi 2000 de lei ilegal pt a obține 50 de lei ?

Țigări tii in magazin doar pt a nu se duce clienții la alte magazine care au țigări iar tu nu.

#15
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022

 Platon, on 02 iulie 2022 - 10:20, said:



sunt de acord cu tine, si eu am zis la fel, dar la un moment dat parca te saturi cand vezi ca din munca ta traiesc altii bine, si le merge din plin si tu doar muncesti si tragi ca robul pentru nimic, crezi ca astia care vand prin piete tigari daca era convenabil sa fii legal se mai chinuiau cu ele prin piete ?
In Romania trebuie resemnare,pentru cei ce au intelepciunea sa se resemneze.Dintr-un magazin mic ciugulesti putin la mai multe articole,si in final faci de-o ciorba.Tunurile le las altora sa le traga....

#16
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,644
  • Înscris: 30.11.2021
Tigarile astea se gasesc la liber in orice piata si targ comercial din tara asta. Au fost reportaje, documentare.
Ca si pret 14 lei, ashima, marble.

Inainte aveam o vorba "Prefer sa cumpar/fumez ceva mai scump dar mai de calitate!".

Pai acum? Parerea mea ca si marcile scumpe s-au prostit, asa ca orice fumezi, tot aia este.
Mentolate nu mi-au placut vreodata.

#17
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Erau unele misto pe piata...Victory...n-am mai gasit, cred ca erau bulgaresti. Cele mai bune tigari.

 Platon, on 02 iulie 2022 - 10:11, said:

Singura combinatie pe care o vad eu ar fi sa cumperi tutun, foite, filtre, cam tot ce trebuie si sa le fabrici personal acasa, acum nu stiu cum e cu legea, ce firma trebuie sa ai, ce avize, dar daca vrei sa fii legal numai asa faci bani, sa revinzi produsele altora, nu vad sa faci mare profit, deja pana ajung la tine sunt dijmuite, te mai dijmuieste si pe tine si ce iei pe mere dai pe pere, a facut statul roman imposibile afacerile de genul asta, taxata si suprataxate si supravegheate la sange

Nu prea cred ca poti sa faci asta. Ar fi fost o afacere ce-i drept :P

#18
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,644
  • Înscris: 30.11.2021

 jimi91, on 02 iulie 2022 - 11:02, said:

Erau unele misto pe piata...Victory.
Daca iti spun ca de fiecare data cand este un subiect legat de tigari pe forum, imi vine sa scriu de Viceroy.
Stii de cand s-au stricat toate tigarile de zici ca cumpara tutun de la acceasi fabrica?
De cand era Viceroy cu 65 de mii de lei, da discut in bani vechi.

Acum ca fumezi Kent, Viceroy, Ashima, Marble, Pall Mall, tot aia este.
Parca cumpara tutun de la aceeasi fabrica si pun un logo diferit.
Fac referire la cele care nu sunt mentolate.


 Melteanu, on 02 iulie 2022 - 06:42, said:

Am auzit si de niste galeti cu tutun,nu stiu nimic despre ele.Multumiri pentru participare...
Nici nu stiam ca exista asa ceva, cautai pe google: https://tutun-vrac-firicel.com/

In uk unde tigarile sunt scumpe, acolo am cunostinte care cumpara si ruleaza tigari.

Stii la ce ma gandeam? Oare galeti de tutun Ashima? Sa fie ieftin.

La mine la tara se cultiva tutun dar cred ca tutunul asta este si el tratat cumva, adica nu iei frunza aia si o bagi in tigara.
Ca aia faceam la tara, mohoarca cred ca se numea, doar ca tutunul ala este puternic.

Edited by MindArchitect, 02 July 2022 - 11:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate