Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Sfat achizitie componente

Locul unde se salveaza jocurile

Analizator antena Ringexpert
 Spionul - The Spy (2019)

Versuri melodie

Xiaomi 13/13 Pro

Configurare imprimanta cu IP fix ...
 O problema de email

Nu pot gasi loc de munca ca minor

Sarbatorile de Iarna 2022 - Mos N...

Scaderea tensiunii electrice
 Sirop de tuse copii

Speta drept civil- tamplarie imobil

Sali zona Rahova

miros "casa veche"

Problemă recepție

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

istrate01

istrate01

Member

• Grup: Members
Bună seara tuturor,am o antena satelit offset cu diametrul de 60 cm și un receptor Kaon de la focus sat și as vrea sa le folosesc pentru recepția programelor FTA de pe Astra 19.2 est. Menționez ca le-am primit și nu știu dacă sunt funcționale și  momentan nu am suport unde sa montez antena și am văzut un clip video ca pot proba antena dacă o pun pe ceva drept și probez pe o frecventa puternica de pe ASTRA.Am o oarecare experienta și cred ca este posibil rog puțin ajutor va mulțumesc și rog fără răspunsuri inutile

sandel1

sandel1

Senior Member

• Grup: Senior Members
Trebuie ceva fix, pentru că ajustările la antenă sunt foarte fine. Un centimetru dacă o miști cum nu trebuie și nu mai prinzi satelitul. Înainte de-a face suportul te uiți pe dishpointer  pe hartă unde ți-e locuința, alegi satelitul și orientezi antena după cum arată linia aia. Se mai poate și cu un smartphone, caută pe net. Recomand să cauți prima dată satelitul hotbird este cel mai ușor de prins. După aia găsești rapid astra.

Edited by sandel1, 30 June 2022 - 22:45.

istrate01

istrate01

Member

• Grup: Members
Ok am înțeles mulțumesc ptr ajutor

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate