Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Problema recuperare parola yahoo mail

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Citadela

Citadela

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.06.2022
Va salut. Nu stiu de unde sa incep, as vrea sa fiu cat mai clar. In concret, nu imi mai pot reseta din ce se pare parola de la contul de yahoo mail, desi, paradoxal, am acces la telefonul legat de contul meu. Situatia in sine pare uluitoare, si parca de ieri merge totul prost pentru mine. Toata povestea a inceput cand am decis sa sterg tot istoricul, ieri mai exact,pe langa istoric s-au sters inclusiv toate parolele. Lucrul asta il mai faceam in trecut, nu presupuneam ca voi intampina probleme, pt ca mai aveam notate parolele pe niste foi, iar cand s-a pus problema in trecut de resetat, am putut face resetarea fara prea mari probleme.
Chestiunea face ca, nu am mai gasit foaia cu parolele de la mail, am incercat eu cateva, nu au fost corecte, iar dupa am incercat sa resetez parola folosind codul primit prin sms. Din punctul asta a inceput toata problema mea. Ieri nu am primit niciun SMS, desi in mod normal primeam de fiecare data, efectiv dadeam trimitere si retrimitere si nu am primit absolut nimic, de asta din ce am observat am primit si un block de 24 ore pentru primirea sms-urilor. Sistemul lor in sine mi s-a parut ciudat destul de ciudat. Astazi, pe la ora 15, am reincercat operatiunea, de data asta am primit SMS - dar surpriza, cand introduceam codul primit in SMS primeam urmatoarea "eroare" - Uh-oh... We can't recover your account online because there are no other options on file for your account.
Am incercat si de pe telefon, tot asa imi arata, am incercat de 3 -4 ori, dupa dispozitive diferite cu tot acelasi rezultat din pacate. Din ce am observat am fost blocat din nou 24h, nu mai pot folosi metoda asta de recuperare prin sms. Astept pana maine seara si o sa incerc iar, dar dupa experienta de azi nu mai am nicio speranta. Din ce am mai reusit sa citesc contul este oarecum blocat si trebuie sa platesc pentru a-l recupera. Nu inteleg  de ce. Eu am acces totusi la telefonul pus pentru recuperare. Sunt oricum destul de descumpanit, era contul meu personal, de cativa ani, eram obisnuit cu el. Poate ma ajutati voi cu un sfat. Eu nu stiu ce sa mai fac. Nu ma asteptam sa mi se intample sub nicio forma. Daca are cineva cunostiinte as fi foarte recunoscator.

Va multumesc pentru rabdare.

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,369
  • Înscris: 30.08.2006
Din ce ai scris nu poti accesa mailul de pe pc pentru ca ai pierdut parola dar pe tel ai ramas logat. Totusi yahoo a modificat  de mult metoda de autentificare. Cat timp esti logat pe tel accesul pe pc este asigurat printr-o cheie de cont generata automat. Nu inteleg cum poate sa-ti ceara parola ca la mine imi cere sa confirm pe tel accesul la mail.
Mai poti folosi mailul de recuperare daca ti-ai securizat corect contul.
Daca nu ti-ai securizat contul cu mail de recuperare, ai sters parolele si ai pierdut si fituica, nu-ti mai ramane decat sa apelezi la suportul premium.

Edited by Leo2006, 01 July 2022 - 08:32.


#3
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,160
  • Înscris: 05.01.2006
Eu cred că zice că numărul de telefon (de siguranță) este în posesia lui, dar nu are Yahoo app pe acel tel. De-acolo faza cu sms care eșuează...

Soluțiile pentru parole uitate din păcate nu sunt ușoare, depind de mulți factori și trebuie încercați acei pași recomandați de Yahoo (sms sau mail alternativ sau...)

#4
Citadela

Citadela

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.06.2022
Nu am fost logat niciodata pe telefon. Nu am nici aplicatia pe telefon. Eu foloseam mailul doar pe laptop. Acel numar de siguranta este in posesia mea, chiar am primit sms-ul pentru recuperare pe el, dar cand introduc codul imi da eroare pusa si in prima postare. Problema asta am observat pe alte forumuri ca au intampinat-o mai multi. Solutie nu prea exista, in cazul meu, se pare. Decat sa iau legatura cu un asa zis suport, care ar costa si oricum pare sa nu fie disponibil in Romania. Deja mi-a trecut pe jumatate supararea, era un mail personal - pe care il foloseam de vreo 4 ani. Aveam ceva conturi pe el facute - dar cum viata e imprezibila, o sa o iau de la zero. Invatare de minte.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate