Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Play Radio Constanța

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
642 replies to this topic

#19
SniperWolf_02

SniperWolf_02

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 26.03.2019

Vizualizare mesajdxvidelegeo, pe 01 iulie 2022 - 06:55, a scris:

nu lasa el moldova pentru mare
Știi tu sigur, mai uită-te încă odată în istoricul său :)

#20
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,310
  • Înscris: 01.09.2012
Lasă-l ca e ocupat sa încheie contract cu PROFM la Videle  , are treaba

Edited by Alex_23, 01 July 2022 - 15:18.


#21
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Le da și locație...                         Pana la urma 91.6 ce Par are voie pana la urma?

#22
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Daca va avea 2000W PAR, injecteaza in antene 460W si cu 4 dipoli Kathrein, rupe litoralu'n doua!
Stiu ca Seby este in domeniu ca si mine, este exigent cu echipamentele si va alege ce este mai bun pentru noul proiect.
Eu recomand un emitator de minim 1000W, chiar daca deocamdata poate are putrere mai mica alocata. Este bine sa aiba o rezerva.Se poate cere marire de putere in viitor.
La R.Ph... avem de 1500. Cand ai emitator puternic este foarte bine. Daca de exemplu ai sa zicem licenta cu 500W la borne si tu cumperi chiar de 500 emitator, vara... in 3 ani l-ai "copt" fiindca il tii la maxim. Daca pentru aceeasi licenta, cumperi unul de 1000W sau 1500W, acesta va sta lejer la 500W cu jumatate sau sub din puterea ce o poate debita in antene.
Astfel, nu se usuca asa usor condensatorii electrolitici din sursa, aceasta impreuna cu etajul final, nefiind forjate in maxim... au o durata de exploatare sigura mai mare!

#23
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 20.11.2010
Sistemul radiant (Kathrein) este oricum unul de câștig. Ca să ajung la 750w PAR (cât are licența), emițătorul trebuie setat la 150w. Pentru unul de 1kw e ca o plimbare în parc, duminică dimineața. Probabil, în timp și în funcție de comportamentul din teren, voi solicita o marire la măcar 1 sau 1.5 kw. Vom vedea. Oricum, momentan mă interesează doar orașul și nu am gânduri de extindere, căci dacă era așa depuneam dosarul pentru mai multe localități. Mai departe de Constanța, baza rămâne online, cum de altfel a fost în cei 14 ani de existență.

#24
mr_api

mr_api

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 10.10.2010
Felicitari,i-al luat lu Mazare frecventa,mai ramane ca si colegul Coman sa i ia locul la primarie,am mai zis eu asta..vedem.. Posted image
stateai intr un timp in cartierul Km 4-5,te vedem cu sotia pe la cumparaturi.te-ai mutat?

Vizualizare mesajSebyD, pe 02 iulie 2022 - 08:10, a scris:



#25
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 20.11.2010
Salut!
Nu mai stau în km 4-5.
Despre primărie, povară grea pentru oricine ar veni după dezastrele astea, dar vom dezbate mai multe la Cetățenii de la 5 ;)

#26
ibyr

ibyr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 27.05.2020

Vizualizare mesajSebyD, pe 02 iulie 2022 - 20:37, a scris:


Seby, cum pronuntam? Play Radio sau Play Reidio?:)

#27
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 20.11.2010
Exact cum e în jingle-uri pe playradio.org :)

#28
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Seby, FELICITARI!Posted image
Ascult cu placere Play 90s pe unul dintre cele doua mediacentere, suna bestial... normal, AAC la192kpbs, Sampling Rate 48Khz!
Muzica aleasa excelent, un proiect realizat la nivel profesional de o persoana competenta si dedicata - @SebyD! Imi place nespus de mult acest radio. Imi dau seama ca in FM, cu astfel de muzica si ce mai ai in proiect, faci ravagii in sensul bun al cuvantului!
Ca idee - si eu fac playlist la un radio on-line ce emite cu acelasi birate... dar este alt proiect in care sunt de un an si 10 luni cu aproximatie.Muzica din hiturile decadelor '50 - '00.
Internetul Radio este viitorul datorita acoperirii mondiale, sunetului fara egal dar nici FM-ul nu este de neglijat, cel putin la noi in tara! Sculele audio ce le am, noi noute... plang dupa un DAB+ unde iti doresc si tie sa obtii in viitor licenta. Costurile sunt mult mai mici ca in FM, sunetul la nivel de Internet Radio - CD, nu intram in detalii ca se stiu.
Cand vei incepe si in FM, abia astept sa-ti memorez stream-ul in mediacentere,alaturi de playradio.org. in curand .ro!Posted image
Muzica si calitate la superlativ! Asa se face radio, luati exemplu de la SebyD!

Attached Files


Edited by routerboard71, 02 July 2022 - 21:37.


#29
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 20.11.2010
Mulțumesc mult!
Mă gândeam la un moment dat la DAB+, dar la cum merg lucrurile pe la noi, m-am aruncat momentan și la un FM. Vom vedea ce ne rezervă viitorul.

P.S. Nu am uitat ce m-ai rugat, dar efectiv zilele astea nu am avut timp absolut deloc să ascult ceva. Sorry!

#30
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
"P.S. Nu am uitat ce m-ai rugat, dar efectiv zilele astea nu am avut timp absolut deloc să ascult ceva. Sorry!"
Salut Seby!
Chiar nu este nicio problema! Daca ai timp si iti face placere sa asculti cateva minute si sa-ti dai o parere, chiar iti multumesc! Repet, nu-i urgenta, cand se poate.
DAB+ vreau si eu, suntem in evul mediu numai cu FM, tari din Europa, mai mult sau mai putin dezvoltate au DAB+, sper sa le vina si "astora" mintea la cap si sa faca ceva... un proiect in acest sens!
Fara indoiala, emisia in FM este un mare castig! La noi inca este la putere, radiouri "clasice" are oricine (cred) prin casa, la masina, exista in paralel si streamingul pe Internet... se poate face inca radio.
Prin intermediul online-ului, avem acces facil la ce este bun si ne bucuram de Play Radio!
Numai bine si ne mai auzim/vedem pe forumPosted Image

#31
rustic

rustic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 17.09.2008
Felicitari SebyD ca ai intrat si pe FM, eu ascult Play 90s de vreo 5 ani, chiar imi da energie piesele difuzate atunci cand alerg cu ele, ai un playlist super.

#32
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Vad mult entuziasm cand va ganditi la muzica anilor '90 dar va readuc in atentie ce a spus autorul:

View PostSebyD, on 30 iunie 2022 - 13:50, said:

bazat mult pe partea muzicală din Play Café, dar și din Play 90's
Adica 90's e pe la si altele.

Edited by neagu_laurentiu, 04 July 2022 - 11:34.


#33
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 20.11.2010
Absolut! Va fi un produs separat de ceea ce e online, dar nu și muzical. Proiectul este pe formatul Adult Contemporary și va conține ceea ce se găsește pe Play Café, dar și 90's, inclusiv emisiuni dedicate muzicii dance din anii '90.

Mai multe detalii se vor afla aproape de data lansării.

#34
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Unii isi vor retrage felicitarile Posted Image

#35
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Va și un alt stream online cu ce se aude pe FM?. Ai lămurit ceva cu locația, și pe ce emițător rentabil Ți optat?!

#36
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,006
  • Înscris: 23.08.2020
probabil un radio energy din bulgaria.
bun post
nu are limita H asa ca poate fi antena pe CET sau turn Eforie
frecventa a fost pentru Costinesti initial, e fara restrictii

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate